1.10 sürümünde map making için ne gelicek?

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
Merhaba! Biliyorsunuz 1.9 sürümü çıkalı çok olmadı. Ama 1.10 için yapılan bir teaser beni çok ilgilendirdi.

Çok azınız duymuştur ama 1.9 sürümünde structure blocks diye gizli bir blok eklendi. Bu bloklar end'e gelen şehirleri kolayca koymak için eklendi ama bunları sıradan bir player (creative'de bile) kullanamıyordu. Sadece kod ile alabiliyorduk ama kullanamıyorduk.
Kod:
/give @p structure_block 1 (0,1,2,3)

İşte bunlar Structure blokları. Structure blokları şu işe yararlar, Mesela creative'de bir build yaptın ve bu build'i arkadaşının dünyasına koymak istiyorsun.
Blok sınırı olmaksızın bir küp içinde build'ini structure bloğuyla kaydete biliyorsun. Bu yapın %appdata%>.minecraft>structures dosyasına kaydediliyor.
Tabi eğer bunları yapabilmek mümkün olsaydı. Ama şu anlık bu bloklarla bir şeyler yapmak için mod indirmeniz gerek. İşte haber şimdi başlıyor.
Twitter'da bunlar yeni bir texture ile paylaşıldı. Ve artık oyuncularında kullanması sağlandı.

Bu resimde arka planda duran yeşil bir kare var, bu kare structure blokların kaydetmek/yüklemek için içine aldığı alan.
Bu resimi yüklerken yanına şöyle yazdı, "Bu, 1.10 için komut bloklarından sonra oyunu değiştiren ikinci blok"
Structure Block hakkında ne düşünüyorsunuz?
Ayrıca Alt haber:
MC: PE ve bilgisayar için BUD(Block Update Detector) bloğu eklenicekmiş, ismide observer(gözlemliyici) olucakmış.

@adenzu54 , @TheRedstoneEngineer

Son düzenleme:

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
O kadar şey ekliyorlar kaç yıldır beklediğim şeker kamışı ile beslenen bir sevimli panda eklemediler lanet olsun ... :hmm:

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mc de güzel bi değişiklik olur. Şematik gibi olacak desenize :)

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Bu BUD dediğimiz chunk loader görevi mi ustelenecek

PwParadox

En iyi cevaplar
0
Bu BUD dediğimiz chunk loader görevi mi ustelenecek
Açılımı Block update detector
Ne yazık ki hayır Bir bloğun güncellenmesiyle kızıltaş sinyali vermesi.
Mesela bir ocak yaktın bu ocak güncelleniyor.
Şu anda oyun içinde yapışkan pistonlarla yapabiliyoruz bunu.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Açılımı Block update detector
Ne yazık ki hayır Bir bloğun güncellenmesiyle kızıltaş sinyali vermesi.
Mesela bir ocak yaktın bu ocak güncelleniyor.
Şu anda oyun içinde yapışkan pistonlarla yapabiliyoruz bunu.
Kötü oldu. Tardis yapmıştım kulubeyi güncellemek için surekli kulubeyi dünya spawn noktası yapıyorum sorun cikmiyor ama ana gemiyi yuklemek için koyduğum şeyler oradan ışınlanarak uzaklaştığım için çalışmıyor

PwParadox

En iyi cevaplar
0
Kötü oldu. Tardis yapmıştım kulubeyi güncellemek için surekli kulubeyi dünya spawn noktası yapıyorum sorun cikmiyor ama ana gemiyi yuklemek için koyduğum şeyler oradan ışınlanarak uzaklaştığım için çalışmıyor
Yanlış anladın öyle bir şey değil. Bir block güncellendiğinde mesela bir bloğu kırdığında o bloğun yeri hava bloğu olarak güncelleenir ve bundan kızıltaş sinyali alabilirsin.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Yanlış anladın öyle bir şey değil. Bir block güncellendiğinde mesela bir bloğu kırdığında o bloğun yeri hava bloğu olarak güncelleenir ve bundan kızıltaş sinyali alabilirsin.
Anladım, zaten ondan kötü oldu dedim ya :(

Rlark

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
bu içerik sahibi tarafından silindi

Son düzenleme:

sakocuk12

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
edit: 1.10 geldi

Son düzenleme:

PwParadox

En iyi cevaplar
0
1.10 Diye bir şey gelmeyecek. 1.1 ve 1.10 aynı şeydir. Basit ilkokul matematiğinide mi yapamıyorsunuz yahu. Gelirse 2.0 gelir.Bununda büyük bir güncelleme olması bekleniyor.
güzel mantık.