Alzheimer olabilir mi ? - Psikiyatriste gidecem.

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Fazla uzatmayacam başlangıcı direk kendimde gördüğüm belirtileri yazıcam psikolojiden anlayanlar varsa fikirlerini belirtirlerse sevinirim

- Mesela demin bilgisayardan ses gelmiyor sanıyordum ses kartını filan güncelledim hala gelmiyordu hal bu ki kulaklığım takılı değilmiş.
- Bilgisayar başında çoğu zaman yemek yemeyi unutuyorum kalktığım zaman ise birden uyuya kalıyorum.
- Ani olarak ruh halim değişiyor neşeliyken somurtkan gibi.
- Çocukluk anılarımı unuttum kısmen.

Artı olarak ev arkadaşım şizofren olduğumu söylüyor ama gördüklerim bence hala gerçek.
Her şey doğum günümde başladı doğum günü gecesi hiç madde yada alkol kullanmama ramen etrafta dolaşan ayakları olmayan siyah nesneler görmüştüm salonda herkes mutfağa gittikten sonra, bir hayli korkmuştum bağırarak mutfağa koştum döndüğümde ise yoklardı.

Aynı zamanda panik bozukluğu da olabilir
- hiçbir kabus gördüşümü hatırlamıyorum ama daha bu gece saat 5 gibi bağırarak terleyerek çığlık atarak uyandım.
- bazen ciddi ciddi nefes almayı unutuyorum.

Psikiyatriste gözükmeyi düşünüyorum psikolojiden anlayan kişiler varsa fikirlerini belirtebilir mi ? Bu arada kimse gelip konuya in cin demesin ben böyle şeyler inanmıyorum (sanırım)

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dediklerinin aynısı ben de de oluyor arada sırada, çok bilgisayar başında olduğumuzda çoğumuzda olur yani kabusu unutmak, yemek yemeyi unutmak nefes almayı mesela, bazı oyunları oynarken ben de unutuyorum.

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Kan testi yaptırmanı öneririm. B12 eksikliğinden dolayı oluyor olabilir; uykudaki olaya gelirsekte uyku felci yaşıyor olabilirsin. Düzenli bir uyku düzeni kurmak yararına olacaktır.

Senin de sonda belirttiğin gibi uzman kişilere danışman yararına olacaktır.

ZorinTRsilinemez

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
birincisi unutkanlık değil farkına varmama olayıdır.
ikincisi de unutkanlık değil, bir nevi istememe olayıdır
üçüncüsü gayet normal bir eylem. bunun herhangi bir hastalıkla alakası yok.
dördüncüsü de normal bir şey. çocukluk anılarını hatırlayan insan sayısı azdır.

ciddi bir hastalığın yok ve psikolojik sorunlarla baş etmek zorunda değilsin. bunlar her insanda görülen şeyler. hatta hepsi bende de var. hayatını büyük ölçüde etkileyecek şeyler değil(en yakın zamanda düzeltmediğin sürece)

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
Sondaki olay muhtemelen uyku düzeninden kaynaklanıyor. Unison tavsiye ediyorum uyuduğun saatden 1 saat önce kullan yan etkisi yok sadece ağzın kuruyabilir. Birkaç gün böyle yapmayı dene.

Tarık Hacıoğlu

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dediklerinin aynısı ben de de oluyor arada sırada, çok bilgisayar başında olduğumuzda çoğumuzda olur yani kabusu unutmak, yemek yemeyi unutmak nefes almayı mesela, bazı oyunları oynarken ben de unutuyorum.
Genellikle bilgisayarın başında uzun süre oturup uykusunu ihmal ediyorsa ve genellikle sırt üstü yatıyorda uyku felci yaşıyor olabilir RuddeTR'ninde dediği gibi (etiketleyemedim) :) Geçmiş olsun.

SM-G570F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
birincisi unutkanlık değil farkına varmama olayıdır.
ikincisi de unutkanlık değil, bir nevi istememe olayıdır
üçüncüsü gayet normal bir eylem. bunun herhangi bir hastalıkla alakası yok.
dördüncüsü de normal bir şey. çocukluk anılarını hatırlayan insan sayısı azdır.

ciddi bir hastalığın yok ve psikolojik sorunlarla baş etmek zorunda değilsin. bunlar her insanda görülen şeyler. hatta hepsi bende de var. hayatını büyük ölçüde etkileyecek şeyler değil(en yakın zamanda düzeltmediğin sürece)
İşte bu yüzden bilen birine görüneceğim.

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Yatmadan önce 3ihlas 1fatiha 1nas 1felak 1ayetelkürsü okumanı tavsiye ederim gördüğün varlıklar için.
Diğerleri normal şeyler.

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Alzheimer'dan babannemi kaybettim. Şunu söyleyebilirim ki bunlar gayet normal şeyler. Babannemde Alzheimer başlangıcında sinir, ölü kişilerin yaşadığını düşünme gibi şeyler oluyordu sonra yolları falan karıştırmaya başladı. Böyle şeyler denilsiği gibi B12 eksikliğinden oluyor olabilir ya da çok mastürbasyon yapmaktan falan. Hemen alzheimer deyi korkutma kendini. Öyle iki gram unutkanlık oldu diye böyle düşünme hemen panik atağa çevirirsin bak. Kulaklığı unutmak normal bir şey, misal ben yeni aldığım kulaklığı çalışmıyor diye aldığım yere götürmüştüm meğersem sesini açmamışım. Normal yani böyle olayların olması, yemek yemeyi unutmak falan zamanın nasıp geçtiğini anlamadığın için oluyordur, bilgisayar başında zaman hızlı geçer çünkü. Ruh hali değişkenliği ergenlikten olur ya da bu konular yüzünden endişeli olduğun için olur. Hemen en kötü ihtimali düşünme. Eğer tatmin olmazsan psikolağa gitmeni öneririm büyük ihtimal sıkıntın psikolojik.

Moderatör tarafından düzenlendi:

ZorinTRsilinemez

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
İnan ki bilgisayar kullanımını azaltırsan bunların hepsi çözüme kavuşacaktır. Ama o siyah şeylere bir şey diyemem