[Rehber]Minecraft PlotMe Komutları , PlotMe Dünyası Açmak , Plugin Kurulumu Yapmak

Sizce Yararlı Mı ?

• Kullanılan toplam oy
    36

DarkGame

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba Arkadaşlar,
Size PlotMe sistemi olan arsalar için kullanılan komutları anlatıcağım.İyi Okumalar :)
PlotMe sistemi kullanan sunucular için genellikle kullanılan komutlar :

1. /p auto "Otomatik arsa almak için kullanılır genellikle paralı olur.Çoğu sunucuda 2 arsa azami alınabiliyor."
2. /p home yada /p h "Arsanız varsa ışınlanmak için kullanılır.2. arsaya ışınlanmak için /p h:2 komutu kullanılır.3 yada daha fazla arsa için örneğin gene /p h:3 şeklinde yerleştirilerek yazılır ve ışınlanılır."
3. /p sell miktar "Bu komut ile arsanızı satışa çıkarabilirsiniz.Miktar yazan yere siz arsanızı satacağınız miktarı yazıcaksınız. Fakat bu işlem için satılığa çıkaracağınız arsanın içinde olmalısınız."
4. /p sell bank "Bu komut ile arsayı sunucudan belirlenmiş miktara göre bankaya satarsınız.Arsayı tamamen sıfırlar.İtemleriniz dahi gider."
5. /p clear "Bu komut ile arsanızı tamamen sıfırlar içindeki itemler , bloklar vb. gider.Giden itemler envanterinize gelmez.Bu komut içinde gene sileceğiniz arsanın üstünde olmalısınız."
6. /p biome biomeismi "Genellikle adminlerin kullandığı bir komuttur. Arsanın yüzeyinin hangi biome'a göre olucağını belirlemek içindir.Bu komut içinde gene komutu kullanacağınız arsanın üstünde olmalısınız."
7. /p info "Bu komut ile arsa hakkında bilgi edinirsiniz.Sahibi , alındığı tarih , eklenen kişiler vb.Bu komut içinde gene bilgisine bakmak istediğiniz arsanın üstünde olmalısınız."
8. /p comment Yorumunuz "Bu komut ile bir arsaya üstündeki yapıtlar için yorum atabilirsiniz.Arsanın üstünde olmalısınız ( yorum yapacağınız yani )."
9. /p comments "/p comment Yorumunuz ile arsanız hakkında yazılan yorumlara bakabilirsiniz."
10. /p buy "/p sell miktar ile satılığa çıkarılan arsayı satın almanızı sağlar arsanın içindeki itemler , bloklar olsun satın alırsanız arsayı onlarda sizin olur."
11. /p claim "Sahibi olmayan bir arsa var ve siz almak istiyorsanız bu komutu kullanabilirsiniz.Tabi gene satın alacağınız arsanın üstünde olmalısınız( Komutu yazmak için )."
12. /p done "Arsanız tamamlanmış demeniz için kullanılan bir komuttur.Bildiğim kadarıyla bu komutu yazarsanız arsada oynama yapamazsınız.Bu komutu kullanmak için gene arsanızın üzerinde olmalısınız."
13. /p add nick "Bu komut ile belirlediğiniz arsaya belirlediğiniz kişiyi eklersiniz.nick yazan yere ekliyeceğiniz kişinin nicki yazılacaktır.Gene ekliceğiniz arsanın üzerinde olmalısınız."
14. /p remove nick "Bu komut ile arsanıza eklediğiniz kişiyi yine eklediğiniz arsanın üzerine gelip silmek için bu komut kullanılır.nick yazan yere gene silinecek kişinin nick'i yazılacaktır."
15. /p setowner nick "Bu komutu gene genellikle adminler vb. kişiler kullanır.Bir arsanın sahibini belirlemek için kullanılır.Sahibi belirleyeceğiniz arsanın üzerine gelip bu komutu kullanabilirsiniz.nick bölümüne gene belirlenecek sahibin nick'i yazılacaktır."
16. /p dispose "Bu komut arsayı terketmeniz için kullanılır./p claim ile arsa tekrar geri alınabilir.Config dosyalarından bu komut kullanıldığında kişinin hesabından ne kadar para gideceği ayarlanabilir."

Plugin Kurulumu :

PlotMe.jar dosyasını plugins dosyasına atıyorsunuz.Sunucu açıkken yaptıysanız /reload komutunu yazmanız yeterli.
Plugini burdan bulabilirsiniz : TIKLA

PlotMe Dünyası açma :

Arkadaşlar PlotMe dünyası açabilmek için ek olarak MultiVerse plugini de yüklü olmalı.
Plugini burdan bulabilirsiniz : TIKLA
Ardından indirdiğiniz jar dosyasını plugins klasörüne atıp sunucuyu başlatın yada açıksa /reload yazın.
Sunucunun reload işlemi bitince şu komutu yazıcaksınız : /mv create plotworld normal -g PlotMe yazın.Ardından "Complete!" yazısı çıkınca /mvtp plotworld yazarsanız plotme dünyasına ışınlanmış olursunuz.

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim.Emek vererek yazdım.Umarım bu PlotMe'li arsalardan anlamayanlar için yararlı olmuştur.İyi Oyunlar :)

Son düzenleme:

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Plotme admin komutlarınıda yazar mısın ?
para belirlemek defaultların 1 viplerin 3 arsa alması gibi ?

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Peki bir şey daha soracam.Ben plotme plugin paketini ayrı indirdim.Kendimi kurucu yapıyorum.Plotme dünyasına geçince oyuncu olarak gözüküyorum.O neden ?

DarkGame

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Peki bir şey daha soracam.Ben plotme plugin paketini ayrı indirdim.Kendimi kurucu yapıyorum.Plotme dünyasına geçince oyuncu olarak gözüküyorum.O neden ?

PlotMe için ayrı bir dünya oluşturulur.Groupmanager kullanıyorsan o plotme dünyası içinde bir dosya daha oluşmuştur mutlaka.O dosyadan ayarlama yapmalısın.( Gruplar olmalı yani ).Sonra ayarlamaları yapınca /manuadd isim grupismi ile tekrar kurucu olabilirsin.( grupismi yazan yere kurucu için grup ismi neyse onu yazıcaksın. )[DOUBLEPOST=1373819193,1372160822][/DOUBLEPOST]Güncel.

Son düzenleme:

DarkGame

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güncel.[DOUBLEPOST=1373983230,1373983160][/DOUBLEPOST]

Teşekkürler.[DOUBLEPOST=1375867305][/DOUBLEPOST]Güncel.[DOUBLEPOST=1377179848][/DOUBLEPOST]Güncel.[DOUBLEPOST=1377977509][/DOUBLEPOST]Konuyu rapor ettim.Eğer yararlı bulunursa sabitlenicek.Bu konu sayesinde yararlanan kim varsa görüşlerini yazsın lütfen.

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bende kendi worldguard konumu söylemiştim.Ayrıntı yok dediler :D

DarkGame

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hayır onu biliyorum multiverise core ile fln ayarlar yok mu
Multiverse pluginini de attıktan sonra şu komutu yazsan yeter : /mv create plotworld normal -g PlotMe
Ardından Kurucak dünyayı ve altında Complete! dediği zaman /mvtp plotworld yazarsan arsaların bulunduğu yere gelebilirsin.

WildSkeleton

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Multiverse pluginini de attıktan sonra şu komutu yazsan yeter : /mv create plotworld normal -g PlotMe
Ardından Kurucak dünyayı ve altında Complete! dediği zaman /mvtp plotworld yazarsan arsaların bulunduğu yere gelebilirsin.
Teşekkür ederim

DarkGame

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar konumu yararlı bulduysanız lütfen sabitlenmesi konusunda rapor edin.