6 Aylık dövme

ZediaphBack

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Niye herkes dinsel açıdan düşünüyor , İnsanların kendini nasıl iyi hissetiğine bağlı her şey ve dediğim gibi boyası zamanla akan yada vücuttan atılan dövmelerde mevcut tavsiyem biraz ilgi çekici ve farklı olsun.... Aşşağıdaki predator simgesi
Burası Türkiye Dinimiz İslam Tabikide dini yönden Bakacağız. Ha eğer Müslüman Değilsen o başka

Crowley07

Nether Yerlisi
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
Dövme yaptırınca abdest kabul olmaz diye bir Ayet-i kelime geçmiyor Kuran-ı Kerim'de. Sadece " Dövme Haramdır. " Ayet-i Kelime'si geçiyor. Zaten bir ramazan gecesinde Nihat HATİPOĞLU canlı yayında iken belirtmişti ;
" Vucutta iz bırakan kalıcı dövme yaptırmak günahtır. Dövme gusül abdestine engel değildir, dövme ile gusül abdesti olur.Ne olacak yani ömür boyu ibadetten vaz mı geçeceksiniz? " cümlesini kullandıktan ben de bir kaç sene dövme düşündüm fakat,biraz saçma geldi.
Orada Nihat hocanın bahsettiği geçici değil "kalıcı dövme" muhalefet olmadan önce keşke bir konuyu anlayıp yorumu öyle yapsaydın, http://www.milliyet.com.tr/gecici-dovme-abdeste-engel/gundem/detay/1869300/default.htm geçici dövmeler gusül abdestine engel olur.

ZorinTRreborn

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
dincileri trigger'lamayacak geçici bir dövme yaptır gerisini kafana takma. bu ülkenin dini islam değil, herkes müslüman değil. dinin de "dövme" ile herhangi bir sorunu yok. abdest mabdest, tutar hepsi.

inhuman

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Burası Türkiye Dinimiz İslam Tabikide dini yönden Bakacağız. Ha eğer Müslüman Değilsen o başka
Elim ayağım titriyor kalın yazmış bide ciddiye alınsın diye dinimiz islam falan değil, ülkenin dini falan yok.

Thraud

Bazen ölmek de umuttur.
En iyi cevaplar
0

SpanklyTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Geçici dövmede abdest tutmuyorda kalıcı dövmede nasıl tutuyor insan biraz düşünse saçma oldugu aklına gelir + günahı var onuda biliyorum + şeytana uymakla alakasıda yok tamamen kendi düşüncem + Elhamdülillah müslümanım ama gençlik çagımızda geçici heveslerdir bunlar onun için gusul felan tutmazmış felan hikaye bence kalıcıda tutuyor digerinde niye tutmuyor 6 ay vucudumda durcak onlarınki bir ömür ama onunkiler tutucak cok sacma bence :)

Dpelqpleq

2 + 2 = 5
En iyi cevaplar
0
+ günahı var onuda biliyorum +
Elhamdülillah müslümanım
eşittir
aşırı muhafazalar ve müslüman bayan
aynı bayanın düğününde "nasıl olsa birkere düğünümüz oluyor" bahanesi ile 2 kilo parıltılı makyajı, topuklu ayakkabısı, deve hörgüçü yapılmış eşarbı.

Bu iki örnek çevre baskısı ile olusan kendisine seçim sunulmayan kendi seçimini yapmaya korkan insanların bulunduğu grup. Tabi bu grubun bir ismi yok.
Birde gerçekten Allah'a inanan Kur-an'ı Kerim'i okumuş ve inanan bir insan olarak dünyadaki geçici heveslere ((alıntı @SpanklyTR "ama gençlik çagımızda geçici heveslerdir" aldanmayan müslüman grup var. Tabi bu 2. gruptan ben ömrü hayatımda daha denk gelmedim.
Doğru yolun hangi inanc olduğunu %100 net olarak bilemeyiz fakat, lütfen yanlıs anlamayın ama müslüman dediğin "içten gerçekten inanan" insandır ve "eksiksiz" yapandır bence. Tabi bu "bence", yoksa birçok kişi için namaz kılmayan sigara ve alkol içen insanlarda müslüman.