Topluluk Ürünü AdaKit - Hak ver&al - Birden çok adakit verebilmek!

Geik

Zombi Katili
Satıcı
En iyi cevaplar
6
Merhabalar
Bu gün sizlere "AdaKit" için yaptığım alternatif plugini tanıtacağım.

AdaKit pluginim, birçok sunucuda kullanılan skriptlere karşı çıkmak amacıyla yazdığım ufak bir plugindir.

Resimlerinden önce config'i ile başlayalım.
Kod:
Adakit:
- 'tm message %player% &4&lTEBRIKLER!\n&7Adakiti başarıyla alındı!'
- 'give %player% 57 640'
  consoleError: '&4Bu komutu sadece oyuncular kullanabilir.'
  oyuncuCevrimdisi: '&4Oyuncu çevrimdışı.'
  adaKitOncedenAlmis: '&cAda kitini önceden almışsın!'
  adaKitYeniAlan: '&aAda kitin hayırlı olsun!'
  pluginDevreDisi: '&cPlugin devre disidir.'
  configReload: '&aConfig başarıyla yeniden yüklendi!'
  pluginAc: '&aAdakit aktif durumdadır.'
  pluginKapat: '&cAdakit devre dışı bırakılmıştır.'
  yanlisKomut: '&cYanlış argümanlar kullandınız. Kullanım: &b/adakit yardim'
  nonPerm: '&cBunun için yetkiniz yok!'
  almaHakkin: '&7Alma hakkın: &a{0}'
  almaHakki: '&a{0}&7''ın alma hakkı: &a{1}'
  almahakkiverildi: '&7Hak başarıyla verildi. Yeni hak: &a{0}'
  yanlisSayi: '&cYanlış bir sayı girdiniz.'
  yanliskomutAlimHakki: '&cYanlış argümanlar kullandınız. &a/alimhakki yardim'
  hakAlindi: '&7Hak başarıyla alındı. Yeni hak: &a{0}'
  hakAlHata: '&cAlım hakkı 0 dan az olamaz!'

Adakit = Burada oyunculara verilmesini istediğiniz eşyaları girebilir & başka pluginlerle title mesajları yazdırabilirsiniz.
Örnek:

Kod:
Adakit:

- 'heal %player%'

- 'say %player% &aAda kitini şu şekilde harca: &7Blockları diz'

- 'tm message %player% &4&lTebrikler!\n&fAdaKiti &aBaşarıyla alındı!'

- 'give %player% diamond_block 100'
Mesajlar = Kısmında atılacak mesajlarda ne yazılması gerektiğini ayarlıyorsunuz. (Boş bırakmak için ' lar dahil olacak şekilde siliniz.)
Örnek:

Kod:
  consoleError:

Permler = Sadece adakit.admin permi bulunmaktadır. Tam yetki için bu permi kullanınız.

Alanlar = adakitAlanlar.yml içersindeki detaylı menüdür. Bütün özelliklerine oyun içerisinden de ulaşabilirsiniz.

Komutlara gelirsek

/adakit = Ada kitinizi almanıza yarar!
/adakit admin = Admin yetkisi ister. Plugini kapatıp açmanıza yarar!
/adakit reload = Admin yetkisi ister. Plugin configini uyarlamanıza yarar!
/adakit bilgim = Kendi bilginizi gösterir.
/adakit bilgi <isim> = Admin yetkisi ister, birisinin bilgisini gösterir.
/adakit yardim = Adakit yardım paneline erişim sağlar.
/alimhakki = Alım hakkını gösterir, adakit bilgimin alternatifidir.
/alimhakki yardim = /alimhakki komutunun bilgilerini gösterir.
/alimhakki ver <isim> <sayı> = Admin yetkisi gerektirir. Başkasına alım hakkı verir.
/alimhakki al <isim> <sayı> = Admin yetkisi gerektirir. Başkasının haklarını alır.
/alimhakki bilgi <isim> = Admin yetkisi gerektirir. Başkasının alım hakkını gösterir.
/alimhakki sifirla <isim> = Admin yetkisi gerektirir. Başkasını hakkını 0'lar.

Not: Adakit.admin size sınırsız ada kit alma fırsatı sunuyor! Vereceğiniz kişileri düzgün seçiniz =)

Fotoğraflar

Burada yetkisi olanla yetkisi olmayan arasındaki /adakit yardim & /alimhakki yardim bilgisini görüyoruz.

Burada /adakit bilgi <ISIM> ile alınan bilgi penceresini görüyoruz.

Burada /alimhakki ver & al & sifirla sonucunda olanları görüyoruz.

Güncelleme
Artık herkes birden fazla kes adakit alabiliyor! Nasıl mı?

[+] Birisine ücretli/ücretsiz adakit verebileceksiniz, /alimhakki ver Geyik 2 diyerek Geyik kullanıcısı 2 adakit alma hakkında daha kavuşuyor!

[+] Birisinin adakit haklarını sıfırlayabileceksiniz.

[+] Birisinin adakit haklarını alabileceksiniz.

[+] /adakit bilgi Geyik diyerek, Geyik kullanıcısının bilgilerini görebilirsiniz. Örn:
- Adakit alım adeti: 10 # Daha önce kaç kere aldığını söyleyecek
- Son alım tarihi: 16-01-2019 - 19:44:15
- Alım hakkı: 3 # Kaç kere daha alabileceğini söyleyecek.

[+] /alimhakki - yazarak kaç kere daha alabileceğinizi kısaca görebilirsiniz.

[+] Config ile alanların listesi ayrıldı, artık alanlar için yeni bir menü var.

[-] Güncellemeniz durumunda eskiden adakit almış herkes yeni sürümde adakit'i bir kereye mahsus tekrar alacak.

[-] Configi tekrar düzenlemeniz gerekecek.

Indirmek için Spigot:
>> SPIGOT - TIKLA <<

Son düzenleme:

AkinaMiyuki

Eylül Ulusoy
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Başarılı bir çalışma!

Baya güzel,olmuş Bug ve Kod hataları yok gibi,tüm sürümler için çalışıyorsa baya baya iyi bir şey.En azından skript problemi ortadan kaldırılmış. =)

Geik

Zombi Katili
Satıcı
En iyi cevaplar
6
Başarılı bir çalışma!

Baya güzel,olmuş Bug ve Kod hataları yok gibi,tüm sürümler için çalışıyorsa baya baya iyi bir şey.En azından skript problemi ortadan kaldırılmış. =)
Tüm sürümlerin testini yapmadım fakat 1.9 , 1.10, 1.11 ve 1.12 sürümlerinde sorun çıkaracağını düşünmüyorum.

Geik

Zombi Katili
Satıcı
En iyi cevaplar
6
forum galiba eklenti kıtlığı çekiyor. eklentinin işlevi çok az sadece bir komut var, geliştirmen gerekiyor, birden fazla komut eklenebilir yapmalısın, camelCase yapıcam diye işin suyunu çıkartmışsın daha düzgün kullanman gerekiyor ezbere gidilmiş gibi, eklentiyi geliştirip biraz daha fazla işlev kazandırmalısın.
Fazla işlevli olan hali zaten forumda mevcuttur. Biraz gezip bulabilirsiniz. O kadar basit olduğunu düşünüyorsanız siz yapsaydınız efendim.

javabey

git add Brain.java in/earth/people/brainless
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Fazla işlevli olan hali zaten forumda mevcuttur. Biraz gezip bulabilirsiniz. O kadar basit olduğunu düşünüyorsanız siz yapsaydınız efendim.
4kb lık tek class lık eklentiyi nasıl insan düşünürde yapar pek aklım almıyor, yani yapmak için yapılmış sadece diyceğim bu.

EfeOyunda

EfeOyunda YouTube
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Allah'ın selamı ve rahmeti senin üzerine olsun.
İlk öncelikle başarını tebrik ediyorum ama bu kadar yükselişe geçmen gerektiğini hiç düşünmüyorum doğrusu sert eleştiri yapacağım için şimdiden özürlerimi kabul et. İşte sana vermiş olduğum puan cetvelim.

╔════════════════════════════════╗
|•*۞ Eleştiri Puan Cetveli ۞*•٠
|•*۞ Skript Konusu: 4/10
|•*۞ Yazılım: 4/10
|•*۞ İşlevsellik: 1/10
|•*۞ Emek: 7/10
|•*۞ Konu Düzeni: 3/10
|•*۞ Fiyat: 2/10
╚════════════════════════════════╝

Puan cetvelinin açıklaması aşağıdakilere göredir.

SKRİPT Konusu: Yaptığınız inovasyonun, işlevselliğini bir kenara bırakarak. Kendinize özgün bir konu olması ve güzel bir katkıda bulunması gerekir

Yazılım: Skript'in içine serpiştirdiğiniz o emek verdiğiniz yazılım kodları, uzunluğu ve zorluğuna verilmiş olan puan.

İşlevsellik: Bu Skript'in nerede ne zaman ve ne için kullanıldığı kendimce hesaplanıp size vermiş olduğum puandır.

Emek: Tüm yaptığınız işlemlere vermiş oldunuz vaktin bilgi paylaşımının ve uğraşın benim için puanı sonsuzdur fakat objektif olmak gerekir.

Konu Düzeni: Satış veya sunduğunuz Skript'in bu forum üzerindeki yaptığınız şekil serpiştirmeleri vesaire. Tasarımına verdiğim puandır

Fiyat: El emeği tabii ki de fazla ister, fakat tüketicinin gözünden her şey ucuz olmalıdır.Yaptığınız emek tüketici gözünden parayı vermeyi değermi işte buna verdiğim puan.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Allah'ın selamı ve rahmeti senin üzerine olsun.
İlk öncelikle başarını tebrik ediyorum ama bu kadar yükselişe geçmen gerektiğini hiç düşünmüyorum doğrusu sert eleştiri yapacağım için şimdiden özürlerimi kabul et. İşte sana vermiş olduğum puan cetvelim.

╔════════════════════════════════╗
|•*۞ Eleştiri Puan Cetveli ۞*•٠
|•*۞ Skript Konusu: 4/10
|•*۞ Yazılım: 4/10
|•*۞ İşlevsellik: 1/10
|•*۞ Emek: 7/10
|•*۞ Konu Düzeni: 3/10
|•*۞ Fiyat: 2/10
╚════════════════════════════════╝

Puan cetvelinin açıklaması aşağıdakilere göredir.

SKRİPT Konusu: Yaptığınız inovasyonun, işlevselliğini bir kenara bırakarak. Kendinize özgün bir konu olması ve güzel bir katkıda bulunması gerekir

Yazılım: Skript'in içine serpiştirdiğiniz o emek verdiğiniz yazılım kodları, uzunluğu ve zorluğuna verilmiş olan puan.

İşlevsellik: Bu Skript'in nerede ne zaman ve ne için kullanıldığı kendimce hesaplanıp size vermiş olduğum puandır.

Emek: Tüm yaptığınız işlemlere vermiş oldunuz vaktin bilgi paylaşımının ve uğraşın benim için puanı sonsuzdur fakat objektif olmak gerekir.

Konu Düzeni: Satış veya sunduğunuz Skript'in bu forum üzerindeki yaptığınız şekil serpiştirmeleri vesaire. Tasarımına verdiğim puandır

Fiyat: El emeği tabii ki de fazla ister, fakat tüketicinin gözünden her şey ucuz olmalıdır.Yaptığınız emek tüketici gözünden parayı vermeyi değermi işte buna verdiğim puan.

1. Bu bir skript konusu değil java ile yazılmış bir eklentinin konusu.
2. Eklenti ücretli değil fiyatı neye göre yazdın anlayamadım ama sanırım her konu için aynı mesajı kopyalayıp punları düzenliyorsun.

Üçüncü olarak ise bir şeye puan vermek yeterli değildir. Puanları neden kırdığınızı açıklamanız gerekir. Nereden puan verdiğinizi de açıklar iseniz en azından arkadaş attığınız mesajı sadece eleştiriden ibaret görmez ve daha iyi bir geri dönüş yapar.

Arkadaş yükselişe nerede geçmiş anlamadım basit yani simple bir eklenti zaten. Ortalıkta dolaşan skriptler yerine kullanabilirsiniz daha fazla özelliği olanlar başka yerlerde mevcut demiş. Nerede yükselişe geçmiş? Bir şeyi yapmadan önce - veya yaptıktan sonra - özür dilemen yaptığın hatayı gizlemez, yok etmez. Hata yaptın da demiyorum genel konuştum burada özür dileyince veya kusura bakma ya, pardon diyince her şey düzelecek diye bir şey yok.

Son olarak yukarıda @javabey arkadaşımızın belirttiği "forum eklenti kıtlığı mı çekiyor ayın plugini yapacak başka eklenti mi bulamamışlar" konusuna gelir isek;

• Bizde isteriz tabii ki forumda daha önce görülmeyen fikirler üzerine yapılan muhteşem eklentiler görmek fakat maalesef siz daha bu tür simple eklentilerin bile kodlama stilini vesaire eleştirdiğiniz için bu arkadaşların hevesi kırılıyor. Skript'de ise kodlama stili farketmediği için ve daha kolay olduğu için herkes Skript kullanıyor, sonra da çıkıp niye herkes Skript kullanıyor yahu diye itiraz ediyorsunuz.
Konuda arkadaş zaten eklentiyi tanıtırken yükselmemiş aksine düşmüş. Ama benim gözümde yükselmiş tabii orası ayrı. Kendini eleştirebilmek ayrı bir seviyedir. Veyahut eleştiri almamak için kendi kendini eleştirmek. Her neyse belki görmemişsinizdir ama konuda zaten şu şekilde belirtiliyor:

1546984933584.png

Her neyse şimdi o kadar konuştum bari bende bir değerlendirme yapayım. Yukarıdakileri geçecek olur isek benim yorumum şunlardır:
  • Ada kit alan kişileri alanlar kısmı yerine SQLite tarzı bir database'de saklaman daha iyi olurdu fakat basit bir eklenti için bu da yeterli.
  • Eklentiyi spigot'a da yüklemişsin iyi hoş güzel fakat keşke ingilizce bir açıklama yazıp configide ingilizce yapsaydın, böylece global bir eklenti olmuş olurdu. İlla eklentimi "türk yapımı" diye tanıtıcam diyorsan da spigot'a yüklemene gerek yoktu açıkcası.
  • Ada kit denilen olayı zaten sevmem fakat dediğim gibi burada biz eklentiyi değerlendiriyoruz, objektif olmak istiyor isek de doğru olan bu.
  • Adakit bypass olayını pek beğenemedim çünkü zaten insanların istediği ada kitin tekrar alınamaması, yetkililer eklentini test ederken vesaire de sorun çıkarabilir açıkcası.
  • Eklentini decompile etmedim veya incelemedim, kod stilin de umurumda değil. Eğer bir eklenti açık kaynak kodlu değil ise onu decompile edip kod stilini eleştirmek size düşmez. Arkadaş basit bir eklenti yapmış ve paylaşmış. Bu tür şeyler yerine daha çok elle tutulur şeyleri eleştirmeniz tavsiyem.
  • Tüm bunlar dışında basit ve güzel bir eklenti fakat en başta dediğim gibi alan kişiler farklı hesaplarla vesaire girip tekrar adakit alabilir çünkü adakit alan kişilerin sadece isimlerini configte saklıyorsun. Hatta başka hesapla girmeyi geçtim eğer sunucu premium ise adını değiştirip bile alabilir, UUID'leri + Adları + IP'leri kaydederek en azından orta derece bir koruma ekleyebilirsin. Başlıkta özellikle "1 defaya mahsus" diyip bu tür açıklar bırakman beni biraz üzdü. Şunu da belirteyim basit eklenti açıklı / buglu eklenti demek değildir.

EfeOyunda

EfeOyunda YouTube
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
1. Bu bir skript konusu değil java ile yazılmış bir eklentinin konusu.
2. Eklenti ücretli değil fiyatı neye göre yazdın anlayamadım ama sanırım her konu için aynı mesajı kopyalayıp punları düzenliyorsun.

Üçüncü olarak ise bir şeye puan vermek yeterli değildir. Puanları neden kırdığınızı açıklamanız gerekir. Nereden puan verdiğinizi de açıklar iseniz en azından arkadaş attığınız mesajı sadece eleştiriden ibaret görmez ve daha iyi bir geri dönüş yapar.

Arkadaş yükselişe nerede geçmiş anlamadım basit yani simple bir eklenti zaten. Ortalıkta dolaşan skriptler yerine kullanabilirsiniz daha fazla özelliği olanlar başka yerlerde mevcut demiş. Nerede yükselişe geçmiş? Bir şeyi yapmadan önce - veya yaptıktan sonra - özür dilemen yaptığın hatayı gizlemez, yok etmez. Hata yaptın da demiyorum genel konuştum burada özür dileyince veya kusura bakma ya, pardon diyince her şey düzelecek diye bir şey yok.

Son olarak yukarıda @javabey arkadaşımızın belirttiği "forum eklenti kıtlığı mı çekiyor ayın plugini yapacak başka eklenti mi bulamamışlar" konusuna gelir isek;

• Bizde isteriz tabii ki forumda daha önce görülmeyen fikirler üzerine yapılan muhteşem eklentiler görmek fakat maalesef siz daha bu tür simple eklentilerin bile kodlama stilini vesaire eleştirdiğiniz için bu arkadaşların hevesi kırılıyor. Skript'de ise kodlama stili farketmediği için ve daha kolay olduğu için herkes Skript kullanıyor, sonra da çıkıp niye herkes Skript kullanıyor yahu diye itiraz ediyorsunuz.
Konuda arkadaş zaten eklentiyi tanıtırken yükselmemiş aksine düşmüş. Ama benim gözümde yükselmiş tabii orası ayrı. Kendini eleştirebilmek ayrı bir seviyedir. Veyahut eleştiri almamak için kendi kendini eleştirmek. Her neyse belki görmemişsinizdir ama konuda zaten şu şekilde belirtiliyor:

Ekli dosyayı görüntüle 108283

Her neyse şimdi o kadar konuştum bari bende bir değerlendirme yapayım. Yukarıdakileri geçecek olur isek benim yorumum şunlardır:
  • Ada kit alan kişileri alanlar kısmı yerine SQLite tarzı bir database'de saklaman daha iyi olurdu fakat basit bir eklenti için bu da yeterli.
  • Eklentiyi spigot'a da yüklemişsin iyi hoş güzel fakat keşke ingilizce bir açıklama yazıp configide ingilizce yapsaydın, böylece global bir eklenti olmuş olurdu. İlla eklentimi "türk yapımı" diye tanıtıcam diyorsan da spigot'a yüklemene gerek yoktu açıkcası.
  • Ada kit denilen olayı zaten sevmem fakat dediğim gibi burada biz eklentiyi değerlendiriyoruz, objektif olmak istiyor isek de doğru olan bu.
  • Adakit bypass olayını pek beğenemedim çünkü zaten insanların istediği ada kitin tekrar alınamaması, yetkililer eklentini test ederken vesaire de sorun çıkarabilir açıkcası.
  • Eklentini decompile etmedim veya incelemedim, kod stilin de umurumda değil. Eğer bir eklenti açık kaynak kodlu değil ise onu decompile edip kod stilini eleştirmek size düşmez. Arkadaş basit bir eklenti yapmış ve paylaşmış. Bu tür şeyler yerine daha çok elle tutulur şeyleri eleştirmeniz tavsiyem.
  • Tüm bunlar dışında basit ve güzel bir eklenti fakat en başta dediğim gibi alan kişiler farklı hesaplarla vesaire girip tekrar adakit alabilir çünkü adakit alan kişilerin sadece isimlerini configte saklıyorsun. Hatta başka hesapla girmeyi geçtim eğer sunucu premium ise adını değiştirip bile alabilir, UUID'leri + Adları + IP'leri kaydederek en azından orta derece bir koruma ekleyebilirsin. Başlıkta özellikle "1 defaya mahsus" diyip bu tür açıklar bırakman beni biraz üzdü. Şunu da belirteyim basit eklenti açıklı / buglu eklenti demek değildir.
Dediklerinde haklısın, fakat kodlama stili bana skripti yansıttığı için böyle puanlama verdim. Yükseliş ise ayın eklentisi seçildiği içindir, nedenleri ise bende her zaman gizli tutulacaktır. Geri bildirimin için teşekkürler, ayrıca kopyalayıp yapıştırıyorum çünkü o bir form ve forumda başka kimse kullanmadı ben bu yolla eleştiri yapıyorum. Ve dostum özürün amacı ise kişinin alınmaması içindir herkes kendi görüşünü belirtebilir. Teşekkür ederim tekrardan

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Dediklerinde haklısın, fakat kodlama stili bana skripti yansıttığı için böyle puanlama verdim. Yükseliş ise ayın eklentisi seçildiği içindir, nedenleri ise bende her zaman gizli tutulacaktır. Geri bildirimin için teşekkürler, ayrıca kopyalayıp yapıştırıyorum çünkü o bir form ve forumda başka kimse kullanmadı ben bu yolla eleştiri yapıyorum. Ve dostum özürün amacı ise kişinin alınmaması içindir herkes kendi görüşünü belirtebilir. Teşekkür ederim tekrardan

"Nedenleri ise bende her zaman gizli tutulacaktır."

- @TyGuardian , 9.01.2019 07:41.

Her neyse komik ama bende sana "gerçek" bir eleştiri yapayım. Senin tabirin ile "geri bildirim".
  • Bir değerlendirme de, ortada bir sebep yok ise, o ne eleştiridir, ne değerlendirmedir. Sadece kişinin - belkide - kendi egosunu tatmin etmek için yaptığı bir puanlamadır. Ha puanlamalar da tam puan vermişse de bu sefer de boş değerlendirme atıyordur veya başka bir deyiş ile "yalaka" veya "fan" dır. Tabii burada örnekler verip konuyu anlatmak için bazı kelimeler kullanmak zorunda kaldım, bilmeni isterim ki burada sana ne "egoist" ne "yalaka" nede "fan" diyorum kaldı ki bunlardan son ikisi zaten her şey mükemmel süper eklenti kanka deseydin olabilecek şeylerdi.
  • Eleştiri, senin deyişin ile adı üstünde "geri bildirim", yapılan kişinin kendisini geliştirmesi için, yetersiz yönlerin belirtilip şunlara focuslan bunları düzelt, ben pek beğenemedim şeklinde, yapıcı olarak yapılan bir şeydir. Ortada fikir, görüş olmaz ise, sadece sayılar olur ise bu eleştiri değildir.
Geri bildirimin için teşekkürler deyip geçer misin yoksa dikkate mi alırsın bilemiyorum ama düşüncelerim yukarıdaki gibi. Yinede bilmeni isterim ki ne verdiğin puanları eleştiriyorum ne de sana bir itham da bulunuyorum. En üstte ki ve aşağıdaki ise aklıma gelip komik bulduğum için yazdığım şeyler kırılabilirsin fakat kurduğun cümle gerçekten garip, bir kişi neden bir puanlamayı desteklemek için nedenler sunmayıp gizli tutsun?

Nedenleri ise bende her zaman gizli tutulacaktır

javabey

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bizde isteriz tabii ki forumda daha önce görülmeyen fikirler üzerine yapılan muhteşem eklentiler görmek fakat maalesef siz daha bu tür simple eklentilerin bile kodlama stilini vesaire eleştirdiğiniz için bu arkadaşların hevesi kırılıyor. Skript'de ise kodlama stili farketmediği için ve daha kolay olduğu için herkes Skript kullanıyor, sonra da çıkıp niye herkes Skript kullanıyor yahu diye itiraz ediyorsunuz.
daha 1-2 tane kötü eleştriden hevesi kırılacak insan varsa br zahmet yapmasın bu işi, kimseyi poh pohlıycak değiliz, bizde sürekli kötü eleştri ve diğer kötü yorumlara maaruz kaldık ama 5-6 senedir java ile uğraşmaya devam ediyorum bu olay azim meselesi, insan azıcık google'ı açıpta, how to write good a code yazamıyorsa lütfen gelişmesin

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
daha 1-2 tane kötü eleştriden hevesi kırılacak insan varsa br zahmet yapmasın bu işi, kimseyi poh pohlıycak değiliz, bizde sürekli kötü eleştri ve diğer kötü yorumlara maaruz kaldık ama 5-6 senedir java ile uğraşmaya devam ediyorum bu olay azim meselesi, insan azıcık google'ı açıpta, how to write good a code yazamıyorsa lütfen gelişmesin

Good code diye bahsettiğin olay camelCase falan diye bahsettiğin "standartlara uymaya" mı giriyor? Mesajımda zaten belirtmiştim "biraz daha elle tutulur" şeyleri eleştirmek gerek, ben arkadaşı ölümüne savunmadım farkındaysan yukarıda bende eleştiri yaptım ama nasıl yaptım gel gör ki senin gibi eklentinin tek class olmasını camelCase'i falan katmadım. Hatta eklentiyi indirip decompile etme zahmetine dahi girmedim çünkü zaten ne arkadaşın "ben süper bir eklenti yaptım tüm standartlara uydum" gibi bir iddiası var ne de sunduğu eklenti open source (açık kaynak kodlu) olarak paylaşılmış. Ortada basit bir eklenti var, konuda bile kendisi ufak olduğunu vesaire belirtmiş.

javabey

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Good code diye bahsettiğin olay camelCase falan diye bahsettiğin "standartlara uymaya" mı giriyor? Mesajımda zaten belirtmiştim "biraz daha elle tutulur" şeyleri eleştirmek gerek, ben arkadaşı ölümüne savunmadım farkındaysan yukarıda bende eleştiri yaptım ama nasıl yaptım gel gör ki senin gibi eklentinin tek class olmasını camelCase'i falan katmadım. Hatta eklentiyi indirip decompile etme zahmetine dahi girmedim çünkü zaten ne arkadaşın "ben süper bir eklenti yaptım tüm standartlara uydum" gibi bir iddiası var ne de sunduğu eklenti open source (açık kaynak kodlu) olarak paylaşılmış. Ortada basit bir eklenti var, konuda bile kendisi ufak olduğunu vesaire belirtmiş.
senin dediğine göre kimsenin code'una bakmadan eleştirmeliyiz oluyor çünkü kimse ben süper code yazdım demez, tüm standartlardan bahsediyorsun ama tek class ve camelCase in good code olmadığını söylüyorsun ki bunlar standartlara giriyor yani good code olmasada böyle olması herkes tarafından tercih edilir bi durum yani bunu söylüyorum sırf en son yorumu ben yapıcam her şeye muhalefet olucam kafasıyla bi yerede varılmıyor görüldüğü gibi herkesin her şeye verecek bi cevabı olur.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
senin dediğine göre kimsenin code'una bakmadan eleştirmeliyiz oluyor çünkü kimse ben süper code yazdım demez, tüm standartlardan bahsediyorsun ama tek class ve camelCase in good code olmadığını söylüyorsun ki bunlar standartlara giriyor yani good code olmasada böyle olması herkes tarafından tercih edilir bi durum yani bunu söylüyorum sırf en son yorumu ben yapıcam her şeye muhalefet olucam kafasıyla bi yerede varılmıyor görüldüğü gibi herkesin her şeye verecek bi cevabı olur.

Bunlar standartlara mı giriyor olayını soru olarak sormadım. Standartlar standarttır, kullanmazsan da kod çalışır ve aynı işi yapar. Bundan bahsettim. Benim bahsettiğim elle tutulur şeyler ise daha çok amacı, yöntemleri eleştirmek. Kişi kendisi standartlara uyup kendini iyi hissetmek istiyor ise zaten kendisi uyabilir. Sen sadece bu konuda öneri verebilirsin, eleştiri yapamazsın. Bu bir seçimdir. Bunu emin ol o standartları yazan kişiler de söylüyordur.

Herkes tarafından tercih edilir bir durum olması, bu arkadaşımızında tercih etmek zorunda olduğu anlamına mı geliyor, veya tercih etmez ise bu arkadaşın yazdığı kod "kötü" olupta "good code" olamıyor mu?

Ben nerede en son yorumu yapıcam kafasına girmişim söyler misin? Ben karşılıklı tartışmayı seven birisiyim ondandır ki kesin şeyler konuşmam konuyu da "şu kesindir bu böyledir ben haklıyımdır" şeklinde kapatmaya çalışmam.

Standartlar arasında belki kodun kalitesini ciddi anlamda etkileyecek sorunlara yol açabilecek şeyler de vardır ama emin ol burada bahsettiğin şeylerin hepsi seçime bağlı.
  • Eklentinin boyutunu sen ayarlayamazsın ufak bir iş için zaten ufak bir kod yazacaksındır, bunu bilmem kaç bin classa koda ayırman doğru mudur?
  • Değişken adlarının küçük veya büyük harfle yazılmasının ne zararı olabilir? Diğer bir konumda da örnek vermek için türkçe karakter kullandığım da beni eleştirmeye kalkmıştın sanırım. Hala ayıkamadıysan örnek onlar :D "Bakın arkadaşlar Java'da bu da var, türkçe karakter de kullanabiliyorsunuz." tarzı ek bir bilgi verdim hatta orada. İnsanlara "null kullanmayın kullandırtmayın" gibi kesin yargılar dağıtmak yerine ben her şeyi anlatırım, kişi kendisi seçer. Kaldı ki o konuda Null'u anlatmadım hala anlamadıysanız, NPE'yi anlattım. Çözümünü de sundum. NPE alan birisi o konuya girdiğinde zaten null kullanıyordur. Amacım kimseyi kullandığı bir şeyden vazgeçirmek değil. O kişi de onu standart olarak edinmiş olabilir. Her şeyi evrensel bir sabite bağlayamayız. Orada "null kullanmayın kullandırtmayın" demek yerine hatanın çözümünü anlatmak bana kalırsa çok çok daha mantıklı.

EfeOyunda

EfeOyunda YouTube
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
"Nedenleri ise bende her zaman gizli tutulacaktır."

- @TyGuardian , 9.01.2019 07:41.

Her neyse komik ama bende sana "gerçek" bir eleştiri yapayım. Senin tabirin ile "geri bildirim".
  • Bir değerlendirme de, ortada bir sebep yok ise, o ne eleştiridir, ne değerlendirmedir. Sadece kişinin - belkide - kendi egosunu tatmin etmek için yaptığı bir puanlamadır. Ha puanlamalar da tam puan vermişse de bu sefer de boş değerlendirme atıyordur veya başka bir deyiş ile "yalaka" veya "fan" dır. Tabii burada örnekler verip konuyu anlatmak için bazı kelimeler kullanmak zorunda kaldım, bilmeni isterim ki burada sana ne "egoist" ne "yalaka" nede "fan" diyorum kaldı ki bunlardan son ikisi zaten her şey mükemmel süper eklenti kanka deseydin olabilecek şeylerdi.
  • Eleştiri, senin deyişin ile adı üstünde "geri bildirim", yapılan kişinin kendisini geliştirmesi için, yetersiz yönlerin belirtilip şunlara focuslan bunları düzelt, ben pek beğenemedim şeklinde, yapıcı olarak yapılan bir şeydir. Ortada fikir, görüş olmaz ise, sadece sayılar olur ise bu eleştiri değildir.
Geri bildirimin için teşekkürler deyip geçer misin yoksa dikkate mi alırsın bilemiyorum ama düşüncelerim yukarıdaki gibi. Yinede bilmeni isterim ki ne verdiğin puanları eleştiriyorum ne de sana bir itham da bulunuyorum. En üstte ki ve aşağıdaki ise aklıma gelip komik bulduğum için yazdığım şeyler kırılabilirsin fakat kurduğun cümle gerçekten garip, bir kişi neden bir puanlamayı desteklemek için nedenler sunmayıp gizli tutsun?

Nedenleri ise bende her zaman gizli tutulacaktır
Tabii canım sen üstünsün tabi neyse egon beni aşıyor geri bildirimin için teşekkürler sana bu konudada cevap yok