Site scripti ve bi kaç sorunlar

c4nerx

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba domainimi ve hostingimi alıp birleştirdim ve ücretsiz site scriptlerini yüklüyorum ama hepsinde yarısı var yarısı yok bazılarında yazı var görsel yok yaklaşık 5 scripttede böyle saatlercir çözmeye çalışıyorum acaba hostingdenmi kaynaklı veya scriptlerdenmi ?
hosting: infinityfree
domain : freenom

EnesA

hissikablelvuku
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Scriptlerin kurulum kısmına uyarak gidebilirsin ama çoğu ücretsiz scriptin paylaşıldığı yerde bu kısım bulunmuyor. Kurulumda hata yapmış olabilirsin veya script hatalı olabilir. Aklıma gelen birkaç sorunları ise aşağıda belirteyim

İndirdiğin scriptde mysql dosyası hazır bulunuyorsa onu içe aktarma yapman lazım veya senin oluşturman gerekebilir. yine çoğu ücretsiz hosting tek mysql sağladığı için scriptine bağlı olarak bu da sorun olabilir.

Kurulum (install) ile yapılıyorsa bazı dosyalara ftp üzerinden chmod 777 izni vermen gerekebilir.

Eski bir script bulduysan bazı dosyaların veya satırların çalışmaması olağan bir durum. Script siteye yüklendiğinde sitenin başında hata yazıları çıkıyor mu?

Son düzenleme:

c4nerx

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Scriptlerin kurulum kısmına uyarak gidebilirsin ama çoğu ücretsiz scriptin paylaşıldığı yerde bu kısım bulunmuyor. Kurulumda hata yapmış olabilirsin veya script hatalı olabilir. Aklıma gelen birkaç sorunları ise aşağıda belirteyim

İndirdiğin scriptde mysql dosyası hazır bulunuyorsa onu içe aktarma yapman lazım veya senin oluşturman gerekebilir. yine çoğu ücretsiz hosting tek mysql sağladığı için scriptine bağlı olarak bu da sorun olabilir.

Kurulum (install) ile yapılıyorsa bazı dosyalara ftp üzerinden chmod 777 izni vermen gerekebilir.

Eski bir script bulduysan bazı dosyaların veya satırların çalışmaması olağan bir durum. Script siteye yüklendiğinde sitenin başında hata yazıları çıkıyor mu?
hata falan çıkmıyor ancak farklı bi hostingden ve güncel yeni bi script bulabilirsem deniyeceğim sizin bildiğiniz bi script varsa bana yardımcı olurmsuunuz cevapınız için teşekkürler denediğim scriptler 3 - 6 ay önce videoları c ekilmis

c4nerx

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0

altaki resim gibi 2 tane farklı script denedim onlardada hemen hemen böyle 1594479291505.png
1594479291505.png

EnesA

hissikablelvuku
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
hata falan çıkmıyor ancak farklı bi hostingden ve güncel yeni bi script bulabilirsem deniyeceğim sizin bildiğiniz bi script varsa bana yardımcı olurmsuunuz cevapınız için teşekkürler denediğim scriptler 3 - 6 ay önce videoları c ekilmis
view-source ile baktığımda libs/css/main.css gibi dosyalara ulaşamadım scriptde sıkıntı var gibime geliyor. Minecraft ile ilgili ücretsiz script bulmak zor olabilir ama tema indirip işinizi görecek kayıt işlemleri/market gibi özellikleri yapmanız kolay birkaç ders videosu ile hazır bir temayı birleştirip işe yarar bir şey yapabilirsin.