Anakart, RAM ve işlemci alacağım sizce iyi mi?

Canberk1601

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar merhaba, bütçem fazla uygun olmadığı için azda olsa sistemi biraz toparlamak istiyorum. Seçtiğim donanımlar bunlar;

Ram ve işlemci bu anakartta sorunsuz çalışır mı?

KebabReyiz

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
İyide o ramı alma kazık yersin.[DOUBLEPOST=1426101687,1426101583][/DOUBLEPOST]Bide anakartla işlemci uyumlu değil sanırım :( @KadirBerk

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
1. Intel işlemci almanı önermem. Bütün parçalara ekstra para ödersin boşuna. AMD FX Serisine göz at bence.
2. Artık 2015 yılındayız. Alüminyum soğutuculu RAM almanı tavsiye ederim. Kingstondan da uzak dur. Fiyat farkı 10TLyi geçmez. Benim tercihlerim:
a. G-Skill
b. Corsair
3. Anakartın uyumlu değil. Başka anakart bulmalısın.
4. Dört yok.

KebabReyiz

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
1. Intel işlemci almanı önermem. Bütün parçalara ekstra para ödersin boşuna. AMD FX Serisine göz at bence.
2. Artık 2015 yılındayız. Alüminyum soğutuculu RAM almanı tavsiye ederim. Kingstondan da uzak dur. Fiyat farkı 10TLyi geçmez. Benim tercihlerim:
a. G-Skill
b. Corsair
3. Anakartın uyumlu değil. Başka anakart bulmalısın.
4. Dört yok.
Ekstra para ödersin derken ?

Canberk1601

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Anakart özelliklerinde bu işlemci ve ram i desteklediği yazıyor :/

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ekstra para ödersin derken ?
Aynı değerlerdeki bir AMD işlemciye 300 lira verip sahip olabilecekken 2 katına i5 almış olur bu 1
Intel i5 destekli anakart ile AMD FX destekli anakart fiyatında da fark var bu 2
Birde bozulduğunu düşün diyelim ki işlemci veya anakart yandı. Yenisini alman gerekecek. i5'in varsa 600 lira ödüyorsun işlemciye ama AMD FX bilmem kaç modeli varsa 350 lira ödüyorsun yarısı kadar bu da 3.

Sırf 1-2 artısı var diye ve marka yapmış diye iki katı para ödenmez bir cihaza. 3-4 yıl sonra değiştireceksin nasılsa.
Apple da öyle mesela Iphone'u ele alalım. Bluetoothu bile yok ama gelgelelim bizim conconlar sırf zengin gözükmek için 36 ay taksitle Iphone alır olmuşlar?
Aynı özelliklerde samsung veya lg telefonla kıyaslayıp fiyat farkına bakın birde. İşte bunlar hep marka.

KebabReyiz

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aynı değerlerdeki bir AMD işlemciye 300 lira verip sahip olabilecekken 2 katına i5 almış olur bu 1
Intel i5 destekli anakart ile AMD FX destekli anakart fiyatında da fark var bu 2
Birde bozulduğunu düşün diyelim ki işlemci veya anakart yandı. Yenisini alman gerekecek. i5'in varsa 600 lira ödüyorsun işlemciye ama AMD FX bilmem kaç modeli varsa 350 lira ödüyorsun yarısı kadar bu da 3.

Sırf 1-2 artısı var diye ve marka yapmış diye iki katı para ödenmez bir cihaza. 3-4 yıl sonra değiştireceksin nasılsa.
Apple da öyle mesela Iphone'u ele alalım. Bluetoothu bile yok ama gelgelelim bizim conconlar sırf zengin gözükmek için 36 ay taksitle Iphone alır olmuşlar?
Aynı özelliklerde samsung veya lg telefonla kıyaslayıp fiyat farkına bakın birde. İşte bunlar hep marka.
Tamam hocam Amd F/P Ürünüde. Mimari gerçekten çok kötü. Ve Hayvan gibi güç harcıyor. Hem artık fx serisi öldü. İntel 12nm işlemcilere doğru gitsin Amd hala 32nm. Amd bir atak yapmazsa 2-3 yıla fx işlemciler bile satılmayabilir.

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tamam hocam Amd F/P Ürünüde. Mimari gerçekten çok kötü. Ve Hayvan gibi güç harcıyor. Hem artık fx serisi öldü. İntel 12nm işlemcilere doğru gitsin Amd hala 32nm. Amd bir atak yapmazsa 2-3 yıla fx işlemciler bile satılmayabilir.
Intel isterse 2nm yapsın ben 24nm ile 32nm arasında fark görmüyorum. Tamam fazla güç harcar, daha çabuk ve çok ısınır ve bu da performansta düşüşe yol açar doğrudur. Ama soğutma sistemi düzgün olan bir bilgisayar için sadece detay bunlar.
Ben AMD FX 4100 işlemci almıştım 2012de. Hala kullanıyorum çok da memnunum. Skyrimi ultrada kasmadan oynuyorum. Tabiiki ağırlıklı pay ekran kartındadır o performansta ama işlemcinin de rolü küçümsenecek gibi değil. (Ekran kartım da Sapphire HD6670 öyle ahım şahım bir şey değil) PSU Codegen 600W şuana kadar hiç sıkıntım olmadı. Bilmiyorum ya herkes cebindeki hesaba göre takılsın bence :)

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
AMD Puma veya A57 tarafındaki APU'larda direk 20nm'ye geçecek güce sahip 32Nm nereden çıktı ? :)
Seneye 20nm üretim sürecine gireceklerdir. :)
Tek dertleri masaüstü pazarı değil bunu göz önünde bulundurun yorum yaparken kapalı kutu birçok sistemde de yer edinmeye çalışıyor notebook pazarı, sunucu pazarı gibi uzayıp gidiyor bu yeni APU'lar mobilde güzel performans verecektir diye umut ediyorum.
Konsollarda, sunucularda AMD'yi görüyoruz yeniden bir kıpraşma var AMD'de. :)

KebabReyiz

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
AMD Puma veya A57 tarafındaki APU'larda direk 20nm'ye geçecek güce sahip 32Nm nereden çıktı ? :)
Tek dertleri masaüstü pazarı değil bunu göz önünde bulundurun yorum yaparken kapalı kutu birçok sistemde de yer edinmeye çalışıyor notebook pazarı, sunucu pazarı gibi uzayıp gidiyor bu yeni APU'lar mobilde güzel performans verecektir diye umut ediyorum.
Ben fx serisi kastetmiştim yalnız :'([DOUBLEPOST=1426108718,1426108671][/DOUBLEPOST]
Bide K'sız işlemcilerde OC konusu noldu :'/

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben burada nmnin öneminin abartıldığını anlatıp misal veriyorum sen 32 değil 20nm çıkarıyor amd diyorsun -.-
İkisi sistemde de kasmadan çalışıyor mu çalışıyor, gerisi fantezi.

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0

İşlemci nasıl bozulacak yanacak acaba? İntel işlemciler 100+ dereceye kadar dayanıyor. Ayrıca iphone 2g yi bilmem ama 3gs 4 4s 5 5s 6 ve 6plusda bluetooth olduğuna eminim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk