AC Odyssey Vs Witcher 3

Latent1

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İki oyunu da aldım ama henüz oynama fırsatım olmadı. Ac Odyssey'in Witcher 3 kopyası olduğunu duydum ancak ne kadar doğru bilmiyorum. Sizce doğru mu ? Witcher hastası olarak ilk onu oynamak istiyorum ancak AC de beni içine çekmek istiyor. Siz ilk hangisini oynadınız/oynardınız ?

Nxymn

Warum diese games? Sei doch einfach Straight.
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Ac Oddsey kalite olarak ve grafik olarak daha iyi bence.

tryfare

Latent1

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Açık dünyaları hakkında ne söyleyebilirsiniz. AC' de ölü bir şehir mi beni bekliyor?

Nxymn

Warum diese games? Sei doch einfach Straight.
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
assasin's creed serisi aslında bir gizlilik oyunudur. ac 1'de böyle çıkmıştır ve dinamik olarak gizlilik odaklıdır. ac 2'den sonra seri oynanış olarak(parkur+combat+gizlilik mekaniği) geriye gitmiş ve çuvallamıştır taa ki unity'e kadar.

unity'yle blackbox sistemine geçilmiştir. yani oynanış açık uçlu ve oynanışın açılması, çeşitliliği daha yeteneğe bağlıdır ve suikast sahneleri falan önceki oyunlar gibi script değildir. ben ac 2'den unity'e kadar tüm seriyi arka arkaya oynadım iki sene önceydi galiba, ve rogue' dan unity'e geçince oynanışa ağzım açık kaldı. ilk defa ekipmanlar, outfitler, karakter geliştirme seçenekleri oynanışta farklılık yaratıyordu. ve ac1' den bu yana ilk defa bir assassin's creed oyununda biz gerçekten assassinlik yapabiliyorduk, oyunun yüzde doksanını full stealth olarak bitirince nerdeyse ayağa kalkıp alkışlayacaktım hem verdiği zevk hem verdiği tatmin açısından. çıktığı seneye göre de rakibi yoktu ac unity'nin. başka bu dizayna sahip oyunlar olan mgs v 2015'te, hitman ve watch dogs 2 ise 2016'da çıkmıştı. tabii onlar bazı açılardan(yapay zeka özellikle) çook daha iyi ama ac unity'de eğer bu sistemle devam etseydi onlardan bile daha iyi oyunlar çıkarabilirdi.

syndicate'te kısmen devam ettirdi, yine suikast sahneleri blackbox'tu ama oyunun odağı yeni getirdikleri batmanvari kombat sistemi olunca, parkur kötüleşince, unity atmosferi gidince seri unity'deki zirve halini biraz bozmaya başladı.

şimdi gelelim asscreed odyssey'e. ama önceden bir karşılaştırma videosu (parkur, grafik, npc yoğunluğu, combat sistemi özelinde) koyalım ki mesele anlaşılsın;
ac unity better than ac odyssey

ac unity oynanış olarak en iyi ac'ydi ama fake gamerlar/reviewciler kötülemeye, nefret etmeye başlayınca yeni nesil oyuncu kitleside bandwagon'u ve ubisoft boklamayı pek bir sevince oyun anlamsız şekilde kötülenmeye başlandı.

öncelikle şu gerçeğin altını çizelim ac 3'ten beri pc'de tüm ac'ler optimize olarak afedersiniz özür dilerim yemiş bir vaziyetteydi. sadece pc de değil aynı şekilde playstation'da taaa ilk assassin's creed'den beri framerate sorunları, anlamsız kasmalar vardı. hem pc'yi hem de diğer konsolları kullanan biri olarak diyorum bu böyleydi ve ac serisi bitek xbox'larda sorunsuzdu zaten ilk oyun herhalde xbox exclusive olarak çıkmıştı, neyse ne.
dediğin mümkün deil

Latent1

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Anladım. Şimdiye kadar AC Revelations ve Black Flag oynadım ve dediğiniz gibi istediğimiz tarzda AC oyunları değildi. Epic Games'ten 20TL gibi bir fiyata Odyssey görünce yapıştırdım doğal olarak. En kısa zamanda Unity alıp oynayacağım. Tavsiyen için teşekkürler!