Anime Önerileri [İstenilen Tarza Göre]

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba forum takipçileri,

Bu konunun altına animeye başlamak isteyenler, anime izleyipte izleyecek anime bulamayanlar, çok anime izlemiş ve farklı tarzlarda anime arayanlar, istedikleri tarzda anime bulamayanlar, bir yerden bir animeyle ilgili video görüp animenin ne olduğunu soranlar (evde kalmışlar, eş arayanlar xD) post atabilirler.

Her türden tarzdan öneri isteyenler bu konunun altına mesaj atsınlar ben de sizlere istediğiniz tarzda veya istediğiniz tarza yakın animeler öneriyim. (Ben olmam başkası önerir. Kaynaşalım tanışalım :D)

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bana anime önermeyi başaran olmadı dahaca, bana güzel bir şey öner...
[automerge]1526944425[/automerge]
Merhaba forum takipçileri,

Bu konunun altına animeye başlamak isteyenler, anime izleyipte izleyecek anime bulamayanlar, çok anime izlemiş ve farklı tarzlarda anime arayanlar, istedikleri tarzda anime bulamayanlar, bir yerden bir animeyle ilgili video görüp animenin ne olduğunu soranlar (evde kalmışlar, eş arayanlar xD) post atabilirler.

Her türden tarzdan öneri isteyenler bu konunun altına mesaj atsınlar ben de sizlere istediğiniz tarzda veya istediğiniz tarza yakın animeler öneriyim. (Ben olmam başkası önerir. Kaynaşalım tanışalım :D)
error :(

Son düzenleme:

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bana anime önermeyi başaran olmadı dahaca, bana güzel bir şey öner...
Şimdi efenim ramazan ayındayız shokugeki no souma diyesim geldi :D Gintama izleyebilirsin sana gider gibi Gintama tabi bu animeyi izlemeden önce Naruto/One Piece/Bleach gibi ünlü shounenleri izlemek lazım. Gördüğüm kadarıyla heralde izlemişsindir bu 3lü animeyi. Gintamayı izledim diyorsan Katekyo Hitman Reborn izleyebilirsin. Ana karakterin zayıflığı biraz sıkabilir fakat gayet güzel bir animeydi sabredip izleyebileceğini düşünüyorum. Bunlar dışında Shijou Saikyou no Deshi Kenichi ve Hajime no İppo izlemelisin. Bunlar dışında sana biraz seinen tarzı mı önersem troll komedi tarzı mı önersem bilememedim. Popüler olanları önermiyorum sana çünkü onlarıda hemen hemen çoğunu izlemiş olduğunu varsayıyorum.

Seinen olarak önerebileceklerim;
  • Gangsta
  • 91 Days
  • Monsters
  • Mushishi
  • Rainbow
  • Darker Than Black
  • Berserk
  • Black Lagoon
  • Ajin
  • Kingdom
Gülüp eğlenebilecek tarzda olarak;
  • Barakamon
  • Beelzebub
  • Great Teacher Onizuka
  • Danshi Koukousei no Nichijou
  • Chuunibyou
Bu liste dışında da God Eater izlemeni kesinlikle tavsiye ederim.

Şimdi yok ben seinen tarzı felan istemiyorum diyorsan sevdiğin bir tarz veya tür var ise o tarzda da önerebilirim. (Aklıma geldikçe yazının aralarına ekledim animeleri anlatım bozukluğu olabilir :D Söz konusu sen olunca dolu dolu gelmek istedim. :D)

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
önerdiklerinin bi çoğu sevmediğim tarzlardan uzun serileri hele hiç sevmem (yugioh hariç) shokugeki no souma severek izliyoruz seinenlerden çoğunu izledim berserki erteleyip duruyodum izlemediklerimin çoğu eski animeler gülüp eğlenebileceklerinde çoğunu izledim gto erteliyodum god eateri izledim pspde bitirdim üstüne xD

sevdiğim tarz yok her tarzda izliyorum burdan pek bir şey çıkmadı

kingdom denicem sanırım ilginç townye benziyor :ha::ha:

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
önerdiklerinin bi çoğu sevmediğim tarzlardan uzun serileri hele hiç sevmem (yugioh hariç) shokugeki no souma severek izliyoruz seinenlerden çoğunu izledim berserki erteleyip duruyodum izlemediklerimin çoğu eski animeler gülüp eğlenebileceklerinde çoğunu izledim gto erteliyodum god eateri izledim pspde bitirdim üstüne xD

GTO ve Berserk baş rahipleri eleyip kutsananları izlemiş gibi bir şey olmuşsun :D Bunları izlemen lazım erteleme. Uzun neden sevmiyorsun yahu bunu bir açıkla bana önerdiğim çoğu kişi uzun seriyi duyunca yelkenler fora diyip kaçmaya başlıyor. Çoğunu izledim dediklerinin arasında izlemedim dediklerin var demekki onlara da bakar mısın ^^ Şimdi uzun serilerin şöyle bir etkisi var. 12 bölümlük anime izlersin 3-4 saatte biter bittikten sonra çoğumuzun dediği şey "Abi çok kısaydı ya keşke birkaç bölümü daha olsaydı ovası yokmu bunun special felan ? 2. sezon gelicek mi ?" ama uzun seriler görünce o kadar uzun seriyi izleyemem sıkar beni deniyor. Vallahi ben Naruto Shippuuden'i 200. bölümünden itibaren her hafta yeni bölümünü bekledim. Bleach'in son bölümü çıktığında baya üzülmüştüm. Naruto'da şaşırmadım gerçi baya uzatmışlardı son arcı. One Piece ise gayet iyi ilerliyor. Şimdi One Piece 850 bölüm desek bir dizinin bölümü de 1 saat 20 dakika desek (Ki çoğu daha uzun) 212 bölümlük bir dizi olurdu. 1000 bölümlük dizilerde var 400 bölümlük dizilerde. 12 - 24 bölümlük animeler izlediğimizde bittiğinde boşluğa düşeriz genel olarak "Bu tarzda anime yokmu bunun gibi anime yokmu ? Kılıçlı anime yokmu karakteri bu animedeki gibi olsun" diye arayışlara gireriz ama uzun serilerde bu daha da ertelenmiş oluyor. Bizim 3 saatte izleyip boşluğa düşeceğimiz animeyi 1 yıla 2 yıla uzatabiliyoruz.

Kingdom'ı izlemediysen de çok şey kaçırıyorsun :D Gerçekten sağlam bir yapım Kingdom izlemelisin.
Hâla izlemem diyorsan (uzunları direk elemişsin zaten) ve üstte önerdiğim animeleri izlemekte ısrarcıysan tekrardan bir liste oluşturiyim sana.

• Shaman King
  • Isekai no Seikishi Monogatari
  • Fate serisi
  • Monogatari serisi
  • Bakuman
  • Cowboy Bebop
  • Taboo Tattoo
  • Initial D.
  • Major (Bu ve Initial D. sarması biraz zor olabilir. Kişiye göre değişiyor)
  • Death Parade
  • Arslan Senki
  • Clannad (Başları biraz sıkıcı gelebilir)
  • Orange (Başları biraz sıkıcı gelebilir)
  • Gosick (Başları biraz sıkıcı gelebilir)
  • Plastic Memories
  • Shakugan no Shana
  • Gokukoku no Brynhildr
  • Bokura ga Ita
  • Kiznaiver

Aklında üstteki animeler ile ilgili herhangi bir sorun varsa sorabilirsin. Karışık tarzda önerdim.
(Sanırım fazla uzattım artık buradan da birşeyler çıkar :) )

Listeyi hazırlarken sadece benim sevdiğim değil çevremdekilerin de genel olarak sevdiği animeleri öneriyorum. Çünkü genellemeye dahil olunuyor çoğunluk.

Son düzenleme:

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bana onerebilecegin baska seylerin varmi :lol: onerdiklerinin hepsini izledim
(not: romantik komedi ve ters harem olabilir :D)

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bana onerebilecegin baska seylerin varmi :lol: onerdiklerinin hepsini izledim
(not: romantik komedi ve ters harem olabilir :D)
Ters harem hmm hm mmm ııı :/ (NEDENNNN)
Romantizm isteği geldi ! Spot ışıklarını yakalım :)

Slice of Life Romantizm olarak (Hayattan kesitler);
  • Itazura na kiss
  • Ore Monogatari
  • Kimi ni Todoke
  • Sukiitte ii na yo
  • Golden Time
  • Nisekoi
  • Ao Haru Ride
  • B-Gate H-Kei
  • Bakuman
  • Bokura Ga Ita
  • Clannad
  • Kaichou wa maid sama
  • Hotarubi no Mori e
  • Kimi no na wa
  • Koe no katachi
  • Just Because
  • Bokura Wa Minna Kawaisou
  • Lovely Complex (özel güçlü fakat bu listeye eklemek istedim daha uygun)
  • ReLIFE (Bu da hafif bir özel güçlü ama tam özel güç sayılmaz)
  • Tasogare Otome X Amnesia (Özel bir güç var ama yani alttakiler gibi değil)
  • Sankarea (Yarı özel)
Not: Ah bu tarzda az aramamıştım zamanında (bir anime izleyen kız bulamadıkki .s) romantizm benimde en sevdiğim türler arasındadır.

Özel güçlerle romantizm olanlar;
  • Sword Art Online
  • Rakudai Kishi no Cavalry
  • Darling In The FranXXX
  • Inu x Boku SS
  • Kaze no Stigma (Dikkat çevirisi berbattır)
  • Hataraku Maou Sama
  • Accel World
Ecchi olanlar;
  • Madan no Ou To Vanadis
  • Okusama ga Seitokaichou
  • Mahouka Koukou No Rettousei (Kardeş ilişkisi)
  • Dakara Boku Wa H Ga Dekinai
  • Date A Live
  • Shinmai Maou No Testament
  • Yamada Kun 7-nin Majo
  • Absolute Duo
  • Trinity Seven
  • Gakusen Toshi Asterisk
  • Rosario To Vampire (Ecchi manyağı değilsen izleme zaman kaybı)
  • To Love Ru (Ecchi manyağı değilsen izleme zaman kaybı)
  • Monster Musume no Iro Nichijou (Ecchi çılgını değilsen izleme zaman kaybı)
  • Seirei Tsukai No Blade Dance
  • Saijaku Muhai no Bahamut
  • Hundred
  • Grisaia no Kajitsu
  • Infinite Stratos
  • Oniichan dakedo Ai sae Areba Kankeinai yo ne!
  • Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?
  • Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru
  • Prison School (KESİN İZLEE)
Not: Ecchiler zaten birbirini tekrarlayan animeler karakterler konu çizim vs çoğu özellik olarak aynı tek farklı olan şey karakter isimleri savaşmadan önce söyledikleri skillerin isimleri kullandıkları kılıçların isimleri felan geri kalanlar birbirinin aynısı fazla uzatmak istemedim daha bir ton ecchi var birbirine benzer yapımda.

Senin istediğin tarzda hiç izlemedim fakat bildiklerim olarak;
  • Junjou Romantica
  • Yuri On Ice
  • Sekaiichi Hatsukoi
  • Uta No Prince Sama
  • Brothers Conflict
Şimdi böyle bir yığın yazdım ama senin de çok anime izlemiş olarak varsaydığım için yazdım. Fazla izlememiş isen söyle sana aralarından seçip başlarda izlemen gerekenleri söylerim. Çünkü bazıları sıkabilir seni. Çok izlemiş biriysen zaten aralarından 3 - 5 tane anca çıkar onları da söylersen detaylıca açıklarım sana. Yeni başlamışsan vs slice of life tarzından önerdiklerimden başlangıç için Golden Time, Kimi no na wa, koe no katachi, sukitte ii na yo bakabilirsin. Diğerlerini bunlardan sonra izle. İyi seyirler :)

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

• Itazura na kiss
  • Ore Monogatari
  • Kimi ni Todoke
  • Sukiitte ii na yo
  • Golden Time
  • Nisekoi
  • Ao Haru Ride
  • B-Gate H-Kei
  • Bakuman
  • Bokura Ga Ita
  • Clannad
  • Kaichou wa maid sama
  • Hotarubi no Mori e
  • Kimi no na wa
  • Koe no katachi
  • Just Because
  • Sankarea (Yarı özel)
Not: Ah bu tarzda az aramamıştım zamanında (bir anime izleyen kız bulamadıkki .s) romantizm benimde en sevdiğim türler arasındadır.

• Sword Art Online
  • Darling In The FranXXX
  • Inu x Boku SS
  • Hataraku Maou Sama
  • Accel World
Ecchi olanlar;
  • Madan no Ou To Vanadis
  • Date A Live
  • Yamada Kun 7-nin Majo
  • Absolute Duo
  • Trinity Seven
  • Gakusen Toshi Asterisk
  • Hundred
  • Grisaia no Kajitsu
  • Infinite Stratos
Not: Ecchiler zaten birbirini tekrarlayan animeler karakterler konu çizim vs çoğu özellik olarak aynı tek farklı olan şey karakter isimleri savaşmadan önce söyledikleri skillerin isimleri kullandıkları kılıçların isimleri felan geri kalanlar birbirinin aynısı fazla uzatmak istemedim daha bir ton ecchi var birbirine benzer yapımda.

• Junjou Romantica
  • Yuri On Ice
  • Sekaiichi Hatsukoi
  • Uta No Prince Sama
  • Brothers Conflict
Şimdi böyle bir yığın yazdım ama senin de çok anime izlemiş olarak varsaydığım için yazdım. Fazla izlememiş isen söyle sana aralarından seçip başlarda izlemen gerekenleri söylerim. Çünkü bazıları sıkabilir seni. Çok izlemiş biriysen zaten aralarından 3 - 5 tane anca çıkar onları da söylersen detaylıca açıklarım sana. Yeni başlamışsan vs slice of life tarzından önerdiklerimden başlangıç için Golden Time, Kimi no na wa, koe no katachi, sukitte ii na yo bakabilirsin. Diğerlerini bunlardan sonra izle. İyi seyirler :)
Tesekkurler :lol: bunlar bana 1 ay yeter artik

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0

kingdom denicem sanırım ilginç townye benziyor :ha::ha:
Discordda laf attığın animeyi söylüyorum tşk .s
Kamisama no inai nichiyoubi

Ve fantastik dram sylyn bna
[automerge]1526979106[/automerge]

• Itazura na kiss
  • Ore Monogatari
  • Kimi ni Todoke
  • Sukiitte ii na yo
  • Golden Time
  • Nisekoi
  • Ao Haru Ride
  • B-Gate H-Kei
  • Bakuman
  • Bokura Ga Ita
  • Clannad
  • Kaichou wa maid sama
  • Hotarubi no Mori e
  • Kimi no na wa
  • Koe no katachi
  • Just Because
  • Sankarea (Yarı özel)

• Sword Art Online
  • Darling In The FranXXX
  • Inu x Boku SS
  • Hataraku Maou Sama
  • Accel World
Ecchi olanlar;
  • Madan no Ou To Vanadis
  • Date A Live
  • Yamada Kun 7-nin Majo
  • Absolute Duo
  • Trinity Seven
  • Gakusen Toshi Asterisk
  • Hundred
  • Grisaia no Kajitsu
  • Infinite Stratos

• Junjou Romantica
  • Yuri On Ice
  • Sekaiichi Hatsukoi
  • Uta No Prince Sama
  • Brothers Conflict
İrregular'ı ecchiye koymak :((

BornToKillTR

Fikirlere Kurşun İşlemez
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İçinde komedi, aşk ve aksiyon içeren bir anime var mı ?

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Animelere önyargılı olup da boş zamanlarıda sıkılıp "bir bakayım neymiş" diye anime izlemek isteyen arkadaşlar bu konuya girmişse eğer, Death Note haricinde izlemeye değer bir anime görmedim, duymadım. Ama Death Note da baya güzeldi kabul etmek lazım. Bilemiyorum. Zevk meselesi galiba. Film izlerken de kolay kolay beğenen biri değilim.
Konu için elinize sağlık.

İyi forumlar

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İçinde komedi, aşk ve aksiyon içeren bir anime var mı ?
Sword art online, Darling in the FranXXX ve Rakudai Kishi no Cavalry var aksiyonlu olarak
Ama sana önerim komedi ve aşk için Itazura na kiss, Golden Time, Kaichou wa maid sama izlemendir.
Dram da olsun diyorsan Tasogare Otome x Amnesia (Finalde ağlayabilirsin), Shigatsu wa kimi no uso (aynı şekilde)

Animelere önyargılı olup da boş zamanlarıda sıkılıp "bir bakayım neymiş" diye anime izlemek isteyen arkadaşlar bu konuya girmişse eğer, Death Note haricinde izlemeye değer bir anime görmedim, duymadım. Ama Death Note da baya güzeldi kabul etmek lazım. Bilemiyorum. Zevk meselesi galiba. Film izlerken de kolay kolay beğenen biri değilim.
Konu için elinize sağlık.

İyi forumlar
Açıkçası anime izlemeye başlayacak olanlar ve ilk defa anime izleyenler Death Note ile başlıyor. Eğer Death Note izlemiş ve ona benzer bir şey de arıyor iseniz Code Geass, Fullmetal Alchemist, Hellsing ve üstte Seinen için yazmış olduğum animelere bakabilirsiniz. Diğer yapımlar çocukça geliyorsa Seinen tarzı yetişkinler içindir. Türkiye'de pek popüler değildir Seinen tarzı o yüzden bazıları dipleri boylamış maalesef.
Discordda laf attığın animeyi söylüyorum tşk .s
Kamisama no inai nichiyoubi

Ve fantastik dram sylyn bna
[automerge]1526979106[/automerge]

İrregular'ı ecchiye koymak :((
Hmm Fantastik istiyorsun. Tam olarak hakim değilim bakalım neler çıkartabileceğim :)
  • Guilty Crown (Fantastik diyemeyeceğim ama izlemelisin dramı için)
  • Akame Ga Kill (Dram)
  • Koutetsujou no Kabaneri (Dram)
  • Kiznaiver (Dram istediğin için)
  • Nanatsu no Taizai (Dramlı hani hani) (Hafif ecchi)
  • Sousei no onmyouji (Dram /)
  • Re Zero (Dram)
  • Overlord
  • Log Horizon
  • Magi
  • Violet Evergarden (Dram)
  • Berserk
  • Black Clover
  • Arslan Senki
  • Soul Eater
  • God Eater (Kesinlikle izle)
  • Rewrite (Bİraz sıkabilir)
  • Made in Abyss
  • Strike the Blood (Hayır Bu Bizim Savaşımız ! :D)
  • Kyoukai no Kanata
  • Fate Serisi
  • Konosuba (Dram değil komedi)
  • Kuroshitsuji
  • Gate: Jietai
  • Hai to Gensou no Grimgar
  • Drifters
  • Kekkai Sensen
Hepsi dram ağırlıklı değil fakat Fantastik türü için gayet iyi animeler olduğunu düşünüyorum. Ecchi önermedim beğenmeyeceğini düşünüyorum. İstersen tabi üstteki ecchiden yazdıklarıma bakabilirsin.
[automerge]1526998123[/automerge]
Sword art online, Darling in the FranXXX ve Rakudai Kishi no Cavalry var aksiyonlu olarak
Ama sana önerim komedi ve aşk için Itazura na kiss, Golden Time, Kaichou wa maid sama izlemendir.
Dram da olsun diyorsan Tasogare Otome x Amnesia (Finalde ağlayabilirsin), Shigatsu wa kimi no uso (aynı şekilde)

Açıkçası anime izlemeye başlayacak olanlar ve ilk defa anime izleyenler Death Note ile başlıyor. Eğer Death Note izlemiş ve ona benzer bir şey de arıyor iseniz Code Geass, Fullmetal Alchemist, Hellsing ve üstte Seinen için yazmış olduğum animelere bakabilirsiniz. Diğer yapımlar çocukça geliyorsa Seinen tarzı yetişkinler içindir. Türkiye'de pek popüler değildir Seinen tarzı o yüzden bazıları dipleri boylamış maalesef.

Hmm Fantastik istiyorsun. Tam olarak hakim değilim bakalım neler çıkartabileceğim :)
  • Akame Ga Kill (Dram)
  • Koutetsujou no Kabaneri (Dram)
  • Kiznaiver (Dram istediğin için)
  • Nanatsu no Taizai (Dramlı hani hani) (Hafif ecchi)
  • Sousei no onmyouji (Dram /)
  • Re Zero (Dram)
  • Overlord
  • Log Horizon
  • Magi
  • Violet Evergarden (Dram)
  • Berserk
  • Black Clover
  • Arslan Senki
  • Soul Eater
  • God Eater (Kesinlikle izle)
  • Rewrite (Bİraz sıkabilir)
  • Made in Abyss
  • Strike the Blood (Hayır Bu Bizim Savaşımız ! :D)
  • Kyoukai no Kanata
  • Fate Serisi
  • Konosuba (Dram değil komedi)
  • Kuroshitsuji
  • Gate: Jietai
  • Hai to Gensou no Grimgar
  • Drifters
  • Kekkai Sensen
Hepsi dram ağırlıklı değil fakat Fantastik türü için gayet iyi animeler olduğunu düşünüyorum. Ecchi önermedim beğenmeyeceğini düşünüyorum. İstersen tabi üstteki ecchiden yazdıklarıma bakabilirsin.

Ek olarak bu kadar uzun bir liste yapıyorum fakat çoğunu izlemiş olduklarınızı varsayarak yazıyorum. Çoğunu izlememiş iseniz belirtin size aralarından seçip hangileriyle başlamanız gerektiğini söylerim. Bazı animeler hakkında sorularınız varsa da sorabilirsiniz :)

Son düzenleme: