Adventure map

batuyek123

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar bi sistemle ilgili soru sorcam sandığa nether yıldızı koyunca ışınlanmalarini istiyorum.Nasıl yaparim

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0

Onun aynısını yap. Sondaki kırmızı bloğun üstündeki yanlış, mavinin üstündeki doğru item atıldığı zaman çıkan sinyaller. Mavi olanın önüne komut bloğu koyup ışınlanma komudunu gir.
Kod:
tp @p x y z
Yanlış olana istersen boş bırak istersen tuzağa düşürt. Sana kalmış.

5dk içerisinde bulup test edip söyledim. Şimdiye kadar sen de bulabilirdin ama olsun :) İşine yaradıysa beğenebilirsin.

batuyek123

Marangoz
En iyi cevaplar
0
peki şimdi tuzak yapcam ama 1 kere yanlış atınca devre açık kalıyo kapanmıyo sadece bir kere tuzağa düşüyolar.Devrenin kapanmasını nasıl sağlıyıcam

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0

-Devreyi yaptıktan sonra hiçbir şeyi değiştirmeden kırmızı kutunun içindeki yeri yap.
-Daha sonra kumtaşı olan yerleri çiz.
-Üstüne resimdeki gibi devreyi kur. Yineleyiciler 4 tick olmalı.
-Sonuna kızıltaş meşalesini koy.
-Bu meşale ile mavi çizgi ile bağlı olan hopper karşılıklı ise devre tamam.

-Şimdi deneyip sonucu görebilirsin.

K.b mesajı geç gördüm görür görmez bu fikir aklıma geldi ve 2dk içerisinde testlerini ve devresini yaptım.
Eğer tekrardan sorun olacaksa buradan sor, hemen yardımcı olayım. Yine beğenirsen teşekkürler ^_^

Edit: Eğer mantığını merak ettiysen yazabilirim. :) (ki eğer redstone bilgin iyiyse anlamışsındır :))

batuyek123

Marangoz
En iyi cevaplar
0
her şey için teşekkürler bu arada redstone bilgim iyidir böyle şeylerde zorlanırım :D