Skript Yazmaya başlamam gerek

Devrim2327

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba değerli forum üyeleri bir süredir insanlardan sürekli şunu yap bunu yap diyerek munecraft sunucum için script yazdırıyordum. Ve artık utanmaya başladım benimde bir şekilde öğrenmem gerek detaylı bir anlatım yapabilirmisiniz mesela örnek: bunların ne işe yaradığını
On command: =
On death: =
Execute console command =

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Skript istemende utanilacak bir sey yok, istedigin kadar iste kimse sana niye surekli skript istedigini sormaz, soramaz. Ha yardim ederler/etmezler bilemem.
Skript ogrenmek istemeni takdir ediyorum, oldukca basit aslinda. Yani diger kodlama dillerine gore. Forum uzerinde bir suru skript rehberi mevcut cesitli skript addonlarini nasil kullanacagini vs. oralardan ogrenebilirsin. Ingilizcen varsa, hem skripti ogrenmen kolaylasir, hem internette anlamadigin bir yeri arayip bulman kolaylasir. SkriptHub gibi sitelerden yardim alabilirsin. Ben de seve seve yardimci olmak isterim, anlamadigin, takildigin bir yer var ise ya da bir sorun var ise discorddan veya buradan sorabilirsin. (Discord: Lil.Sosig#7850)

on death:
Bir canli (entity) oldugunde calisacak olan bolumdur.

on command:
Bir komut kullanildiginda calisacak olan bolumdur.

execute console command "KOMUT"
Icine girilen komudu konsoldan calistirir.

Devrim2327

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sağolun teşekkürler ben bir GUI menü oluşturmak istedim fakat sorun çıkardı bana 4 slotluk empty (boş) olan bir gui menüsü skripti atabilirmisiniz?

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Sağolun teşekkürler ben bir GUI menü oluşturmak istedim fakat sorun çıkardı bana 4 slotluk empty (boş) olan bir gui menüsü skripti atabilirmisiniz?
TuSKe (skript-gui) ile yapacaksan:

Kod:
command /denemegui:
    trigger:
        create a gui with virtual chest with 4 rows named "Deneme"
        open last gui to player

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Tuske yok chestcommand var
Ha ben skriptle yapmak istedigini sandim, chestcommands ile yapacaksan hic bir fikrim yok daha once kullanmadim. Ayrica chestcommands yerine Deluxe Menus oneririm pluginle yapcaksan menu.

Devrim2327

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ha ben skriptle yapmak istedigini sandim, chestcommands ile yapacaksan hic bir fikrim yok daha once kullanmadim. Ayrica chestcommands yerine Deluxe Menus oneririm pluginle yapcaksan menu
Yok hocam bende tuske plugini yok skript gui yapcam ben

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali

Devrim2327

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Skriptle gui yapacaksan TuSKe (skript-gui) oneririm onun disinda vanilla skript guilerini kullanabilirsin. SkQuery menuleride var ama hic tavsiye etmiyorum.

Vanilla GUI (TIKLA) [Ingilizce]
Skquery (TIKLA) [Turkce]
TuSKe (TIKLA) [Turkce]

skript-gui linki eklemedim TuSKe'ye benziyor zaten.
Teşekkür ederim ben kodlama yaparken sizde bana bir kitpvp skripti yazarmısınız sunucuyu yormayacakbir şekilde hemen anlatayım
/kitpvpayarla komudu olduğum haritada orayı kitpvp yeri yapacak yani kitpvpye ait komutlar sadece ayarladıgım dunyada calısabilecek sonra /kitmenü var buda kitlerin alınabileceği yeri gösterecek gui açacak (skquery kullanıyorum) /kitstats komudu bize chatte öldürmen: ölmen: (kitpvpde nekadar öldügu) adın: (oyuncu ad) paran: ( /balance deyince para gösteriliyor bende, onu diyecek)
Kit seçmeden bize vurulmasın vurulunca vuran kişinin chatine vuracağın kişi kitini seçmemiş desin kit pvp girince elimize kit seçme sandığı gelsin kit seçince kaybolsun kitpvpden çıkınca ise kitpvpdeki eşyalar silinsin kitpvpde ölünce spectator moduna alsın ekrana &aÖldün! Doğmana son (10 saniyeden geri saysın) yazısı çıksın
Kitlerimiz bombacı okçu tank ve Şovalye kiti olsun menüde seçince mesela şovalye olunca mesela zincir zırh demir kılıç 3 altın elma vs versin sen ayarlarsın artık :)
Kitpvpye girince olduğumuz dünyadaki eşyalar görünmesin
Not: kitpvp plugini var biliyorum ama ben permlerini ayarlamadım zaten aman aman bir şey istemediğim içinnkitpvp skriptini stedim minecraft sunucu sürümü: 1.8.9 spigot bukkit skript sürümü 2.1.2.

Devrim2327

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ayrıca bombacı kitinde tntler patlasın hasar versin ama asla bloklara zarar vermesin ayrıca tntyi olduğumuz bloğa koyunca bedwarstaki gibi tnt jump olsun

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Teşekkür ederim ben kodlama yaparken sizde bana bir kitpvp skripti yazarmısınız sunucuyu yormayacakbir şekilde hemen anlatayım
/kitpvpayarla komudu olduğum haritada orayı kitpvp yeri yapacak yani kitpvpye ait komutlar sadece ayarladıgım dunyada calısabilecek sonra /kitmenü var buda kitlerin alınabileceği yeri gösterecek gui açacak (skquery kullanıyorum) /kitstats komudu bize chatte öldürmen: ölmen: (kitpvpde nekadar öldügu) adın: (oyuncu ad) paran: ( /balance deyince para gösteriliyor bende, onu diyecek)
Kit seçmeden bize vurulmasın vurulunca vuran kişinin chatine vuracağın kişi kitini seçmemiş desin kit pvp girince elimize kit seçme sandığı gelsin kit seçince kaybolsun kitpvpden çıkınca ise kitpvpdeki eşyalar silinsin kitpvpde ölünce spectator moduna alsın ekrana &aÖldün! Doğmana son (10 saniyeden geri saysın) yazısı çıksın
Kitlerimiz bombacı okçu tank ve Şovalye kiti olsun menüde seçince mesela şovalye olunca mesela zincir zırh demir kılıç 3 altın elma vs versin sen ayarlarsın artık :)
Kitpvpye girince olduğumuz dünyadaki eşyalar görünmesin
Not: kitpvp plugini var biliyorum ama ben permlerini ayarlamadım zaten aman aman bir şey istemediğim içinnkitpvp skriptini stedim minecraft sunucu sürümü: 1.8.9 spigot bukkit skript sürümü 2.1.2.
Skript 2.1.2 Kullanma!! 1.8 icin skript kullanacaksan 2.2dev36 kullanmalisin. TuSKe falan 2.1.2 de calismiyor.

/kitmenü var buda kitlerin alınabileceği yeri gösterecek gui açacak (skquery kullanıyorum)
skQuery ile menu yapmami istiyorsan yapacagim en son seylerden biri olur bu...
Kalani cok zor degil yapabilirim... Ama skript ogrenmek istedigini soylememis miydin? Suan benden direk skript istiyorsun :hmm1:

Devrim2327

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Skript 2.1.2 Kullanma!! 1.8 icin skript kullanacaksan 2.2dev36 kullanmalisin. TuSKe falan 2.1.2 de calismiyor.

skQuery ile menu yapmami istiyorsan yapacagim en son seylerden biri olur bu...
Kalani cok zor degil yapabilirim... Ama skript ogrenmek istedigini soylememis miydin? Suan benden direk skript istiyorsun :hmm1:
Merhaba. Biliyorsun ki ben skript ögreneceğim ama şuanda gelişme aşamasında olduğum için böyle bir skripti yapmak için gelişmiş olmam gerekiyor?

Devrim2327

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ha bu arada zaten minecraft sunucusu açıp herhangi bir gui yapabiliyorsun ama eğer yapmayacaksan ve kitpvp permissionlarını oyun içerisinde mangaadp ile kitpvp pluginini oyuncalarında kurmasını sağlayabilirsin hatta gel direk canlı konuşalım
Devrimistantowny2.aternos.me

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Merhaba. Biliyorsun ki ben skript ögreneceğim ama şuanda gelişme aşamasında olduğum için böyle bir skripti yapmak için gelişmiş olmam gerekiyor?
Yapamayacagini bende biliyorum da direk boyle bir skripti istemen... Ornek bir seyler isteyip onlardan yola cikarak kendin bir seyler yapmaya calissan tamam da sen direk benden hazir skript istiyorsun.

Ha bu arada zaten minecraft sunucusu açıp herhangi bir gui yapabiliyorsun ama eğer yapmayacaksan ve kitpvp permissionlarını oyun içerisinde mangaadp ile kitpvp pluginini oyuncalarında kurmasını sağlayabilirsin hatta gel direk canlı konuşalım
Devrimistantowny2.aternos.me
Oh....... Aternos....... Demek bu yuzden 2.1.2 kullaniyordun..... Kanka skript kullanacaksan aternos, skript kullanabilecegin EN KOTU host. Ucretsiz bildigin varsa baska hsot ona gecmeni tavsiye ederim, aternosta asla skript kullanma. Cogu addon yok / eski / duzgun calismiyor. Skript surumu en fazla 2.1.2 indirebiliyorsun. Oldukca kotu yani...

Devrim2327

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yok bende 5 6 skript var zaten sunucuya 20 kişi falan gelecek belki daha az skript yazmak istemiyorsan sunucuma gelip sana op verebilirim sende mangaadp kullanaraj oyun içinden kitpvp yetkilerini ayarlayabilirsin