Duyuru 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

Waffleinstein

şüşko insan
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

"Çanakkale, Türkiye'nin önsözüdür."

1. Dünya Savaşında 1915-1916 yıllarında gerçekleştirilen Çanakkale Savaşında Türk milleti 200.000 'in üstünde Mehmetçik şehit vermiştir.

18 Mart 1915 günü denizden Çanakkale'ye yapılan çıkarmaların durdurulması ile özel gün ilan edilmiştir.

Çanakkale'de herkes 3 dakika sonra öleceğini bilerek geri kaçmadan savaşmış ve ülkemize yapılan çıkarmalar karşısında zafer kazanmıştır.

Çanakkale Zaferi ile Türkiye Cumhuriyeti tüm dünyaya korku salmıştır.

Çanakkale Savaşı halkın milli beraberlik ve dayanışması sonucu ile kazanılmıştır.

Çanakkale'de şehit düşen 200.000 'in üstünde atalarımızın ruhu şad, mekanları
cennet olsun.

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0

Çanakkale Cephesi I. Dünya Savaşı’nda İtilaf Devletleri’nin saldırısı sonucu açılmış bir cephedir. Dünya tarihinin en kanlı savaşlarının yapıldığı Çanakkale Cephesi’nde Türk ordusu olağanüstü bir başarı göstererek onbinlerce şehit vermesine karşın düşmana geçit vermemiştir.

İngiliz savaş gemileri, Nusret mayın gemisi ile bir gece önce gizlice döşenen mayınlara çarparak, Boğazın derinliklerine gömülmüştür (18 Mart 1915).

Mustafa Kemal, Anafartalar, Arıburnu, Conkbayırı ve Kilitbahir’de düşmanı yenerek önemli başarılar elde etmiştir. “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” sözünü Türk askerine söyleyerek, savaşın ne pahasına olursa olsun kaybedilmemesi gerektiğine işaret etmiştir.

Şu zor zamanlarda, halkın milli birlik ve beraberlik içinde olduğu eski günlere dönmesi dileğiyle..

Colonel

Antik Oyuncu
En iyi cevaplar
0
3 Neslinde Savaş Yaptığı Yer Gerçekten Duygulandırıyor (Mekanlrı Cennet Olur İnşallah)

Çok_İlginç

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Önemli olan yürektir. Bu savaştada öyle olmuş bizden daha çok ve daha çok silah ve cephaneleri var. Bizler için savaşmışlar düşünsenize ne kadar üzücü bizim içinmi öldüler onca kişi ? Mekanları cennet olsun

zRedDragon

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tüm ölen şehitlerimizin mekanı cennet olsun.Sırf onlar biz yeni nesil yaşasın özgür olarak yaşasın diye savaştı.Belki ölen şehitlerin yarısından fazlasının çocuğu yetim kaldı.Allah tüm şehitlerimizin mekanını cennet ve yakınlarını da sabır etsin.
Korkma ! Sönmez bu şafaklarda yüzen alsancak !

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Çanakkale savaşı esnasında, işgal kuvvetlerinin KİMYASAL SİLAH kullandığı hakkında herkesi araştırma yapmaya davet ediyorum. Ben bu bilgiyi kitaplardan edindim, fakat size ancak internetten kaynak gösterebilirim. Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

Rlark

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu Konuyu Kursdayken Eve Gidince Ben Açarım Diyordum...

XectioNN

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çanakkale Zaferini Hatırlayan Bir Kaç Kişi Olmuş En Azından Dışarı Çıkıp bugun ne gunu diye sorsan bir kaç insana %90ı Saçma Cevap Vericektir Eminim.

TANKPRO

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
ŞEHİT SÖZLERİ
Şehit mi düştü asker? Cennet koktu da her yer..

Nasılsın diye sorma, ülkem gibiyim işte, bir yanım kan, bir yanım gözyaşı..

Koltuğa yan gelip yatanlara ceset!
Vatan uğrunda can verip yatanlara şehit denir!

Kaç çocuk yapmak lazım şimdi? Kaçı erkek kaçı kız olsun?
Kızların kaçı tecavüze uğrasın sussun?
Erkeklerin kaçı şehit olsunda vatan sağolsun?

Kurşun oruç bozmaz şehidim...
Sen bugün ALLAH Katında iftara davetlisin!

Dün gece derin bir uykuya daldım, çok güzel bi rüyayla sabah uyandım. Sen ise vatan derdindeymişsin MEHMEDİM şehit olmuşsun çok utandım..
DAHA 91 DOĞUMLU:
GEÇSE KARŞINA 2 LAF ETSE UMURSAMAZSIN BİLE..
REŞİT OLDUN MU¿ DİYE DALGA GEÇERSİN!
NE REŞİT'İ?
ÇOCUK ŞEHİT OLUYOR!Bizim dirimiz ASKER, ölümüz ŞEHİT'tir. Sizin diriniz KALLEŞ, ölünüz LEŞ'tir..Siz hiç villadan çikan şehit cenazesi gördünüzmü? Ben görmedim..Ah be Anadolu. Şimdi her köşen ağlayan ANA'dolu..

Vatan İçin Ölmekse Kaderim, Böyle Kaderin Ellerinden Öperim.
(Mehmet Akif Ersoy)
Konuyorsa dalına bölücü leş kargaları: Dal kesilsin.
Bölücüler şehre kadar iniyorsa dağdan: Yol kesilsin.
Eğer ki askerime kurşun sıkıyorsa: Kol kesilsin.
Bu vatana ihanet eden baş ise: Baş kesilsin.Utanıyorum Şehidim, Utanıyorum, Yemekten, İçmekten,S enin Annen Ağlarken Gülmekten Utanıyorum! Sanma ki; Unutuyor, Unutturuyoruz. Unutanları barındırmaktan utanıyorum. SEN; vatan için bizim için şehit olurken, Seni Görmezden Gelenlerden Utanıyorum..VATAN İçin Yaşayıp Öldünüz; Siz Toprağa Değil, Kalplere Gömüldünüz.Türkçede Her Kelime Yazıldığı Gibi Okunur; Biri Hariç, PKK Diye Yazılır ''özür dilerim ÇOCUĞU'' diye Okunur !Biz korkak değiliz ki saklanalım, biz çakal değiliz ki kaçalım, biz kahpe değiliz ki sırtından vuralım. Biz TÜRK'üz Kardeşim.
‎24 Şehit daha 24 çift göz daha kapandı hayata..
24 ananın daha hıçkırıkları karıştı toprağa..
24 baba daha ağladı evladının musalla taşı etrafında..Biz Rahat Uyuyalım Diye 24 Vatan Evladı Ebediyen Uyudu..

Sahipsiz vatanın batması haktır sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır...‎20 yaşında gencecik delikanlılar şehit olmuş kime ne? Fatmagül'ün suçunu düşünmek varken şehidimin suçu kime ne? Adını şehit koysak ne farkeder?
Feriha varken bunu düşünmek niye? Ana karnında bir sabi pusu yemiş kimin umrunda? Hadi hep birlikte Kurtlar Vadisi Pusu seyretmeye. Evladını 20'sinde kaybeden ananın acısı kimin umrunda? Cemile'nin acısını düşünsene. Asıl yetenek vatana can vermek için canından vazgeçmek iken bırak bu edebiyatı Acunla Yetenek Sizsiniz Türkiye..

Öldürenlere 'KAHHAR' İsminle, Şehitlerimize 'RAHMAN VE RAHİM' İsminle, Yaralılara 'ŞAFİ' İsminle Tecelli Et YARABBİ..
Vatanımız için şehit olmuş askerim.
Milletçe ağlıyoruz acımız çok derin.
Bitmeli bu terör içimiz olmalı serin.
Şehitler ölmez vatan bölünmez.Gene Hangi Dua'yı Okudun Anne. Vurulduğum Yerde Güneş Açtı. Yinemi Ağlıyorsun Anne. Cennetime Yağmur Yağdı..

- Alfabeyi say evladım:
+ ABCDEFGĞHIİJKLMNÖPRSŞTUÜVYZ
- O ve Ç nerde ?
+ Dağda mehmetçiğe pusu kuruyo..

Kan Dökmeyi Seven Bir Millet Değiliz, ANCAK Söz Konusu Vatan ise Dünyanın Şah Damarını Keseriz...

Dağda 3-5 koyun sürüsü
Tutturmuş bir kürdistan türküsü
Eline almış bayrak diye bir masa örtüsü
Satsan beş para etmez ne dirisi ne ölüsü
Sen soyu soysuz toprak senin neyine...
İte itlik yapıp kafa tutma beyine
Anlasa dediğimi sokaktaki köpek ağlar haline !

Eğer vatan zenginin gezdiği, fakirin yattığı yer ise vatan sağ olmasın..

Türk bayrağı o kadar asildir ki amerikan bayraklı şortlar gibi kimsenin götünde göremezsiniz..

Ana bu sabah yine erken uyandık. Botları boyadık, düzeni yaptık.
Sabah sabah iştimada dimdik ayaktaydık. Ben şehit olacağımı hissetmiştim anne..

Şahsınıza fenalık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza, milletinize fenalık eden bir kimseyi asla affetmeyiniz. [Hz. Ali]

Her boka bir gecede yasa çıkaran akp bırak 4+4'ü, türbanı, imam hatibi sen şehitlerine bak, ve bu gecede bir yasa çıkar ve o köpekleri meclisten çıkar..

Herkes gönlünü ferah tutsun, bir kurtuluş savaşı daha kaldırır bu ülke..‎'Uyursan ölürsün' demişti Komutanım..
Sustum..
'DEVLET UYUDUĞU İÇİN ÖLÜYORUZ
DİYEMEDİM!

Savaşı zenginler çıkarır, yoksullar ölür..
|Jean Paul Sartre|

Sizin
dediğiniz ''Vatan"
Dağda Başlayıp Çöplükte Biter...
Bizim
Bildiğimiz ''Vatan"
Yürekte başlayıp ''ŞEHADETLE'' Biter!VATAN-SAĞOLSUN demek gelmiyor artık içimizden.
SATAN-SAĞOLDUKÇA. Mekanları cennet olsun,
Rabbim Ailelerine sabır versin..

Bugün şehitler verilir. Yarın boş dağlara operasyon düzenlenir.
Bunlar iki dakika haberlerde gösterilir.
3 gün sonra her şey unutulur ama gidenler geri gelmez.
Evladını toprağa gömmüş anaların, babaların yüreğinde ki ateş bi ömür sönmez.
Yazıklar olsun bu ülkeyi bu hale getirenlere..!
BARIŞA HASRET OLMUŞUZ ANNELERDE HEP FİGAN.
ÖZÜME KURBAN OLMUŞUM, ÖZÜMDE HEPTE MÜSLÜMAN.
ADEM & HAVA'YA DAYANIR İŞTE BU GEÇMİŞ.
ANNE 1 BABA'DA 1;
NEDEN SAVAŞI SEÇTİNİZ¿
HEPİMİZDE KARDEŞİZ NEDEN Kİ DİNMEZ ÖFKENİZ?

Boşuna dememişler SATAN SAĞ OLDUKÇA VATAN SAĞ OLMAZ diye. Bitmeyecek değilmi? Hiç sonu gelmeyecek! Yeter artık bu vatan şehit vermek istemiyor!

Senin kanınla yoğuruldu bu kutsal topraklar. Senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçlar gözün arkada kalmasın, ey şehidim!

Sen sosyete oğlusun, incitme yazıktır ananı.
Ver 30 bini, fakir kurtarsın vatanı..

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğruna ölen varsa vatandır!

Askerlikten korkuyorsan 30.000 tl vermek yerine 10.000 tl ver cinsiyetini değiştir, 20.000 tl cebinde kalsın, nasılsa her türlü adam değilsin..

'ALINTIDIR'

Rlark

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
ŞEHİT SÖZLERİ
Şehit mi düştü asker? Cennet koktu da her yer..

Nasılsın diye sorma, ülkem gibiyim işte, bir yanım kan, bir yanım gözyaşı..

Koltuğa yan gelip yatanlara ceset!
Vatan uğrunda can verip yatanlara şehit denir!

Kaç çocuk yapmak lazım şimdi? Kaçı erkek kaçı kız olsun?
Kızların kaçı tecavüze uğrasın sussun?
Erkeklerin kaçı şehit olsunda vatan sağolsun?

Kurşun oruç bozmaz şehidim...
Sen bugün ALLAH Katında iftara davetlisin!

Dün gece derin bir uykuya daldım, çok güzel bi rüyayla sabah uyandım. Sen ise vatan derdindeymişsin MEHMEDİM şehit olmuşsun çok utandım..
DAHA 91 DOĞUMLU:
GEÇSE KARŞINA 2 LAF ETSE UMURSAMAZSIN BİLE..
REŞİT OLDUN MU¿ DİYE DALGA GEÇERSİN!
NE REŞİT'İ?
ÇOCUK ŞEHİT OLUYOR!Bizim dirimiz ASKER, ölümüz ŞEHİT'tir. Sizin diriniz KALLEŞ, ölünüz LEŞ'tir..Siz hiç villadan çikan şehit cenazesi gördünüzmü? Ben görmedim..Ah be Anadolu. Şimdi her köşen ağlayan ANA'dolu..

Vatan İçin Ölmekse Kaderim, Böyle Kaderin Ellerinden Öperim.
(Mehmet Akif Ersoy)
Konuyorsa dalına bölücü leş kargaları: Dal kesilsin.
Bölücüler şehre kadar iniyorsa dağdan: Yol kesilsin.
Eğer ki askerime kurşun sıkıyorsa: Kol kesilsin.
Bu vatana ihanet eden baş ise: Baş kesilsin.Utanıyorum Şehidim, Utanıyorum, Yemekten, İçmekten,S enin Annen Ağlarken Gülmekten Utanıyorum! Sanma ki; Unutuyor, Unutturuyoruz. Unutanları barındırmaktan utanıyorum. SEN; vatan için bizim için şehit olurken, Seni Görmezden Gelenlerden Utanıyorum..VATAN İçin Yaşayıp Öldünüz; Siz Toprağa Değil, Kalplere Gömüldünüz.Türkçede Her Kelime Yazıldığı Gibi Okunur; Biri Hariç, PKK Diye Yazılır ''****** ÇOCUĞU'' diye Okunur !Biz korkak değiliz ki saklanalım, biz çakal değiliz ki kaçalım, biz kahpe değiliz ki sırtından vuralım. Biz TÜRK'üz Kardeşim.
‎24 Şehit daha 24 çift göz daha kapandı hayata..
24 ananın daha hıçkırıkları karıştı toprağa..
24 baba daha ağladı evladının musalla taşı etrafında..Biz Rahat Uyuyalım Diye 24 Vatan Evladı Ebediyen Uyudu..

Sahipsiz vatanın batması haktır sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır...‎20 yaşında gencecik delikanlılar şehit olmuş kime ne? Fatmagül'ün suçunu düşünmek varken şehidimin suçu kime ne? Adını şehit koysak ne farkeder?
Feriha varken bunu düşünmek niye? Ana karnında bir sabi pusu yemiş kimin umrunda? Hadi hep birlikte Kurtlar Vadisi Pusu seyretmeye. Evladını 20'sinde kaybeden ananın acısı kimin umrunda? Cemile'nin acısını düşünsene. Asıl yetenek vatana can vermek için canından vazgeçmek iken bırak bu edebiyatı Acunla Yetenek Sizsiniz Türkiye..

Öldürenlere 'KAHHAR' İsminle, Şehitlerimize 'RAHMAN VE RAHİM' İsminle, Yaralılara 'ŞAFİ' İsminle Tecelli Et YARABBİ..
Vatanımız için şehit olmuş askerim.
Milletçe ağlıyoruz acımız çok derin.
Bitmeli bu terör içimiz olmalı serin.
Şehitler ölmez vatan bölünmez.Gene Hangi Dua'yı Okudun Anne. Vurulduğum Yerde Güneş Açtı. Yinemi Ağlıyorsun Anne. Cennetime Yağmur Yağdı..

- Alfabeyi say evladım:
+ ABCDEFGĞHIİJKLMNÖPRSŞTUÜVYZ
- O ve Ç nerde ?
+ Dağda mehmetçiğe pusu kuruyo..

Kan Dökmeyi Seven Bir Millet Değiliz, ANCAK Söz Konusu Vatan ise Dünyanın Şah Damarını Keseriz...

Dağda 3-5 koyun sürüsü
Tutturmuş bir kürdistan türküsü
Eline almış bayrak diye bir masa örtüsü
Satsan beş para etmez ne dirisi ne ölüsü
Sen soyu soysuz toprak senin neyine...
İte itlik yapıp kafa tutma beyine
Anlasa dediğimi sokaktaki köpek ağlar haline !

Eğer vatan zenginin gezdiği, fakirin yattığı yer ise vatan sağ olmasın..

Türk bayrağı o kadar asildir ki amerikan bayraklı şortlar gibi kimsenin götünde göremezsiniz..

Ana bu sabah yine erken uyandık. Botları boyadık, düzeni yaptık.
Sabah sabah iştimada dimdik ayaktaydık. Ben şehit olacağımı hissetmiştim anne..

Şahsınıza fenalık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza, milletinize fenalık eden bir kimseyi asla affetmeyiniz. [Hz. Ali]

Her boka bir gecede yasa çıkaran akp bırak 4+4'ü, türbanı, imam hatibi sen şehitlerine bak, ve bu gecede bir yasa çıkar ve o köpekleri meclisten çıkar..

Herkes gönlünü ferah tutsun, bir kurtuluş savaşı daha kaldırır bu ülke..‎'Uyursan ölürsün' demişti Komutanım..
Sustum..
'DEVLET UYUDUĞU İÇİN ÖLÜYORUZ
DİYEMEDİM!

Savaşı zenginler çıkarır, yoksullar ölür..
|Jean Paul Sartre|

Sizin
dediğiniz ''Vatan"
Dağda Başlayıp Çöplükte Biter...
Bizim
Bildiğimiz ''Vatan"
Yürekte başlayıp ''ŞEHADETLE'' Biter!VATAN-SAĞOLSUN demek gelmiyor artık içimizden.
SATAN-SAĞOLDUKÇA. Mekanları cennet olsun,
Rabbim Ailelerine sabır versin..

Bugün şehitler verilir. Yarın boş dağlara operasyon düzenlenir.
Bunlar iki dakika haberlerde gösterilir.
3 gün sonra her şey unutulur ama gidenler geri gelmez.
Evladını toprağa gömmüş anaların, babaların yüreğinde ki ateş bi ömür sönmez.
Yazıklar olsun bu ülkeyi bu hale getirenlere..!
BARIŞA HASRET OLMUŞUZ ANNELERDE HEP FİGAN.
ÖZÜME KURBAN OLMUŞUM, ÖZÜMDE HEPTE MÜSLÜMAN.
ADEM & HAVA'YA DAYANIR İŞTE BU GEÇMİŞ.
ANNE 1 BABA'DA 1;
NEDEN SAVAŞI SEÇTİNİZ¿
HEPİMİZDE KARDEŞİZ NEDEN Kİ DİNMEZ ÖFKENİZ?

Boşuna dememişler SATAN SAĞ OLDUKÇA VATAN SAĞ OLMAZ diye. Bitmeyecek değilmi? Hiç sonu gelmeyecek! Yeter artık bu vatan şehit vermek istemiyor!

Senin kanınla yoğuruldu bu kutsal topraklar. Senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçlar gözün arkada kalmasın, ey şehidim!

Sen sosyete oğlusun, incitme yazıktır ananı.
Ver 30 bini, fakir kurtarsın vatanı..

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğruna ölen varsa vatandır!

Askerlikten korkuyorsan 30.000 tl vermek yerine 10.000 tl ver cinsiyetini değiştir, 20.000 tl cebinde kalsın, nasılsa her türlü adam değilsin..

'ALINTIDIR'
Bunu Yazmaya Üşenmedin Mi?