Aranıza yeni geldim :) Tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum var ?

premium

• Kullanılan toplam oy
    4

TüpsüzTelevizyon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
merhab internete minecraft indir yazıp 1.2.5 i indirdim en sonu bu heralde tam bilmiyorum ihtişamlı ev çok iyi di 4 günde yaptım ama çok uğraştım yerin katlarında evden girişli madenim gökyüsünde Ballance oyununu aratmıyacak bir ihrişamda kuleler arası yollar yaptım fakat lavla suyun bitişimi olan şeyi kazarketn lava düştüm öldüm hiçbir edavatım kalmadı ev var ama mazeme yok Single playerda şuana kadar bir tek sorvivor oynadım diğerlerini denemedim .

Üsteki yazıyı okumak zorunda deilsiniz :) sorularım şunlar ;

2.)Sorvivordan başka ne daha güzel,
1.)kapıdan geçince gidilen cehennemde bi adam ölmüştü vidyonun devamında öldüm dedi ama zırh ı kazması yani her edavatı vardı nasıl oldu bilmiyorum,
3.) İnternette servera nasıl gire bilirim, Online oluyo tabi bu serverlar, online serverlarda ne yapılıyor birbirimizin evini flna bozan olur öyle şeyler varmı pek bi hoş olmaz gibime geliyor ?
4.)Premium bu demin dediğim online serverlara gire bilmekle alakalımı nereden alabilirim, premium hakkında az bir bilgi vemobile ödeme varmı ?

BUNLARDA YENİ SORULARIM :(
düzenleden son anda ekliyorum sanırım 1.3.1 var onu indiriyim bi bakayıım forumda link vardı sanırım minecraft hep böyle yenileniyormu ? premiumun süresi ne kdar ? yeni sürümü çıkınca nasıl eski sürüm üyeliiyle onlineda mesela yeni çıkan sürümede giriliyomu yoksa sen eski sürümün kullanıcısımı oluyorsun? önerdiğiniz sürüm varmı yoksa herzaman yeni sürümümü oyna dersiniz?

EEN SON OLARAK adamlar map filan yapıyor o nasıl yapılıyor ve herkeze açık sunuluyor ? budamı online ?

ceveLion

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Cevap 1(Soru-1): Öncelikle öldüğünüzde çantanızdaki bütün itemler düşer bunda hem fikiriz. pek nasıl düşen itemleri geri alabiliriz. Öldüğünüz yere gittiğinizde eğer lava yüzünden ölmediyseniz itemleri geri alma şansınız var.Ama lava düşünce itemleri geri alamazsınız.
Cevap 4(Soru-4): Online Serverlara girmek için illa premium olmaya gerek yok tabi serveri kuran kişi bunu sadece premiumlar girsin diye ayarlamazsa sende premiumsuz girip oynayabilirsin.Şayet benim kullandığım Minecraft crackli yani sahte ama ben online oynaya biliyorum.Premium almak için 40TL gibi bir fiyat gerekiyormuş.Nasıl alındığını bilmiyorum. Mobil ödeme yok galiba.
Cevap 3(Soru-3): Hamachi'yi biliyormusun bilmiyorum ama çoğu kişi hamachi üzerinden oynayabiliyor. Serveri hamachi üzerinden kurunca zaten premium olmaya gerek kalmıyo."Online serverlarda ne yapılır" diye sormuşsun bir single playerde olan şeyler tabi biraz daha fazla ekleme var. yine kendine ev yapıyorsun.İtem kasıyorsun. Mesela serverda koruma var yani bu koruma senin yaptığın evi koruyor. Kimse gelipde aa ev var burda hadi yağmalayalım diyemiyor.Yani korkmana hiç gerek yok.
Cevap 2(Soru-2):O sana kalmış bir şey yani ister ev yap ister gökdelen inşa et ister madenleri keşfet yani sana kalmış bir şey biraz hayal güçü yeterli diyebiliriz.

Minecraft 1.3.1 Minecraftı bayağı bir değiştirdi. Tabi böyle sıklıkla gelmez. Premiumun bir süresi yok yani premium senin hesabına işleniyor. Sadece o hesabı kaybetme yeter yok sa verdiğin para boşa gidebilir.Kullanıcı olayı şöyle yani sen hesabı bir kere alıyorsun ondan sonraki diğer sürümlerdede kullanabilirsin. Eski sürüm falan yok yani bütün sürümlerde kullanabiliryorsunuz. Bence yeni sürümü oynaman daha mantıklı çünkü bu yeni sürümde çok fazla değişiklik yapıldı.

Ve adamların yaptığı mapler online değil oyun içinde yapıp internete koyuyorlar. Sen şimdi bunları boşver biraz oyunu öğren ondan sonra mapdir, onlinedir öyle başla.

Bayağı uzun bir yazı oldu. Bir teşekkürü çok göremeyelim.

TüpsüzTelevizyon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
çok teşekkür ederim ilgi gösterim cevapladığınız için mesela son olarak arkdaşlarınla giriyon kasıyon ev yapıyon o nasıl oluyor odamı online ? sorvivorda yaptıklarımı onlinede yapmak istiyorum. :D

ceveLion

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yardıma ihtiyacı olanlara herzaman yardım ederim. Tabi arkadaşlarınla hamachi üzerinden oynayabilirsin. Yani tabi oda internet bağlantısı istiyor yani online

TüpsüzTelevizyon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
hamachi ne oluyor ?? bir adam hamachi adresi vermiş ama nereden giricen nereden hamachi adresi oluşturacan ?

furkanmarifet

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Kardeşim sen işi batırmışsın :D Bak hamachi bilgisayarların bağlantısı gibi bir şey hamachiden arkadaslarınla bağ kuruyorsun en fazla 5 kişi girebiliyor senle beraber yani toplam 5 kişi :D şimdi bu hamachiyi açınca sana bi ip adresi veriyo bu sürekli degisir ama sabitleye bilirsin ip adresi ne işe yarıyor? sorusuna cevap ise mesela sen hamachide bi ağ kuruyorsun ağ adı: tupsuztelevizyon sifre: 123 arkadaslarına soluyosun orda seçeneklerden mevcut bi ağa katıl yazıyo ona yıklıcaklar bilgileri dolduracaklar sonra ağa katılmıs olacaklar ordan arkadaslarına sağ tıklayıp sohbet edebilirsin ama bunun konuyla alakası yok :D şimdi sen kurdun serveri diyelim nasıl kurulacagınu biliyorsundur inş :D kurdun diyelim sen multiplayer diyeceksin doğrduan bağlan diyeceksin o hamachide ki ip adresini oradaki bosluga yazacaksın ordan giriceksin arkadaslarında aynı seyi yapacaklar senin ip adresini yazacaklar ve girecekler. Bide not: hamachiyi her açış kapatışında ip adresin değişir bu yüzden sabirlemelisin onu anlatamıcayacım googleye yaz neyse sen ugraşma :D al braya tıkla :D http://lmgtfy.com/?q=hamachi ip sabitleme bu kadaar :D

İstersen http://lmgtfy.com/?q=http://www.evb...machi-nedir-nasil-kurulurresimli-anlatim.html buraya tıkla aradıktan sonra ilk çıkana gir adam resimli anlatmıs :D

Yardımcı olabildiysem Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene!

TüpsüzTelevizyon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
eyw saol bnm anlamadıgım oyunda multiplayer kısmında IP yazıyon şifreyi nereye giricen :)

furkanmarifet

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Zaten oraya sifre yazmayacaksın ki sadece ip yaz bağlan de gir şifrey isadece hamachide yapiyorsun baska yok yani :D bu arada önemli değil

lord minecraft

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
bide 1.3.1 bayağı acayip oldu extra gizli sandıklar günlük yetmezmiş gibi bide zümrüt vr(ender chestten bahsetmem bile

ceveLion

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
evet evet aynn çok değişti minecraft tabi bu değişiklik güzel oldu

TüpsüzTelevizyon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
birisi bana hamachi yi indirmem içni bir link atabiliri kendi kullandıklarınızı en azından olmadı msn den atın ? yani :D
benim msn = [email protected] bu bnmkisi bu arada link te blursanız atabilirsiniz türkçe olursa daha iyi olur

Bir kaç sorum var Hamachide IP sabitlemeyi anlatırsınız aşamayla öyle yaparım.

1.) hamachi deki IP bizim PC nin IP simi oluyor eğer öyleyse Sabitlemek pek doğru bir şey değil ???

TüpsüzTelevizyon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
haydar dimi ? kabul ettim PZT ye kadar il dışıyım suan PZT saat 2 de giricem :D Görüşürüz kendine iyi bak şimdiden Teşekkürler :)

ceveLion

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Evet Haydar Tamm ozmn pazartesi görüşürüz

TüpsüzTelevizyon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
tamam ben il dışından giriyorum en çok yapmak istediğim şey zindan bulup tuzak hazırlamak biliyorum ama şuana kadar en azından single de hiç bulamadım :) 3 ümüz girelim sadece .. Pazartesi görüşürüz hamachiyi atarsın anlatırsın sonra oynarız :D

siz başladınızmı ??