1.7.10 Öncesi İlgisizlik

ZeroTwo31

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Başlıkta dediğim gibi niye insanlar bu 1.7.10 öncesi sürümleri bıraktı. Şahsen 1.15 oynayacağıma beta 1.8 oynamayı daha çok tercih edip hatta oynuyorum. Veya bir 1.5.2 şahen 1.8 gibi geliyor bana. Benim gibi düşünenler acaba niye böyle düşündüğünü, tersini düşünenler yani üst sürümleri oynamayı sevenler niye düşük sürümleri sevmiyorlar tartışabilir miyiz :D

SUFGANG

OYNA.SUFMEN.NET
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Başlıkta dediğim gibi niye insanlar bu 1.7.10 öncesi sürümleri bıraktı. Şahsen 1.15 oynayacağıma beta 1.8 oynamayı daha çok tercih edip hatta oynuyorum. Veya bir 1.5.2 şahen 1.8 gibi geliyor bana. Benim gibi düşünenler acaba niye böyle düşündüğünü, tersini düşünenler yani üst sürümleri oynamayı sevenler niye düşük sürümleri sevmiyorlar tartışabilir miyiz :D
Aynı şeyleri yapmaktan insanlar bir süre sonra sıkılabiliyor, 1.15 oynamak isteyenleri bu sebeple anlayabiliyorum ama genel olarak 1.8 oynayan oyuncuların bilgisayarı kötüdür.
kendi adıma konuşacak olursam alıştık artık 1.8'e çıkamıyoruz :D
edit: oyunu öğrenmeye başladığım vakitler en zevkli geçen dönemlerimdi ne kadar bilmediğimiz olay ortaya çıkarsa oyunun o kadar zevk verdiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Aslında Minecraft'ı modlarla oynamayı sevenlerin yeni sürümleri daha çok tercih ettiğini düşünüyorum çünkü yeni sürümler modlarla gelebilecek olan yeni özellikleri barındırıyor, sürüm yükseldikçe bu özellikler artıyor. Mesela yeni sürümlerde toomanyitems moduna gerek kalmıyor çünkü oyunun kendi özelliği olan "tarifler" özelliği var. Buna rağmen düşük sürümlerin samimiyeti var, eşya kopyalama hatasının çözüme kavuşturulmadığı bir sürümde bu hatayı keşfedip bir sürü elmas sahibi olmak eski acemlikleri hatırlatıyor, hem oyuncunun kendisinin hem de oyunun kendisinin...

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Minecraft'ı eski yıllarda oynayanlar için beta veya alpha daha tatlı gelir. Basit, nostaljik, güzel anılar barındıran sürümlerdir çünkü. Minecraft'ı son 5 yıl içinde keşfetmiş olsaydım daha açlık barı olmayan sürümler pek ilgimi çekmeyebilirdi.
Şahsen 1.15 oynayacağıma beta 1.8 oynamayı daha çok tercih edip hatta oynuyorum.
Ben de betayı tercih ederim ama beta 1.7.3 ve öncesini. Alpha 1.2.6'yı da çok oynadım. Çocukluğumun bir parçası oldukları için daha zevkli geliyorlar.
Yanlış hatırlamıyorsam 2018 yılıydı, Beta 1.7.3 server açıp forumdan insanları davet etmiştim. Sandıklar kitli değildi, evler claimsizdi ama yaklaşık 20 kişi çok güzel şeyler yaptık. Server'i kapadıktan sonra ara sıra haritaya girip gezerdim. Bazen başka oyuncuların yaptığı evleri yeni keşfettiğim olurdu.

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Üst sürümlerde yenilikler var. Mob, blok, yemek veyahut eşya bakımından yenilikler geliyor. Sadece onunla kalmıyor, cehennem, dağ, bataklık gibi biyomlarda yenilik getiriliyor. Bununla da kalmıyor buglarda yenilik getiriyorlar. Oyuna gerçekçilik katıyorlar, grafikleri güzelleştiriyorlar. Bir yapı yaparken birkaç blokla güzel yapmayı değil, birçok blokla güzellikler yaratmayı sağlıyor. Yeni eşyalar daha işlev oluyor; şekil, renk, tasarımlar vb. gibi, bloğa, birçok şey katıyor. Sonra biyomlara gelecek olursak biyomlar daha gerçekçi, daha eğlenceli oluyor. Mesela yeni canlılar oluyor, onlarla savaşıyorsun. Yeni kuleler oluyor, onların içinde sandık var mı diye heyecanlanıyorsun. Bunlar bile benim için eğlenceli, bütün bunlar varken niye 1.7.10 öncesine ilgi duyayım? Bence her insan yeni sürümlere ilgi duymalı ve böylelikle oyundaki eksiklikleri hep birlikte tamamlamalıyız.

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
bütün bunlar varken niye 1.7.10 öncesine ilgi duyayım?
Anılaaar...

Yeni eşyalar daha işlev oluyor; şekil, renk, tasarımlar vb. gibi, bloğa, birçok şey katıyor. Bir yapı yaparken birkaç blokla güzel yapmayı değil, birçok blokla güzellikler yaratmayı sağlıyor.
Toprakla ve taşla yaptığım pixel artlar da bana 398329 tane renkli blokla aynı zevki veriyordu. Önemli olan hayal gücü ve doğru renk seçimi .d

Bununla da kalmıyor buglarda yenilik getiriyorlar. Oyuna gerçekçilik katıyorlar, grafikleri güzelleştiriyorlar.
O buglarla creative yokken elmaslarımı çoğaltıyordum.
Hem neon yeşil ağaçlar da çok tatlıydı bence .d

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Toprakla ve taşla yaptığım pixel artlar da bana 398329 tane renkli blokla aynı zevki veriyordu. Önemli olan hayal gücü ve doğru renk seçimi .d

O buglarla creative yokken elmaslarımı çoğaltıyordum.
Hem neon yeşil ağaçlar da çok tatlıydı bence .d

Zevkten bahsetmedim; ancak orada bahsettiğim gibi toprak ve taş gibi kısıtlı blok kullanmak yerine birçok çeşit blokla daha güzel eserler verebileceğimizden bahsettim. Buglarla creativede elmas çoğaltmak gibi buglar da ne zaman olursa olsun düzeltileceğini düşünüyorum. :tamam:

holger73

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kesinlikle bu konuya katılıyorum. Zaten artık piyasada 1.7 sunucu kalmadı diyebiliriz. (Türkiye adına).

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
Minecraft her sürümde modlu tarzına daha çok yaklaşıyor ve birçok yenilik getiriyor. Bundan kaynaklı yeni sürümleri oynayan daha fazla kişi bulunmakta. Eski sürümleri oynayanların çoğu PVP sisteminden dolayı oynamakta.