AppleMusic vs Spotify

Sizce Hangisi?

• Spotify

Kullanılan: 4 100.0%
  • AppleMusic

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Merhabalar,

Genel olarak çevreme baktığımda tanıdıklarımın %50 si applemusic %50 si spotfiy kullanıyor. Siz hangisini kullanıyorsunuz? Veya şöyle sorayım, hangisini tercih ediyorsunuz?

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İkisini de kullanıyorum. Youtube'da dinlediğim bazı asya müzikleri ikisinde de yok.
Arayüz spotify'da daha kullanışlı. AppleMusic'de sözlerine doğrudan ulaşabiliyorsunuz (Spotifyda sadece "behind the lyrics" var sanırım).
Spotify'ın öneri algoritması sanırım daha iyi çalışıyor ama bunu kesin test edebildim demek çok zor çünkü Spotify'ı çok daha uzun süredir kullanıyorum.
AppleMusic önerilerini daha çok sanatçı üzerinden yapıyor. Spotify'da sadece tekli şarkı önerileri gördüm.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Apple musicde cover gibi şeyler yok tşk
(veya ben körüm 1 yıldır .s)

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Apple musicde cover gibi şeyler yok tşk
(veya ben körüm 1 yıldır .s)

Spotify'da da fazla cover parçalar yok. Cover müzik yayınlamak için izin alman falan gerekiyor uzun işler.

Genellikle orijinal şarkılar için Spotify kullanıyorum, coverlar için YouTube daha fazla çeşitlilik sunuyor.

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17
Spotify genel olarak her şeyi iyi yapan bir platform (ses kalitesi, arayüz deneyimi, kütüphane). Ek olarak konsol desteği olması çok büyük bir avantajı.
Apple Music arayüz konusunda bence başarısız ancak bu açığını özel içerikleri ile kapatıyor.

İki seçim arasından Spotify ağır basıyor ancak...

TIDAL ses kalitesi anlamında rakiplerine göre çok daha iyi. Arayüz bakımından Spotify'a benziyor. Dinlediğim çoğu albümün hem normal hem temiz versiyonları mevcut. Platforma özel albümler mevcut.
YouTube Music şu an fazla cilasız ama kütüphanesi anlamında diğer platformları ezip geçiyor rahatça.

TIDAL bence şu an en makul seçim müzik dinlemek için.

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Apple Music hiç denemedim. Spotifyı çok uzun bir süre deneyimledim.

Sonuca gelicek olursak bana Spotify gibi ücretli müzik programları gereksiz geliyor, boşuna para.

Turkcellliyim ve her ay ücretsiz fizy premium üyeliği geliyor. Ben sevdiğim ve genelde dinlediğim müzikleri MYT Müzik programı sayesinde direkt telefona indirip dinlerim. Fizy'e hiç girmem neredeyse ancak ara sıra farklı müzikler aradığım zaman girip dinlerim.