2011-2014 Yıllarında Minecraft

peRfeKt

bruh moment
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Minecraft, İsveçli geliştirici Markus "Notch" Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.(Vikipedi)

2010-2014 yıllarında örneğin youtube'a minecraft videosu atsanız 100bin izlenirdi(o zamanlar bu sayı 1milyon gibi daha popüler değildi youtube)
"Minecraft nasıl indirilir, Minecraft bedava premium, Minecraft MCSG nasıl girilir?" gibi sorular sürekli aratılırdı..
O sıralar premium yaygın olmadığından MCSG'ye de girilemezdi.

Beta güncellemeleri ile günden güne oynanmaya başlıyordu. Sunucular yeni açılmış, herkes giriyordu.(20 30 kişilik sunucular dolardı)

Her güncellemede Herobrine kaldırıldı yazısını özledim. Korkardık tırsardık.. 1.5.2 ve 1.7.2 en meşhur altın çağını yaşamış sürümlerdir..
Minecraft'a ilk başladığımda 1.6 yayınlanmıştı. Giderdik komşu çocuğuna, tüplü bir monitörde izlerdik neler yaptığını.
Etkilenirdik tabii. O bloklar ile yapı yapmayı, odunu kestiğinde ağacın havada kalması..
Minecraft Popülerliğini sürdürürken, Gerçek hayat Minecraft videolarını izleyip gerçek sanmak, gerçek hayatta Herobrine :D

Minecraft'ın ve MCSG'nin popüler oluşu Burak Oyunda Ve LeHamam'dır. bunu genelde herkes bilir.
Efsane'yi de unutmamak lazım :D survival serileri çok sarardı. Gaza gelip arkadaşlarla survival girerdik.
Seneler geçmiş üstünden. Minecraftı ve kanalı bırakmıştı fakat Cyberpunk 2077 çıkınca geri döndü videoları yayında
gidip izleyebilirsiniz. Ama eski hazzı vermiyor. Hiç kimse vermiyor geçmiş geçmişte kalmıştır.

Herkes 1.7.2'ye çok alışmış ki sunucular 1.8'e geçince bi' garipserdik. O zaman yavaş yavaş popülerliğini yitirmeye başlamış,
Yeni yeni popüler olan CS:GO izlenmeye başlardı. o zaman ücretli olduğundan çok izlenirdi oynanmayıp.

Sonra 1.9 çıktı o zaman popülerliğini yitirmiş ve abartı şeyler eklendiğini söylenip herkes izlemeyi bırakmıştı.( ben de katılıyorum 1.9 hiç beğenmedim)
Sene 2016 ve minecraft dönemi bitmişti.. Microsoft, Minecraftı satın alınca çok fazla şey eklediğinden herkes bunalmıştı.
Ve minecraft artık herkeste olduğundan izlenmemeye başladı.

Sene 2019 olunca Minecraft yeni özellikleriyle adeta patladı.. Herkes bir anda Minecraft videosu çekmeye başlamış ve Twitch gibi platformlarda
200binler izlemeye başlamıştı. O sene sonunda Youtube'de en çok izlenen oyun Minecraft oldu. 100.2 Milyar izlendi..
Diğer oyunlar 30milyar tıklamaya ulaşırken, Minecraft devrim yarattı. Şu an hala yeni güncellemeler geliyor.
Ve popülerliğini sürdürüyor.

Arejact

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Kötü yapı yapmama rağmen kendi kendime gururlanırdım..

McGamer123

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
'creative' e geçip ejderha öldürüyordum.

AnadoluHost

Anadoluhost.com.tr
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Ana problem PVP'yi batıran 1.9 güncellemesiydi.
Onuda 1.12'den itibaren getirdikleri türlü türlü içeriklerle oyunun her bir segmentini modlu minecrafta benzeterek kapattılar.
Şahsen 1.14 en sevdiğim sürüm oldu. Zaten köy manyağıydım, single player başlar başlamaz daima ilk hedefim köy bulup oranın Lord'u Ağası olmak olmuştur. İnsan 20 senelik RolePlayci olunca işte (2000'den beri rpg oyunları oynuyorum) ^^

GokturkTalha

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Son yıllardaki Minecraft güncellemelerinin başka bir nedeni var zaten.

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minecraft, her şeye rağmen senelerdir video oyun sektöründe liderliğini sürdüren bir yapım. Evet 1.9 güncellemesi ile Minecraft çok fazla kan kaybetti fakat son gelen güncellemeler ile yeniden Minecraft dünyanın en çok tıklanan oyunu oldu. Şahsen, ben 2012 den beri Minecraft oynayan birisiyim. 1.8 çıkana kadar 1.7, 1.6 oynadım. 1.9 çıktı yine 1.8 'de idim, 1.10 çıktı yine 1.8'de idim. Ve şu an kaçta bilmiyorum fakat ben hala 1.8'deyim. 1.8 sürümü Minecraft oyununun amiral gemisidir.

DarkystNano

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Eski Roleplay'leri ne özlüyorum şimdi faction conconcraft pvp her şey paraya dökülmüş. (İstisnalar var tabii ki lafım genel)