1500 Tl Pc Toplama

Burak00756

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Hepinize merhaba arkadaşlar iyi akşamlar ben yaz icin bi is buldum calisip pc toplamak isitiyorum aylik 500 tl alicam ve 1500 tl civari pc toplamak istiyorum iyi anlayan birisi bana toplayabilirmi gta v csgo gibi oyunlari high olmasa bi orta derecede oynamak istiyorum simdiden sagolun

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bu toplama ve parça kurulum videosu.

Bu da bilgisayarın performansı ile alakalı video.

Hayırlı uğurlu olsun.

ThtrkmN

King of the Wild Hunt
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Yukarıda bahsi geçen video yükseltme olanağı yüksek olan kişiler için. Bu sistem eğer yakın zamanda ekran kartı yenilemeyi düşünmüyorsanız daha yararlı olacaktır. GTA V ve Far Cry 4 gibi oyunları high ayarlarda rahatça açabilir. CS:GO gibi pek sistem istemeyen oyunlarda ise 130 fps altını göremezsiniz.
İyi forumlar :se:
http://prntscr.com/b10fcz

zRedDragon

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yukarıda bahsi geçen video yükseltme olanağı yüksek olan kişiler için. Bu sistem eğer yakın zamanda ekran kartı yenilemeyi düşünmüyorsanız daha yararlı olacaktır. GTA V ve Far Cry 4 gibi oyunları high ayarlarda rahatça açabilir. CS:GO gibi pek sistem istemeyen oyunlarda ise 130 fps altını göremezsiniz.
Hocam peki Nvidia'nın ekran kartları çekirdeğine bakıyorum 1200 mhz (GTX960 MSI) ancak R9'a bakıyorum 900'ü geçmiyor ancak çoğu kişi bunun daha hızlı hele ki Nvidia'ya göre daha hızlı olduğunu iddia ediyor.Neden böyle bir durum var öğrenebilir miyim ?
Bu arada etiketler süper ötesi olmuş tebrik ederim.

ThtrkmN

King of the Wild Hunt
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Hocam peki Nvidia'nın ekran kartları çekirdeğine bakıyorum 1200 mhz (GTX960 MSI) ancak R9'a bakıyorum 900'ü geçmiyor ancak çoğu kişi bunun daha hızlı hele ki Nvidia'ya göre daha hızlı olduğunu iddia ediyor.Neden böyle bir durum var öğrenebilir miyim ?
Bu arada etiketler süper ötesi olmuş tebrik ederim.
Şöyle açıklayayım: Nvidia tarafında CUDA cores denilen işlemci birimleri bulunuyor. AMD tarafında ise bunlar direk shading units olarak geçiyor. R9 380 1792 shaders bulundururken,GTX 960 1024 CUDA core bulunduruyor.
Bu demek oluyor ki AMD daha fazla çekirdeği daha az frekans ile çalıştırarak, NVİDİA ise daha az çekirdeği daha fazla frekans ile çalıştırarak güç dengesini sağlıyor. Fakat yinede AMD tarafında bulunan yüksek shader sayısı salt FPS olarak daha fazla performans veriyor.

zRedDragon

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şöyle açıklayayım: Nvidia tarafında CUDA cores denilen işlemci birimleri bulunuyor. AMD tarafında ise bunlar direk shading units olarak geçiyor. R9 380 1792 shaders bulundururken,GTX 960 1024 CUDA core bulunduruyor.
Bu demek oluyor ki AMD daha fazla çekirdeği daha az frekans ile çalıştırarak, NVİDİA ise daha az çekirdeği daha fazla frekans ile çalıştırarak güç dengesini sağlıyor. Fakat yinede AMD tarafında bulunan yüksek shader sayısı salt FPS olarak daha fazla performans veriyor.
Teşekkürler hocam.
Edit : http://www.vatanbilgisayar.com/asus...bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html#yorumlar Bu ekran kartı Crysis 2 ve Crysis 3'te kaç fps almamı sağlar ? @TheTurkMen
Edit 2 : Birde bu ekran kartı ne kadar fps aldırır ? http://www.vatanbilgisayar.com/sapp...gddr5-512bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html

Son düzenleme:

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bilmen gereken bi kaç altın kural var;

- Sapphire en ucuz markadır ve bütün ekran kartlariyla ayni performansi verir. Diğer markalar adı üstünde markalaştığı için ışıklar falan gereksiz abuk sabuk havalı isimlerle kendilerini yüceltmeye çalışırlar. Alıcaksan sapphire kullan.
- R7 240 en çok kullanilan ekran kartidir kesinlikle bunu tercih et.
- Güç kaynağına biraz para yatirmaya çalışki, parçaları yükselticeğin zaman baştan alman gerekmesin.
- Gerçek'den paran az ise techopat gibi sitelerden 2.el alım - satım yapabilirsin. Eski parçalarımı burdan sattim gayet rahatti.
- Asla Gold isimli mağzadan alış veriş yapma. Kazıklar. Alıcaksan vatan'dan al. Vatan ta-ta-ta-ta-dan

Burak00756

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Sağolasın hocam cansın :)

- Sapphire en ucuz markadır ve bütün ekran kartlariyla ayni performansi verir. Diğer markalar adı üstünde markalaştığı için ışıklar falan gereksiz abuk sabuk havalı isimlerle kendilerini yüceltmeye çalışırlar. Alıcaksan sapphire kullan.
- Güç kaynağına biraz para yatirmaya çalışki, parçaları yükselticeğin zaman baştan alman gerekmesin.
- Gerçek'den paran az ise techopat gibi sitelerden 2.el alım - satım yapabilirsin. Eski parçalarımı burdan sattim gayet rahatti.
- Asla Gold isimli mağzadan alış veriş yapma. Kazıklar. Alıcaksan vatan'dan al. Vatan ta-ta-ta-ta-dan
Allah razı olsun :)

AtakanRS

osu!
En iyi cevaplar
0

İyi de R7 240'ın performans bakımından APU'lardan hiçbir farkı yok. APU sistem bu bütçe için her halükarda en iyi tercih olacaktır.

Technopat'ın 1500'lük sistemini almanı şiddetle tavsiye ediyorum.