10 Kasım - Mustafa Kemal Atatürk'ü Özlemle Anıyoruz

LordTs

Umut
Emektar Üye
Mesajlar
1,449
En iyi cevaplar
0
Puanları
3,780
10 KASIM
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü SAYGIYLA ANIYORUZ.Gözlerini yumuşunun 78. yılında, kutlu Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anıyoruz.

Atalarımızın canlarını vererek kurduğu cennet vatanımıza ve vatanımızın insanlarına her daim hizmet etme hedefinden şaşmayacak olmamız dileğiyle Ulu Önder Atatürk'ü ve bizlere bugünleri yaşatan aziz şehitlerimizi özlemle anıyoruz. Her 10 Kasım'da olduğu gibi bu yıl da saat dokuzu beş geçe Türkiye'de hayat duracak ve insanlar ulu önderimiz Atatürk'ü anacak.10 Kasım 1938'de saat dokuzu beş geçe bizleri, Türk halkını kurtaran ve ebedi özgürlüğümüzü bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk hayata gözlerini yumdu. Bugün Atatürk'ü anma ve bize bıraktığı paha biçilemez değerler için teşekkür etme günüdür.
Ulu önder Atatürk'ün bizlere yani gençlere bırakmış olduğu Gençliğe Hitabe:

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!


Gençliğin Atatürk'e cevabı:

Ey Büyük Ata,

Varlığımızın en kutsal temeli olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyetinin sonsuz bekçisiyiz. Bu karar, değişmez irademizin ilk ve son anlatımıdır. İstikbâlde, hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndürmeyecektir. Bizler, bütün hızımızı senden, ulusal tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez inanç ateşinden alıyoruz. Senin kurduğun güçlü temeller üzerinde attığımız her adım sağlam, yaptığımız her atılım bilinçlidir. En kıymetli emanetimiz olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti, varlığımızın esası olarak, eğilmez başların, bükülmez kolların, yenilmez Türk evlatlarının elinde sonsuza dek yaşayacak ve nesillerden nesillere devredilecektir. İstiklâl ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar, en modern silahlarla donanmış olarak, en kuvvetli ordularla üzerimize saldırsalar dahi, ulusal birliğimizi ve yenilmez Türk gücünün zerresini bile sarsamayacaktır. Çünkü, bu aziz vatanın toprakları üzerinde yetişen azimli ve inançlı Türk gençliği, dökülen temiz kanların ve Cumhuriyet devrimlerimizin aydın ürünleridir. Vatanın ve milletin selameti için her zorluğa iman dolu göğsümüzü germek, gerçek amacımız olacaktır.

Ey Türk’ün büyük Ata’sı !

İstiklâl ve Cumhuriyetimizi korumak gerektiği zaman, içinde bulunacağımız durumlar ve şartlar ne olursa olsun, kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak, bütün engelleri aşıp her güçlüğü yenmek azmindeyiz.

Türk gençliği olarak özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, cumhuriyet ve devrimlerin yılmaz bekçileriyiz. Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize, namus ve şeref sözü verir, kendimizi büyük Türk ulusuna adarız.-Gamer.com.tr Yönetimi-
 

Dpelqpleq

2 + 2 = 5
Mesajlar
1,030
En iyi cevaplar
0
Puanları
0
Açık okul sebebiyle free takılan ve hiç alarm kurmayan biri olarak yarın 9'a alarm kurup terasa çıkmama sebep olucak durum. Evdede olsa kimse görmicek demeyin, günde 5 vakite zaman ayırıyosunuz bir zahmet sabahleyinde 1 dakikalık saygı duruşuna uyanı verin.
 

Personinblack

YASAKLANDI
Mesajlar
1,876
En iyi cevaplar
0
Puanları
0
Açık okul sebebiyle free takılan ve hiç alarm kurmayan biri olarak yarın 9'a alarm kurup terasa çıkmama sebep olucak durum. Evdede olsa kimse görmicek demeyin, günde 5 vakite zaman ayırıyosunuz bir zahmet sabahleyinde 1 dakikalık saygı duruşuna uyanı verin.
Son kısım olmamış. İbadet ile saygı bir değildir, yakın bile tutulamaz.

Saygı ve sevgilerimizle anıyoruz kendisini. Mekanı cennet olsun.
 

AvNitro

Demir Madencisi
Mesajlar
275
En iyi cevaplar
0
Puanları
1,230
Herkesin Başı Sağolsun Ne Mutlu Türküm Diyene Atam Sen Rahat Uyu Biz Cumhuriyetin Bekçileriyiz
 

Üst