Adventure map Yardım

FaalJunDovah

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Merhabalar minecraftta ilk advanture mapimi yapmaya karar verdim fakat aşağıdaki gibi sorunlarla karşılaştım yardımcı olursanız sevinirim.
1.advanture mape girecek oyuncuların gamemod ve benzeri komutları kullanmasını nasıl engelleyebilirim macera modu olarak kaydettim fakat giren oyuncunun ismi ne olursa olsun direk benim karakterime atıyor .bunu nasıl çözebilirim.(online serverlarda yönetici atanabiliyor fakat ofline da bu yapılabiliyor mu bilmiyorum).bunu nasıl engelleyebilirim.
2. spwan point ayarlamayı da Türkçe olarak anlatan bi yer var mı varsa linkini verir misiniz

kaptan123

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
arkadasim sen mapini server içinmi yoksa tek kisilikmi yapiyorsun?

kaptan123

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
gamemode give gibi komutlari engelleyemessin adam lani açtan hilelere izin ver diyip yine bu komutlari kullanabilir bu mapi baskasina atarsan ismi ne olursa olsun senin enson kaldigin yerden ve hangi moddaysan onda baslar ornek gamemode 2 de cikarsan diger oyuncu gamemode 2de baslar oyuna ve enson nerede biraktiysan adami digeri orda baslayacaktir

FaalJunDovah

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
hmm anladım teşekkür ederim. Peki server için yaparsam istedğim gibi olurmu ?

kaptan123

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
bu anlattiklarim tek kisilik map içindi server içinse /setspawn komutu ile spawn noktasini ayarlayabilirsin senin durdugun yeri ayarlar ve /op nick nick yerine isim yazarsin ve op olur op olmayanlar gamemode yada give gibi komutlari kullanamazlar