2016'nın En İyi 10 Animesi !

Marino

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Boku dake ga Inai Machi

Birincilik konusunda çok arada kaldım ve birinciliği
Boku dake ga Inai Machi'ye vermeye karar verdim gerek konunun orjinalliği ve içerdiği derin hikaye gerekse yarattığı karamsar hava ve konunun muhteşem işlenmesiyle birinciliği kesinlikle hakeden bir anime.

Yayınlanma Tarihi: 8 Ocak 2016
Bölüm Sayısı: 12
Stüdyo: A-1 Pictures
Link:
KONUSU
Hayatın zorluklarıyla cebelleşen manga yazarı Satoru Fujinuma, kendisini ifade edememe korkusuyla yüzleşmektedir. Ancak, ölüm ve faciaları engellemeye zorlayan doğaüstü bir yeteneği vardır. Bu olaylar gerçekleşmeden önce, zamanda geri gider ve bu süreç sürekli tekrar eder; ta ki söz konusu olan kaza önlenene kadar.

Bir gün, kendisini katil durumuna düşüren bir kazaya karışır. Kurbanı kurtarma çabasıyla kendisini geçmişe yollar. Fakat, sınıf arkadaşı Kayo Hinazuki'nin kaybolmasından bir ay önceki zamana, ilkokul öğrencisi olduğu yıllara gelmiştir. Bunun üstüne, Satoru kendisine yeni bir görev edinir: Kayo'yu kurtarmak ve kayboluşundaki gizemi çözmek.

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

,

Birinciyle yarışsa da benim gözümde ikinci sırayı hakeden bu animemiz,özellikle karakterleri ve konusuyla öne çıkıyor. Light Novel'ı okuyan biri olarak söylüyorum, 2. sezon daha çok şey görüceksiniz :)

Yayınlanma Tarihi: 4 Nisan 2016
Bölüm Sayısı : 25
Stüdyo: White Fox
Link:

KONUSU

Ansızın, lise öğrencisi Subaru Natsuki gittiği mahalle bakkalındaki dönüş yolunda öteki dünyaya çağırılır. Hayatının en büyük dönüm noktası böyle başlıyordu, kimin tarafından çağrıldığını dahi bilmez durumdadır ve saldırıya uğradığında işler çok daha kötü bir hal alır. Ama gümüş saçlı gizemli bir kız ve onun sihirli kedisi onu kurtadığında, Subaru ona olan iyilik borcunu ödemek için işbirliği yapmak zorunda kalır. İkisi beberaber ipuçlarını bir araya getirdiğinde, Subaru ve kız saldırıya uğrayıp öldürülür. Bundan sonra, Subaru ''Ölümden Dönüş'' adlı yeteneği kazanmış halde uyanır ve zamanı ölümden geri alabilen çaresiz biri haline gelir. Umutsuzluğun ötesinde, acaba kızı ölümün kaderinden kurtalabilecek midir?

Boku no hero Academia

Özellikle müzikleri ve sahneleriyle ön plana çıkan bu seri tamamen profesyonellik ürünü.Konu ve işleniş olarak da ilginizi çekebilecek bir seri olduğuna inanıyorum. Üstelik 2. Sezonuda var henüz izlemesemde bu profesyonel insanların bu seriyi bozacaklarını düşünmüyorum yani güzel olduğundan eminim.

Yayınlanma Tarihi: 3 Nisan 2016
Bölüm Sayısı: 13 + 1 Ova
Stüdyo: Bones
Link:
KONUSU

Hikâye günümüzde geçmektedir. Dünyanın birçok yerinde özel güçler sahip insanlar yaşamaktadır. Oldukça yaygın bir hâle geldiğini de söylememiz mümkün. Fakat bu durumun yoğun bir hâle bürünmesi, ana karakterimiz Izuku Midoriya 'yı etkilemiyor -ki kendisinin hiçbir özel gücü yok. Tabi bu durum yine de Izuku Midoriya'nın hayallerinin önüne geçemez... Ve işte bu hikâye, hayalleri olan bir genci anlatmaktadır.

Drifters

Aslında 3. sıraya koymam gereken bir animeydi hatta 1. sırayı bile hakedebilirdi ama fazlasıyla shounen olduğu için shounen sevmeyen kitleyi de hesaba kattım. Özellikle vahşet , kan ve ana karakterin hem güçlü hem acımasız olduğu animeleri sevenler için muhteşem bir seri.Ne derece vahşet içeriyor derseniz Hellsing'in yapımcıları ve yazarının elinden çıktığını söylemem yeterli olur herhalde.

Yayınlanma Tarihi: 7 Ekim 2016
Stüdyo: Hoods Drifters Studio
Link:

KONUSU

Shimazu Toyohisa Sekighata Savaşına karışmış iken Ii Naomasa’ya ölümcül şekilde yaralamayı başarır, ancak kendide bu esnada kritik şekilde yaralanır. O kanlı ve harap olmuş alandan yürürken kendini bir yığın kapıyla dolu bir koridorda bulur. Orada masada oturan gözlüklü biri onu beklemektedir. O adamın ismi Murasaki’dir ve Toyohisa’yı en yakın kapıya gönderir.
Toyohisa o kapıdan geçince gözlerini başka bir dünyada açar. Orada kendisi gibi oraya transfer edilmiş güçlü savaşçılar ile karşılaşır. Bu savaşçılardan oluşan grubun ismi “Drifters(Sürüklenenler)”dir.

Yuri !! On İce

Evet keşke yaoi katmasalardı da gönül rahatlığıyla son sıraya koyabilirdim belki. Buraya RE:LİFE 'ı koymayı düşünsemde listede bir de spor anime olsun istediğim için Yuri on ice'ı koydum.Buz pateni temalı olması onu farklı yapıyor müzik seçimi ve sahnelerin işlenişi ise ön plana çıkayor.

Yayınlanma Tarihi: 6 Ekim 2016
Stüdyo: Mappa
Link:

KONUSU

Serinin hikâyesi, buz Pateni müsabakasının Gran Prix finalinde tüm Japonya’nın umudunu omuzlarında taşıyan, ancak ezici bir şekilde mağlup edilen Yuuri Katsuki’nin etrafında dönmektedir. Kyushu’daki evine dönen karakterimiz, bir yarısının buz patenininden emekli olmak, diğer bir yarısının ise devam etmek istediğini hissetmektedir. Bu karışık duygular içerisinde dönüp dururken, kendisini ailesinin evine kapatır. Aniden, arka arkaya beş kere dünya şampiyonu olan buz patenisti Viktor Nikiforov, yanında kendisinden kıdemli olanları çoktan yenmiş genç bir Rus artistik patinajcı olan Yuri Plisetsky ile birlikte önünde belirir. Viktor, Yuri ve Yuuri’nin üçü de, eşi benzeri görülmemiş Gran Prix serisi üzerine olan meydan okumayı kabul ederler.

NOTLAR

2016 anime olarak zengin ve güzel bir yıldı.Bu sebeple hepsini buraya sığdıramasamda daha birçok güzel anime var (Tales of Zesteria the x, Orange , ReLIFE gibi)

Devam serisi olarak çıkan 2. sezon animeleri listeme katmadım.

Kaynaklarım.
Konular türkanime.tv
Resimler ise myanimelist.net ten alınmıştır.

Son düzenleme:

KebabReyiz1

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Yu gi oh ve beyblade üstüne anime tanımam.

Anime çizgi film deyil

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Liste olmamış işte benim Top 10 listem
1) Hugo ve Tolga Abi
2) Susam Sokağı
3) Tarçın ve Arkadaşları
4) Yeşil Oba
5) Telatabiler
6) Tom ve Jerry
7) Benimle Oynar Mısın?
8) Transformers: Armada
9) Pembe Panter
10) Dedektif Gadget

Hepsi birbirinden iyi animelerdir arkadaşlar izleyin hepsinde kan var ve Japonlar çizdiği için çizgi filme girmiyor. Mesela Çinliler çizse olay çıkar ama Japonlar çiziyor bu yüzden anime bunlar arkadaşlar. Otaku otaku desu desu koniçiva.

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Crunchy rolla göre yuri on ice en iyisi seçildi en iyisi olmamasına rağmen ayrıca bu top 10 da büyük eksiklikler var. One Punch Man nerde abicim?
Tiger W nerede? diye saydıracaktım da bu senin kişisel top 10 listen
Ayrıca
Trolleniyor muyum?

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Crunchy rolla göre yuri on ice en iyisi seçildi en iyisi olmamasına rağmen ayrıca bu top 10 da büyük eksiklikler var. One Punch Man nerde abicim?
Ayrıca
Trolleniyor muyum?
Çok sağ olasın senin sayende bir kanalı daha blokladım. Bundan da kurtulduk hamdolsun.

Marino

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ayrıca
Trolleniyor muyum?
Opm 2015 animesi oyüzden yok.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Marino

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Liste olmamış işte benim Top 10 listem
1) Hugo ve Tolga Abi
2) Susam Sokağı
3) Tarçın ve Arkadaşları
4) Yeşil Oba
5) Telatabiler
6) Tom ve Jerry
7) Benimle Oynar Mısın?
8) Transformers: Armada
9) Pembe Panter
10) Dedektif Gadget

Hepsi birbirinden iyi animelerdir arkadaşlar izleyin hepsinde kan var ve Japonlar çizdiği için çizgi filme girmiyor. Mesela Çinliler çizse olay çıkar ama Japonlar çiziyor bu yüzden anime bunlar arkadaşlar. Otaku otaku desu desu koniçiva.
2016 yılında yayımlansalar eklerdim.

Marino

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bu arada ben top 5 yapıcaktım başlığı nedem 10 yapmışım lan [emoji22] Neyse 10 a tamamlarız bi ara artık.

Whoproshenob

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir anlık birincinin konusunu ikincininki zannettim. Sonra ilkokul falan ne oluyor? deyince jeton düştü :ciddi: Bi ara bakarım ona.

Fratmania

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

En sevdiğim karakterlerden birisidir.