8 yıl ve kocaman bir hayal kırıklığı.

TheBloodyMask

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Nostaljik bir şey yazmak planlarım dahilinde değil. Beni buradaki 8 yıllık üyeliğime rağmen görmemiş olmanız oldukça doğal, hatta bir çoğunuzun gözüne bir hayal kırıklığı olarak 2014'teki oyun çekilişinin üçüncü kazananı olarak takma adım okutulmuştur.

Pek hatırlanası bir insan olmasam da çocukluğumun hatırı sayılır bir kısmını bu foruma gömdüm, forum batmış. Ben bu forumda inaktifliğe geçtiğimde sanırım sadece dört yıllık bir üyeydim. Yüksek olasılıkla hatırlamayacağınız grup sisteminin kapatılması da oldukça şevk kırıcı olmuştu. O zaman TEOG ve başka çevrimiçi arkadaşlar edinmemin yanında Minecraft'a olan ilgimin azalmasıyla burayı oldukça tozlu bıraktım. Şu an bu okuduğunuz satırları yazarken tarifi imkansız bir şok halindeyim, sahiden de var olan imzamı silmek için ya da kullanıcı adımı değiştirmek için para ödemem gerekli.

Bu işlemleri yapmak istememin sebebi foruma bir daha aktif olarak katılmak istemem falan değil, forumun belki terabytelarca veri depoladığını ve böyle bir siteyi ayakta tutmanın masrafının belki reklamlarla ya da artık bu forumun gelir kaynağı neyse onlarla sağlanamayacağını söylerseniz sizi gününe göre haklı bulabilirim, yine de forumun bu hale geldiği gerçeğini pek hazmedemiyorum.

Burası beni hala bir şekilde mutlu edebiliyor, buradaki yazım yanlışlarıyla dolu ve biraz safça olan sorularım, hikaye denemelerimi, hala kullandığım Minecraft hesabımı kazandığım anı düşününce hafif bir tebessüm edinebiliyorum ama artık arada "Minecraft Türkiye Nostalji Kahve" temasını açıp profilimi didiklemek ve eski konulara bakmak dışında geri döndürebilecek bir şey yok.

Yanıtlara bakabilirim, bakmayabilirim, her şekilde burayı kendi yorgunluğunuzu dökmek için kullanabilirsiniz. Kayın biraderler, kendinize iyi bakın.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Ne diyim. Eskiden oyun kanser bir tayfası yoktu. herkes böyle "Ege İle Minecraft"[Fare düşmanı] dan öğrenip gelmiş kişiler... Hepsi düzgün oynuyor... Trollüne bir şey yok...
Factionlar dopdolu... Gerçekten kale savunuyorsun...
Skyblocklar yeni çıkmış böyle...
Adminler paragöz deyil. Gerçekten her şey orjinal...
şu an gördüğümüz en gereksiz ve geleceği görülmeyen sunucular gibi sanki profosyonel alıyormuş gibi deyil...
her şey çok tatlıydı. Factionda savaş gerçekten yapılırdı. Böyle 10 yaşındaki çocuklar hacklerle karışmazdı yani. Yaş ortalaması fazlaydı. Skyblocklar daha yeni görüyoruz sanıyorum... Adminler bilgine bakmıyordu. "Ya öğretiriz sen rahat ol kardeşim. Biz burda niye varız..." diye diyip alıyorlardı. Modlu minecraftların gerçekten insan için yeri vardı.
Bu forum doluydu ya! Gerçekten her konuda yazılar vardı.
Fakat yani şimdi ne diyim. İnsan deyişti. Ülke deyişti. Comminty deyişti... şu an gördüğümüz Faction sunucuların hepsi VIP almış ve- AHEM! düşük yaş kişilerin hack açıp diğer hack açmayan fakat ağır küfreden çocuklar kaynıyor. (Buna aynı şeyleri yapan 18 yaşındaki kişilerde dahil. Hack açıp küfredenlerin çoğu çocuktan farkı yok) Bütün oyundaki saygı gitmiş. Eskideki yeni çıkmış skyblocklar... Fare Düşmanının sunucusu... Bir emek vardı. Zevk alıyordun sunucuda. Daha sonra "OPSkyblock" hehe. Onu çıkaranı varya-
Neyse! şu an bi sunucuya gir. Para ver. Nasıl sana yakınlaşırlar adminler. Oyuncu eşitsizliği!!!!!!
Sonra şuanki gördüğümüz aternos sunuuclar bile düzgün builder istiyor. Öğretme hissi yok. HATTA ÖĞRETMEN YOK. ÖĞRETİCEK İNSAN YOK. herkes KENDİ KAPORTASINA BAKIYOR.
Modluda ise Gerçekten comminty çok iyidi. Pixelmon... Modded... Gerçekten eyleniyordun. Full craft olsun... Bir eylence vardı. Ve en sonunda... 9-8 YILIN ARDINDAN... Benim için Türk comminityleri bitti. SON Yani. herkes comminity lere sadece "YETKİLİ ARANIYOR" lara yazı yazmak için giriyor. Buildleri çalıntı sunuuclarına "EFSANE SUNUCU HEPİNİZ GELİN ADMİN ÇOK İYİ" diyorlar... 5 dakikaya sadece 5-6 kere şakasına shift bastık diye perma ban yiyoruz. İşte... Ülkemizdekinlerde düzgün kişi kalmadı. Ne diyim. Hayat işte bu reis. Hayat kötü şeylerle dolu. Hayat... Oyuncuyu yani seni düşürmek için herşeyi yapar. Fakat senin ayağa kalkıp bunları yaşatman lazım. Fakat... Kolay bir şey deyil. "DEYİŞMEZ" denen bir şey yok...
Ah... Ne diyim. İyi şanslar. Bu comminity de geri dönmen ve eski şeyleri yaşatmaya çalışman güzel olur. İyi günler.

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Birbirimizi tanıyıp kaynaşmalıyız. Birbirimize sahip çıkmalıyız.

_Spiderus_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Nostaljik bir şey yazmak planlarım dahilinde değil. Beni buradaki 8 yıllık üyeliğime rağmen görmemiş olmanız oldukça doğal, hatta bir çoğunuzun gözüne bir hayal kırıklığı olarak 2014'teki oyun çekilişinin üçüncü kazananı olarak takma adım okutulmuştur.

Pek hatırlanası bir insan olmasam da çocukluğumun hatırı sayılır bir kısmını bu foruma gömdüm, forum batmış. Ben bu forumda inaktifliğe geçtiğimde sanırım sadece dört yıllık bir üyeydim. Yüksek olasılıkla hatırlamayacağınız grup sisteminin kapatılması da oldukça şevk kırıcı olmuştu. O zaman TEOG ve başka çevrimiçi arkadaşlar edinmemin yanında Minecraft'a olan ilgimin azalmasıyla burayı oldukça tozlu bıraktım. Şu an bu okuduğunuz satırları yazarken tarifi imkansız bir şok halindeyim, sahiden de var olan imzamı silmek için ya da kullanıcı adımı değiştirmek için para ödemem gerekli.

Bu işlemleri yapmak istememin sebebi foruma bir daha aktif olarak katılmak istemem falan değil, forumun belki terabytelarca veri depoladığını ve böyle bir siteyi ayakta tutmanın masrafının belki reklamlarla ya da artık bu forumun gelir kaynağı neyse onlarla sağlanamayacağını söylerseniz sizi gününe göre haklı bulabilirim, yine de forumun bu hale geldiği gerçeğini pek hazmedemiyorum.

Burası beni hala bir şekilde mutlu edebiliyor, buradaki yazım yanlışlarıyla dolu ve biraz safça olan sorularım, hikaye denemelerimi, hala kullandığım Minecraft hesabımı kazandığım anı düşününce hafif bir tebessüm edinebiliyorum ama artık arada "Minecraft Türkiye Nostalji Kahve" temasını açıp profilimi didiklemek ve eski konulara bakmak dışında geri döndürebilecek bir şey yok.

Yanıtlara bakabilirim, bakmayabilirim, her şekilde burayı kendi yorgunluğunuzu dökmek için kullanabilirsiniz. Kayın biraderler, kendinize iyi bakın.

katılıyorum,aynı olayları ben de yapıyorum ve hissediyorum,iki de bir eski postlara bakıp çıkıyorum,çocukluğuma dair hatırladığım şeyleri burdan dolduruyorum,bunları kayıt etmem lazım...forum kapanırsa tekrar bulamayız xd

Birbirimizi tanıyıp kaynaşmalıyız. Birbirimize sahip çıkmalıyız.

kolay gelsin reis lasjdfksdg

• Beğen
Reactions: DIO

Laloww_

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir şey diyeyim mi, seni çok net anlıyorum. Gruplar olsun, eski günler, arkadaşlıklar olsun... Bu forumun çöküşünü izledik. Yazık oldu. Ama hala ayda bir girip eskileri okuyorum, gözlerimden damla damla yaşlar geliyor her ay. Sizleri görmek çok güzel hissettirdi bugün.

Son düzenleme: