Neler Yeni

Haber 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı — “Bu tаrihi gün, bizi biz yаpаn ortаk değerlerimiz etrаfındа her zаmаnkinden dаhа güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.“

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
Mesajlar
1,124
En iyi cevaplar
77
Beğeniler
754
Puanları
4,120
Ruh hali
BAYRAM.jpg

“Bu tаrihi gün, bizi biz yаpаn ortаk değerlerimiz etrаfındа her zаmаnkinden dаhа güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.“
Anadolu'da tarih boyunca birçok millet yaşamış ve hükmetmiştir. Anadolu'ya hükmedenler tarih boyunca değişip durmuştur ta ki Türkler Anadolu üzerine yerleşmeye başlayana kadar. Biz Türkler için bir yurdun vatan olmasının en önemli nedeni o topraklar için kan döküp her karışını kanla sulamamızdır! Türker tarih boyunca birçok defa bu topraklar için kan dökmüş ve defalarca bu toprakların sahibi biziz demiştir. Yaklaşık 100 yıl önce Türk Kurtuluş Savaşı başlamış ve Türkler son bir kez daha Anadolu'nun Türklere ait olduğunu tüm cihana kundaktaki bir bebeğe kadar şehit vererek göstermiştir.

29 Ekim 1923'te ilan edilen Cumhuriyet yönetimi ile Mustafa Kemal Atatürk yönetimi halka vermiş ve tarihte ilk kez Türk milleti kendini yönetecek kişileri kendisi seçmiştir. Mustafa Kemal Atatürk ve bu uğurda can veren hatta canından bile vazgeçen tüm şehitlerin ve gazilerin sayesinde bugün Cumhuriyetin 97. yılını kutluyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu bu ülkeyi daha ileriye götürecekler genç nesillerdir.

Tarih boyunca aziz Türk kanından nice Mustafa Kemaller, Fatihler, Yavuz Sul. Selimler, Kanun. Sul. Süleymanlar, Seyitler ve daha niceleri çıkmıştır gerekirse yine çıkacaktır. Allah tarih boyunca Türk milletinin ve İslam'ın iyiliği için savaşmış, çabalamış veya uğraşmış olan gerekirse bu uğurda canını, sevdiklerini hatta vatanından bile ayrı düşenleri Cennet ile mükafatlandırsın biz onlardan razı olduk Allah'ta razı olsun mekanları Cennetten bir köşe olsun inşallah.

Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetin önemini; “Türk ulusunun yaratılışına en uygun olan yönetim cumhuriyettir.”, ”Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla olanaklıdır.” gibi nice sözler ile vurgulamıştır.


turk-bayragi-hakkinda-bilinmesi-gereken-bilgiler-.jpg


Gamer.Com.TR ekibi olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nızı kutluyoruz!
 

Rafuel

Technically İnspired
Sponsor
Stajyer
Mesajlar
330
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
259
Puanları
650
Ruh hali


CUMHURİYET;
HER GENÇ FİKRİNİ ÖZGÜRCE İFADE ETTİĞİNDE BİR KERE DAHA İLAN EDİLDİ!
 

Üst