Haber 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı — “Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yaşatacak olan sizlersiniz.”

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Sahibi
Site Yöneticisi
Geliştirici
Mesajlar
950
En iyi cevaplar
8
Puanları
2,950
BAYRAM.jpg

“Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yaşatacak olan sizlersiniz.”
Yaklaşık 800 senedir Anadolu’ya hakim olmuş olan Türk ulusu, Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılmış olan Türk Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandırarak, Anadolu’nun bir Türk yurdu olduğunu 7 cihana bir kez daha göstermiştir.
Demokrasi ve cumhuriyetin bölünmez bir bütün olduğu, hakimiyetin yalnızca millette olması gerektiği inançlarıyla bu yola çıkmış olan; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aziz mehmetçikler ve Türk halkı, hedefine başarıyla ulaşmış ve bugün ise bize hediye etmiş oldukları cumhuriyetimizi 96. kez kutlamamızı sağlamışlardır.

Ulu Önderimiz, cumhuriyetimizin önemini; “Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyet'ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.”, “Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yaşatacak olan sizlersiniz.” gibi sözleriyle, Türk gençliği başta olmak üzere bütün halkımıza belirtmiştir.


Ulu Önder.jpg

Hakimiyet Milletindir...
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun! Gamer Ekibi olarak; cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen, başta ilk cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve devlet adamlarımızı saygıyla anıyoruz.
 

Erkutay_

DragonBlock
Satıcı
Mesajlar
459
En iyi cevaplar
5
Puanları
1,600
"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" - Mustafa Kemal Atatürk
 

Üst