18 Yaşından küçüklerin sigara içmesi

maqertc

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hergün saat 1-2 sularında 3-4 tane 15-16 yaşlarında kız çocukları gelip karşı binanın merdivenine oturup sigara içiyorlar. 2 Tanesi içerken 2 taneside önlerinde görünmesin diye kalıyorlar. Yaklaşık 1 haftadır gelip içiyorlar. Ben bunlara ufak bir ceza vermek istiyorum. Videoya alıp karakola teslim etsem v.s bir ceza vermek istiyorumki birdaha o yaşta sigara içmesinler. Yardım ??

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
yanlarına git, selam ver, telefon numaralarını iste (verirler ama yakışıklıysan)
veya isim soyisim iste, sosyal medya hesaplarını iste tamam mı ailesinden birini bulmaya çalış sosyal medya hesaplarından bunları fotolarınıda çekersin atarsın ailesinden birisine gg.

yaşım 20, sigaranın olduğu yerlere girdiğimi hiç hatırlamıyorum :)
bu sigara içen çocukların babası bile içmiyordur

maqertc

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
yanlarına git, selam ver, telefon numaralarını iste (verirler ama yakışıklıysan)
veya isim soyisim iste, sosyal medya hesaplarını iste tamam mı ailesinden birini bulmaya çalış sosyal medya hesaplarından bunları fotolarınıda çekersin atarsın ailesinden birisine gg.

yaşım 20, sigaranın olduğu yerlere girdiğimi hiç hatırlamıyorum :)
bu sigara içen çocukların babası bile içmiyordur

Onunlamı uğraşıcam yasalara göz gezdiriyorum. Ufak bir ceza vericem :)

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Onunlamı uğraşıcam yasalara göz gezdiriyorum. Ufak bir ceza vericem :)
hiçbir şey yapamazsın, bu ülke de tacize, tecavüze adam gibi ceza verilmiyor. sigara içen iki çocuk için ne ceza verileceğini sanıyorsun, benim dediğim çözüm daha sağlam emin ol :)
annesinin, babasının haberleri yok belli ki böyle gizlendiklerine göre, çek fotolarını at ailesine al sana kesin çözüm.

maqertc

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
hiçbir şey yapamazsın, bu ülke de tacize, tecavüze adam gibi ceza verilmiyor. sigara içen iki çocuk için ne ceza verileceğini sanıyorsun, benim dediğim çözüm daha sağlam emin ol :)
annesinin, babasının haberleri yok belli ki böyle gizlendiklerine göre, çek fotolarını at ailesine al sana kesin çözüm.

Ailelerini nereden bulacağım yanlarına gidicem bana tel sosyal hesaplarını falan vericek kadar salak olduklarını düşünmüyorum

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ortaokuldan itibaren, karakterimin yavaş yavaş oturmaya başladığı sıralarda ailem sayesinde okuduğum okuldaki küfürbaz, kavga sever kişilerden olmamayı başardım. Beni sürekli uyarırlardı, kavga eden biri olma, kavga çıkacak bir yerden uzaklaş... Bu sayede muhtemelen şu an sigara, alkol, uyuşturucu ve benzeri kötü şeylere bağımlı biri değilim.

Eve gelir iken, indiğim yokuştaki kaldırımda bazen birilerini görürüm. 1 - 1,5 Litre'lik şişelerde Coca-Cola veya Lipton Ice Tea doldururlar. Ayriyeten sigara içerler. Açıkçası hiç o tür bir durumda kalmadım. Kötü insanlardan tedirgin olurum, oradan uzaklaşırım. Sürekli hakkımı ararım ki, bunu çoğu forum üyesi ve beni tanıyanlar bilir. Açıkçası bu zamana kadar yaptığım hiçbir şeyden pişmanlık duymuyorum. Yaptığım zaman pişmanlık duysam bile, şu an aslında ne kadar doğru kararlar aldığımı düşünüyorum.

Şunları diyerek sözlerimin sonuna gelmek istiyorum. Forumda 14 yaşında olanı da, 25 hatta 27 yaşında olanı da var. Ben uyarımı yapıyorum. Asla sigaraya, alkole veya uyuşturucu gibi zıkkım şeylere bulaşmayın. Çok pişmanlık duyarsınız. Dövme falan da yaptırmayın. Ne gerek var saf, temiz cildinize eziyet etmeye? Aileniz sizi kötü yola bulaştırıyor ise karşı çıkın. Onlar öldükten sonra, size yaptırdıkları şeylerin hiçbir anlamı kalmayacak. O kötü şeyleri çeken siz olacaksınız.

Buna dikkat edin...

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ortaokuldan itibaren, karakterimin yavaş yavaş oturmaya başladığı sıralarda ailem sayesinde okuduğum okuldaki küfürbaz, kavga sever kişilerden olmamayı başardım. Beni sürekli uyarırlardı, kavga eden biri olma, kavga çıkacak bir yerden uzaklaş... Bu sayede muhtemelen şu an sigara, alkol, uyuşturucu ve benzeri kötü şeylere bağımlı biri değilim.

Eve gelir iken, indiğim yokuştaki kaldırımda bazen birilerini görürüm. 1 - 1,5 Litre'lik şişelerde Coca-Cola veya Lipton Ice Tea doldururlar. Ayriyeten sigara içerler. Açıkçası hiç o tür bir durumda kalmadım. Kötü insanlardan tedirgin olurum, oradan uzaklaşırım. Sürekli hakkımı ararım ki, bunu çoğu forum üyesi ve beni tanıyanlar bilir. Açıkçası bu zamana kadar yaptığım hiçbir şeyden pişmanlık duymuyorum. Yaptığım zaman pişmanlık duysam bile, şu an aslında ne kadar doğru kararlar aldığımı düşünüyorum.

Şunları diyerek sözlerimin sonuna gelmek istiyorum. Forumda 14 yaşında olanı da, 25 hatta 27 yaşında olanı da var. Ben uyarımı yapıyorum. Asla sigaraya, alkole veya uyuşturucu gibi zıkkım şeylere bulaşmayın. Çok pişmanlık duyarsınız. Dövme falan da yaptırmayın. Ne gerek var saf, temiz cildinize eziyet etmeye? Aileniz sizi kötü yola bulaştırıyor ise karşı çıkın. Onlar öldükten sonra, size yaptırdıkları şeylerin hiçbir anlamı kalmayacak. O kötü şeyleri çeken siz olacaksınız.

Buna dikkat edin...
lisedeyken çok arkadaşım vardı, sigara içenide vardı içmeyinide ama şu an arkadaşlığımı devam ettirdiklerim sigara içmeyenler...
ben de küçüklükten beri sakin ve sabırlıyım, okulda çok büyük olaylar çıkabilirdi ben hep sabrederdim :D

nedendir bilmiyorum ama aşırı derecede sabırlıyım, bir gün birine patlayacağım ama hayırlısı.
tek tabanca yaşamayı seviyorum, hayat böyle güzel bence.

maqertc

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben okulda kendimi sakin tutmaya çalışıyorum. Birileri saçma küfür v.s etsede sabrediyorum. Çünkü patlarsam fena patlarım. Sınıftaki en kaslı kişi benim. Hepsine tek atarım. Ama sabrediyorum. Siz Siz Olun Sigara Kullanmayın. Veya alkol :=

lisedeyken çok arkadaşım vardı, sigara içenide vardı içmeyinide ama şu an arkadaşlığımı devam ettirdiklerim sigara içmeyenler...
ben de küçüklükten beri sakin ve sabırlıyım, okulda çok büyük olaylar çıkabilirdi ben hep sabrederdim :D

nedendir bilmiyorum ama aşırı derecede sabırlıyım, bir gün birine patlayacağım ama hayırlısı.
tek tabanca yaşamayı seviyorum, hayat böyle güzel bence.

paşanı yesinler, benden küçük birisin hadi bak işine
ne yaparsan yap xd

senden büyük kişilere de "paşam" diye hitap etmeni sevmedim...

Paşam kelimesini saygı, samimi olarak kullandım. Yanlış anlamayın

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tartışması size kalmamış olan şey.
Hatalarını elbet anlarlar, sen müdahale edersen korku ile bırakırlar. Bu daha kötü sonuçlar doğurabilir.

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Hatalarını elbet anlarlar, sen müdahale edersen korku ile bırakırlar. Bu daha kötü sonuçlar doğurabilir.
açıkcası ben evimin önünde sigara içen kişilere izin vermem, yaşı kaç olursa olsun yollarım
benim evimin önünde öyle iki üç çocuk sigara içecek, hiç beklemeden korkutur yollarım

maqertc

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

Bırakacaklarını sanmam. Tiryaki olurlar. Müdahale etmessem geleceğimiz duman altı olucak :D

EnesFHA

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Bence hiç müdahale etme. Zamana bırak. Sen ceza vermek isterken sana ceza verirler. Eninde sonunda yaptıkları iş ortaya çıkacaktır.

ErayGulmez

Why?
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dostum bilmediğin bir şey var.
18 yaşında küçüklere sigara satılması yasak.
Ama 18 yaş altı kişilerin sigara içmesi yasak değil.