Ani PC kapanmaları...

Sarper170

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba, bu aralar sıklıkla karşılaştığım bir olayı sizinle paylaşmak istedim. Trove adlı oyunu oynarken PC 5 dakika sonra kapanıyor. Önceden diğer büyük (Nasıl desem... FPS oyunları veya MMO RPG) oyunlar da da oluyordu. Sonra bir aralar gitti ve şimdi yine geldi. CPU aşımı olduğunu düşünüyorum. Veya fandan kaynaklanıyor idir. Sizce sebebi ne? Ekran kartımı? Yoksa CPU aşımı mı? Yada başka bir durum mu? Cevaplarınızı bekliyorum :)...

wasdefg

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Cpu aşımı olabilir sıvı soğutma kullanabilirsin

S

Switcher

Ziyaretçi
Kardeşim banada oluyor fakat bunun 2 tane sorunu olabiliyor. 1.CPU , Isınma (%80 Sorun bu) 2.İşlemci Yanması Bu 2 sorundan biri var hiç uğraşma götür servise yoksa düzelmez. Tabi illa servise götürmene gerek yok eğer cpu sorunuysa soğutma alabilirsin.

Dangers58

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yüklediğiniz Oyun CPU'yu Aşırı Zorlar Ve İşlemci Isınmalarına Neden Olur. Eğerki Bilgisayarını Temizlemiyorsan Fan Yavaş Çalışır Ve İşlemcileri Soğutamaz Sonra Otomatik Olarak Kendini Kapatır.

En iyi cevaplar
0
Ben bi ara kasanın hava aldığı kısmını duvara dayadıydım kapanıyor diye bozuldu sandım annem geldi yana çekti azıcık düzeldi çok saçma duygular hissettim o an
benimkinin sadece içi şantiye alanı gibi olmuştu temizledikten sonra olduydu :/

Sarper170

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yüklediğiniz Oyun CPU'yu Aşırı Zorlar Ve İşlemci Isınmalarına Neden Olur. Eğerki Bilgisayarını Temizlemiyorsan Fan Yavaş Çalışır Ve İşlemcileri Soğutamaz Sonra Otomatik Olarak Kendini Kapatır.
Hmmm... Ben en iyisi yakın bir zamanda şu PC yi aldığım yere (Vatan) a götüreyim. Önceki sorunlarımıza oldukça güler yüzlü bir şekilde cevap vermişlerdi. Haydi hayırlısı...

Dangers58

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hmmm... Ben en iyisi yakın bir zamanda şu PC yi aldığım yere (Vatan) a götüreyim. Önceki sorunlarımıza oldukça güler yüzlü bir şekilde cevap vermişlerdi. Haydi hayırlısı...
Aslında Uğraşmana Bile Gerek Yok Oralara Giderek. Eğer Sistemin OYunlara Yettiği Halde Kapanıyorsa Aç İçini Bi Temizle Fanı :)

Sarper170

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aslında Uğraşmana Bile Gerek Yok Oralara Giderek. Eğer Sistemin OYunlara Yettiği Halde Kapanıyorsa Aç İçini Bi Temizle Fanı :)
Denerim...[DOUBLEPOST=1437328534,1437321084][/DOUBLEPOST]Çözdüm. FANIN... İÇİNDE... TOZDAN... TOPAKLAR... OLUŞMUŞ... HEPSİNİ SAÇ KURUTMA MAKİNESİ İLE ÜFLEYİNCE DÜZELDİ. Sağolun yinede :)...

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
SpeedFan ile bir resim çek onu gönder bir ona bakalım sonra ekran kartın veya işlemci sistemine bakalım ona göre konuşalım, direk bir şey dememiz mümkün değil :D

Sarper170

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
SpeedFan ile bir resim çek onu gönder bir ona bakalım sonra ekran kartın veya işlemci sistemine bakalım ona göre konuşalım, direk bir şey dememiz mümkün değil :D
Cözdüm ben sorunu genelde sağol(un) :)...[DOUBLEPOST=1437480910,1437379345][/DOUBLEPOST]DUDE... TELL ME, WHAT IS THAT... (Ekran kartının fanını değiştireceğim. Şu an PC monitörün yanında ve iki tarafıda açık...)
(Dün PC kapanmadan 1 saniye önce...)

(Şu an)