Ağaçsakal

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ağaçsakal.jpg

Selam arkadaşlar. Bugünkü konumda sizlere Ağaçsakal adlı ent'ten bahsedeceğim.
Ağaçsakal kimdir, Entler nedir?
Entler hem yürüyüp hemde konuşabilen ağaçlardır. Üç dizinin ikinci filminde ve kitabında entler sıkça geçmektedir. Ağaçsakal bütün entlerin lideridir ve yaşamının başı Orta Dünya'nın ilk çağlarına kadar dayanır. Ağaçları korur ve bekçiliğini yapar. Gayet güçlü bir enttir ve bütün entler onun sözüne güvenir. Gandalf'ın verdiği emir ile Pippin ve Merry'yi korumakla görevlendirildi. Pippin ve Merry'nin Fangorn dışından getirdiği haberlerin de etkisiyle beynini zaten önceden de meşgul eden "Saruman'ı durdurma" düşüncesini hayata geçirmek için Isengard'a saldırmıştır. Saldırı sırasında Pippin ve Merry'i korumuş ve Isengard'taki bütün orkları entlerin yardımı ile temizlemiştir. Isengard'taki barajı yıkarak bütün Isengard'ı sular altında bırakmış ve Merry ve Pippin'i nöbetçi olarak koymuştur. Gandalf, Miğfer Dibi Savaşı'nı kazandıktan sonra Isengard'ı görmeye geldiğinde onu Ağaçsakal karşılamıştır. Gandalf orada Saruman'ı yenim ve Saruman'ın asasını parçalamıştır. Bu sayede palantiri ele geçirmiştir. Ağaçsakal, Saruman'ın etkisiz kalmasıyla oranın yönetimini ele geçirmiştir.

Evet kısa bir konunun sonuna geldik arkadaşlar. Bu konumda sizlere Ağaçsakal'dan bahsettim. Umarım keyifle okumuşsunuzdur. Başka bir konuda görüşmek üzere. İyi günler, iyi forumlar diliyorum.
@Bjorn

Son düzenleme:

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
"Zehirli dişi olmadıktan sonra yılan istediği yere gidebilir."
-Ağaçsakal

Güzel bir konu olmuş, eline sağlık kadim dost.

Cranky

Hayattaki en hakiki mürşit ilimdir.
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
En iyi cevaplar
21
Güzel bir konu olmuş. :)

Fratmania

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
hala myth craft'a gelmedin.. gelsen? Başarılı konu..