250 FPS Almama Rağmen Kasıyor? WT*?

zombiespaceman1

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sorunu açıklayayım ekran kartın saolsun fps 250 alıyorsun ancak işlemcin yeterli deil oyunda aniden bir farklılık olunca Bkz: Chunk loading Bkz: Server tarafından size chat yoluyla aktarılan bilgiler her neyse en basit secenek yasergon un dediği gibi optifine yüklemek oyun neden arada donuyora gelirsek yukarda açıkladığım gibi oyundaki ani değişiklikler yüzünden cpun fulleniyor fullenmesi sonucunda hala istediği işlemciyi alamayıncada hemencicik donuyor bu oynadığınız serverin çesitli plunginlerine veya çesitli oyuncularına bağlıdır chat oyunu zorlayan şeyciklerin içinde yer alır genelde çok fazla oyuncu arasında iseniz chat yoluyla en büyük kasmalar gerçekleşir ve ekran kartını zorlayan oyuncu haraketleri tabii ki ama söyle bir sorun var chattın kasma sebebi aslında chattaki verileri depolamasından geçer buda oyun dışı cpu kullanılmasına neden olur Bkz: Launcher son olarak ayarlarlardan işlemcini zorlayabilecek birçok şey var bunları kapatırsan daha iyi sonuç alabilirsin eyer bir sonuç alamadıysan optifine yükle oradan herşeyi low veya off yaparak tekrar test et yine işe yaramadı ise ana menüyü görünce görev yöneticisi (taskmgr) beyfendiden launcheri kapa.

Bkz: Ekran kartı ile işlemcinin orantısız olması
okumaya üşendim :D

M

MUHDE

Ziyaretçi
Ya alakası yok. Ekran kartının driver'ını güncellese kasmaz. Bu kadar şeye gerek yok.
Aynı sorun bendede oluyor oradan biliyorum ekran kartım falan güncel pek alakası olduğunu sanmıyorum launcher gereksiz yere cpu yiyor kapatınca düzeliyor ani donmalar

Bisa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Tum driverleri guncelle slim drivers la gecer

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Ekran kartı? Wat? Bunun ekran kartıyla alakası yok. Tamamiyle CPU ile alakalı. Arka planda çalışan, CPU'nu zorlayan programları görev yöneticisi ile kapat. Ayrıca, oyunu açmadan önce Bilgisayar>Özelliker>Gelişmiş sistem ayarları>Gelişmiş>Performans, Ayarlar>En iyi performans için ayarla yaparak CPU'nu rahatlatabilirsin.

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Yüksek performans moduna al

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

NeveseRC

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sizleri anlamıyorum 21 FPS Alıyorum ? kasmıyo

S

Sergunkorowakurwa

Ziyaretçi
Vsync açın ve FPS limitini düşürmeyi deneyin olmazsa FPS limitini sınırsız yapın ve yine Vsync açık olsun.