Age of Empires

Balsamic35

Kızıltaş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aranızda Age of Empires oynamış olan varmı bilmiyorum ama oynamamışsanız bana göre çok şey kaybetmişsiniz demektir :D

Age of Empires nedir?

Age of Empires Serisi
, Microsoft Oyun şirketinin sunduğu gerçek zamanlı strateji oyunu dizisidir.
Dizi şu oyunlardan oluşmakta: (Koyu renkli işaretlediklerim en çok tutan oyunlar.)
Diğer streteji oyunlarından farkı nedir?

Diğer strateji oyunlarından en büyük farkı gerçekçi olmasıdır. (Şimdi bana demeyin age of empires 2 de kılıçla saldırıp duvar yıkılıyor :D ) Gerçekçilikten kastım. Işınlanma, skill gibi şeyler yoktur. Age of Empires 2 1500 lü yıllarda geçer. Age of Empires 3 ise genel olarak Amerika'nın keşfine dayanır.

Teker teker oyun tanıtımı:

Age of Empires

Age of Empires, 1997 yılında Ensemble Studios tarafından yapılan ve Microsoft tarafından piyasaya sürülen gerçek-zamanlı strateji oyunudur. Tarihi gerçeklerden kaynak aldığı senaryosu ile dikkat çeken oyunda, Taş Devri döneminden Demir Çağına dek süren bir zaman ele alınıyor. Motoru Genie ile de dikkat çeken oyun, 2B bir grafik dokusu kullanmasına rağmen o dönem için görülmemiş grafikleriyle de öne çıktı.
Popüler bir serinin ilk oyunu olan Age of Empires, sonradan Age of Empires II: The Age of Kings, Age of Mythology ve Age of Empires III gibi oyunların da atası oldu.

(Evet wikipedia'dan aldım.)
Oyunu oynamamış olduğum için malesef diyebileceğim bir şey yok.

Age of Empires II: The Age of Kings
Age of Empires II: The Age of Kings (sıklıkla AGE2, The Age of Kings, "AoE II" veya AoK olarak kısaltılır) - Ensemble Stüdyoları tarafından geliştirilmiş ve Microsoft tarafından da yayımlanmış gerçek zamanlı strateji türünde bir video oyunudur. Age of Empires serisinin ikincisi olan oyun 1999 yılında Microsoft Windows ve Mac OS için satışa çıkartılmıştır. The Conquerors adlı bir eklenti paketi 2000 yılında raflarda boy göstermiştir. 2001'de bir PlayStation 2 sürümü Konami tarafından ve Nintendo DS spinoffu Age of Empires: The Age of Kings ise 2006'da Backbone Entertainment tarafından geliştirilmiştir. Sega Dreamcast port sürümü Konami tarafından iptal edilmiştir.
Benim en sevdiğim Age of Empires oyunu budur. Neden mi? Çocukluğum bu oyunla geçti yahu. Yazın arkadaşlarımla 3e 3 maç yapardık saatlerce. O dönemde internet kafede Counter değil Age of Empires 2 oynanırdı. İnanmayabilrsiniz ama ailecek(annem, babam, abim, ben) hala arada oynuyoruz. :D

Age of Empires II: The Conquerors
Age of Empires II: The Conquerors Age of Empires II: The Age of Kings'in genişleme paketi veAge of Empires Serisi'nin dördüncüsü olan gerçek zamanlı strateji oyunu.
Age of Empires 2'den farkı 5 yeni ırk (İspanyollar, Hunlar, Koreliler, Aztekler, Mayalar) eklenmiş olması ve yeni bir campaing'in eklenmiş olması. (Değişeni ne? Bi markası geri yanı aynı.)İzleyin :D

Age of Empires II: The Forgotten
Age of Empires serisinin en son çıkan oyunudur(2013'te çıktı). Hatta bu yüzden adının The Forgotten olduğu tahmin edilmektedir. İddalara göre çok önceden yapılmıştır ama Counquerors zaten yüksek bir başarı elde ettiği için başarısızlıktan korkulmuştur ve piyasaya sürülmemiştir.
Yenilik olarak yeni campaing ve 5 yeni ırk eklenmiştir (İtalyanlar, İncalar, Macarlar, Slavlar, Hintliler) Ayrıca population limit(köylü ve asker üretim sınırı) 200'den 1000'e çıkarılmıştır(ayarlanabilir farklılık).

Gerisini yarın yazarım :D Yazmadı...

Son düzenleme:

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
3 yaşında AGE2 Oynadım ve bitirdim .s

Son düzenleme:

Legendlord

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yeminle duygulandım , her oyununu en az 2 kez bitirdim hele age of mythology yok mu? Minimum 6 kere bitirmişimdir =) yeminle bu oyunlara bayılıyorum, hic sıkılmadan zevkle oynuyorum, oynamamış olanlara zaten söyleyecek sözüm yok

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu Oyun Sevilmezmi
AoE II var ve sürekli oynuyorum gerçekten eğlenceli :)

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Age of Empires 2 7 yaşımda başladım forgotten bir mod değilmiydi ?
2012'de stradegygames'den indirmiştim ve popülasyon 250'ydi 1000 varsa eğer link at oynayayım :D

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Haa ozaman 1000'i 250 olarak değiştir :D

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Wtf o zaman bana link versene benimki mod heralde :/

Sqartacuss

Ağaç Yumruklayıcı