Skyblock Adamın Seviyesini Nasıl Hemen Yükseltirim ?

Plushker

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba millet;

Forumda 1-2 gündür boş boş dolanacağıma rehber hazırlayayım dedim. Google ve Forumda çeşitli aramalar yaptım böyle bir konu görmedim. Açıkçası aramalar bayağı yüksek fakat ortada konu yok. Bu sayede foruma gelen kişi sayısının hem artacağını hemde etrafımızdaki arkadaşların adalarının daha hızlı ve kolay seviye atlamasına vesile olacağımı düşünüyorum. Size maddeler halinde bir kaç maddem olacak. Gün geçtikçe yeni taktikler-teknikler bulur isem konuyu editleyeceğim. İnşallah işinize yarar.

Adam çok güzel, müthiş yapılar var fakat bazıları çeşitli açıklar bularak ve düzensiz bloklarla benim seviyemi geçiyor diyor iseniz bu konu tam sizlik.

Öncelikle;
Seviyeye: Level diyeceğim.
Oyundaki bazı alıştığım bloklara ingilizce ismiyle hitap edeceğim.
Böyle alıştığım için yazar iken böyle yazıyorum ne yazık ki bu yüzden bu şekilde kalacak.

Evet arkadaşlar şimdi başlıyoruz.

@1: Öncelikle ham wood yerine wooden planks kullanmaya çalışın. Çünkü ikiside aynı şekilde level yükseltiyor. Ek olarak 1 wood'dan 4 adet wooden planks düşüyor. Yani hem ekonomik anlamda yararlı hemde level anlamında yararlı.

@2: Cobblestone yerine Brick veya smooth stone kullanmaya çalışın. Cobblestoneden 6 kat daha hızlı level aldırabiliyor.

@3: Glass pane kullanın. Aslında 2. madde yerine bunu kullanmanız daha iyi. Öncelikle marketlerde kil ve brick daha pahalı oluyor. 2. olarakta Glass ve Glasspane aynı miktarda level sağlıyor. 6 Glass'tan 16 Glass pane elde edebilirsiniz.

@4: Ağaç dikin. Özellikle Jungle sapplingleri 4 adet bir kare oluşturacak şekilde ekin. Bone meal kullanarak hızlı hızlı ekin. Tek büyük jungle tree bile adanıza max. 10 level verebilir.

@5: Grass kesinlikle skyblock aleminin en çok level veren itemidir. Zeminleri para buldukça grass ile kaplayın. (Full grass'lı bir ortam yaparsanız yarım saatte 210 level oluyor denendi.)

@6: Çok maliyetlidir ama maden blokları yüksek oranda level verir %300 gibi bir değer. (Diamond Block, Iron Block, Golden Block)

@7: Obsidyen kullanmaya çalışın. Bir sürü lav alıp (marketten değil, oyunculardan ucuza bulmaya çalışın) dökün ve tek suyla hepsini obsidyene dönüştürüp o halde bırakın. Kesinlikle iyi verim alacaksınız.

@8: 7. Madde için önce portal yapın ve Netherdan lav çalmaya bakın.

Şimdilik bu kadar maddem var oynadıkça öğrendikçe yazacağım. Sizlerinde görüşlerini beklerim. Özellikle eklemek istediğiniz maddeleri.
Bu yazdığım maddeler server'dan server'a değişiklik gösterebilir.

Teşekkürler, iyi forumlar dilerim...

Balsamic35

Kızıltaş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
level dediğin şeyi anlamadım adanın seviyesi mi var ada canlımı ki :S

Balsamic35

Kızıltaş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben skyblock'u bir tek single olarak oynadığım için geri kalmışım sizden :D

Balsamic35

Kızıltaş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Birlikte bir adada gireriz isterseniz gruplardan skyblock grubuna katılın sürekli sohbetimiz olur orda

Plushker

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Isterdeniz kurabiliriz 16 yaş üstü kişilerle bir grup.

Balsamic35

Kızıltaş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kuralımda yaş sınırına gerek yok kişinin olgun olması yeter. Ne kişiler gördüm 20 yaşında olupta çocuk gibi davranan