Aklıma Gelen Ütopik Sunucu Fikri

Böyle bir sunucu olsa oynar mıydınız?

• Kullanılan toplam oy
    8

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhabalar, ben uzun zamandır foruma ya da Minecraft'a girmiyordum. Bugün uzun bir aradan sonra bir Minecraft Survival sunucusunda dolaştım ve aklıma ilginç bir sunucu fikri geldi. Şahsen bunun ütopik olduğunun ve muhtemelen gerçekleşmeyeceğinin farkındayım fakat yine de fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.

Sunucuda /warp olmayacak. Sadece bir spawn noktası olacak ve onda da PvP'nin kapalı olduğu birkaç blokluk bölge olacak sadece. Onun dışı hemen Jungle biyomu olacak ve PvP açık olacak.

Sunucuda market de olmayacak. Market sistemi olacak ve piyasayı oyuncular kendi belirleyecek.

Oyuncuların yazdıkları belirli bir uzaklıktan duyulacak. Tüm dünyaya duyurmak için /sh gibi bir komut yazacaklar.

Kural falan olmayacak. Factionlar olacak, onlar bir bölgeyi claimlediğinde o bölgede onların kuralı geçerli olacak. İsterse bölgede PvP'yi açabilecek.

Bir factiona mensup kişi başkasını dolandırırsa ya da ona tuzak kurarsa, dolandıran kişi ondan öç almak için kendi factionunu toplayacak ve onlarla sürekli savaş halinde olacaklar, eğer karşı tarafı öldürme konusunda açık ara fark atarlarsa onların üssünü ele geçirebilecekler ya da factionu tamamen dağıtabilecekler. Ya da birisi size küfrederse ve siz alınırsanız ondan bu şekilde öç alabilirsiniz.

Eğer çocukların sorun yaratacağını düşünüyorsanız üyelik açıp üyelik sözleşmesine yaş sınırı koyabiliriz.

UstaAhmetCengiz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aynısı olmasa bile benzer sunucular gördüm fakat pek oynanacağını sanmıyorum.

MrPolat

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Buna çok benzer bir sunucu zaten mevcut.

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu bahsettiğin fikir zaten varolan bir sunucunun birebir aynısı.

Buna çok benzer bir sunucu zaten mevcut.

Merak ettim linkini buraya atarsanız sevinirim, reklam yapmak istemiyorsanız özelden atarsanız iyi olur :)

Ahmet sunucuya katıldı.

Ahmet issued server command: /warp

Ahmet
> Neden warp yok len?

Ahmet sunucudan çıkış yaptı.

Çok haklısın :D

Whoobies

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yenilikçi ve daha önce hayat bulmuş bir fikir ancak burası türkiye :D herkes hileli faction arıyor maalesef tutacağını sanmam.

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Google'a geveze oyuncu yazabilirsin. Survival sunucuları birebir anlattığın gibi işliyor.

http://prntscr.com/isk5g7

Kardeş ben direkt kural diye bir şeyin olmadığı bir sunucudan bahsediyorum, hile ve spam karşıtı sistem olacak sadece onun dışında bir tane bile yetkili olmayacak. Adam sana bir uyuzluk yaparsa sen de ondan istediğin şekilde intikam alabilirsin (Factionuna saldırmak gibi).

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

http://prntscr.com/isk5g7

Kardeş ben direkt kural diye bir şeyin olmadığı bir sunucudan bahsediyorum, hile ve spam karşıtı sistem olacak sadece onun dışında bir tane bile yetkili olmayacak. Adam sana bir uyuzluk yaparsa sen de ondan istediğin şekilde intikam alabilirsin (Factionuna saldırmak gibi).
Sanırım sunucuya hiç girmedin çünkü kural falan yok. Sadece "hile, küfür ve spam" yasak. Bahsettiğin tüm özellikler de var, arsada pvp açıp kapamak vb gibi. 12 oyunculu klan kurdular mesela büyük klan kalesi yaptıklarını gördüm.

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu baktığın Survival değil. Faction sunucusu. Yukarıda da Survival sunucusundan bahsettiğimi yazmıştım.
Konu da çok eski. Faction baştan yapıldı.
İlginç. Bakayım.

Edit: Sunucuyu inceledim biraz, az oyuncu var. Kuralsız olup olmadığı hakkında pek bir şey bilmiyorum fakat pek istediğim gibi değil. Yine de öneri için teşekkür ederim. Benim dediğim fikir belki uluslararası bir sunucu için iyi olabilir.