Son Oyuncu Giriş ekranknda kasiyor

SpSunshine

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
merhaba. son oyuncuya giriyorum. mojang yazısından sonra minecraft a giriyor ama ana menüde hayvan gibi kasıyir 1 fps fln, texture pack i kapadım ayarları minimum a aldım ama ayni... diģer pc mde bu sorun olmadı ,performans i mi düştü dedim baska oyunlarda da eski aldıgım fps yi alıyorum. lütfen konu dışına çıkmaksızın yardım edin (svip+ aldım kullanamıyom)

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Sonoyuncu launcherden oyuna verdiğin ram miktarını arttırabiliyorsun. Az ram vermiş olabilir misin?

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Virüs bulaşmış olabilir. Depolama az kalmış olabilir.

SpSunshine

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
Oyun menüde kasarken görev yöneticisinden işlemcini çok yoran bir işlem var mı bak. Sonra güç yönetiminden tasarruf modunun kapalı olduğundan emin ol. Bilgisayarın 64 bit ise javanın da 64 bit olduğuna emin ol. Java nın farklı sürümlerini dene çalışmazsa mesela 6,7,8.
Ekran kartı sürücünü kontrol et güncelleme varsa yap yoksa da güncelleme yi geri al. Ekran kartın oc ise underclock yapmayı dene.(oc yi sen yapmasan bile kart otomatik oc gelmiş olabilir) %appdata%>.minecraft dan oyunu sil ve yeniden yükle.(sonoyuncu farklı olabilir) 2. bir monitörün varsa devre dışı bırakıp öyle dene. Java 6 x64 birçok sorunu çözebilir ve tabii ki optifine yoksa optifine yüklemeyi dene.(son oyuncuda oluyor mu yine bilmiyorum)
hepsini deneyeceğim :)

Sismei

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Minecraft 4GB yerine 1GB verip girmeyi dene bende hep abimin bilgisayarında 1GB'den fazla verince kasıyordu bi bakmanızı öneririm.

peRfeKt

bruh moment
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Görev yöneticisinden ayrıntılara gelip ordan launchere sağ tıklayıp işlem önceliğini yüksek yap. Gerçek zamanda yaparsan cpu kendini zorlar ve kasmalar olur.