Arcane Legends İnceleme

Zerstören

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arcane Legends Andoid, iOS ve PC platformları için yapılmış online bir oyundur. Oyunun kalitesi ödüllerinden anlaşılıyor. Aldığı en büyük ödük Best MMO of 2012 ödülüdür. Yani 2012'nin en iyi online oyunu olmuştur.

Genel Bakış

Oyun Hack and Slash türü olarak geçiyor. Yani Diablonun türünden dersem daha iyi anlamış olursunuz. Oyunda 3 sınıf bulunuyor. Onları alt başlıkta inceledim. Oyunda PvE ve PvP modları bulunuyor. Oyunun haritası gayet geniş ve yeterli sayıda bölge bulunuyor. Bunlar dışında oyundaki son level olan 36'ya ulaşırsanız, Elite haritalara ulaşabilirsiniz. Yani aynı haritaların çok daha zorlusu ama item düşme şansı çok daha fazla olanı.

Sınıflar

Oyunda belirttiğim gibi 3 sınıf bulunuyor. Bu 3 sınıf Sorcerer, Warrior ve Rogue olarak yer alıyor. Sorcerer bildiğimiz mage, Warrior ise savaşçı ve Rogue Assassin tarzı bir oynanışa sahip.

Sorcerer

Sorcerer aslında bildiğimiz mage. Asa, silah ve cannon kullanabiliyor. Bende sorcerer oynuyorum ve güzel olduğunu söyleyebilirim. Eğer savunmaya çok önem vermiyorsanız hasar ve dodge gibi özelliklerinizi ön planda tutuyorsanız güzel bir seçim olacaktır.

Warrior

Warrior bizim savaşçımız. Kılıç, balta ve topuz gibi savaşçı silahları kullanabiliyor. Eğer savunmaya ve cana önem veriyorsanız, hasarınızı takmıyorsanız bu sınıf size göredir.

Rogue

Assassin tarzında oynadığımız sınıfımız Rogue'dur. Yay ve hançer kullanabilen bu sınıfın savunması ve saldırısı çok iyi değil. Nasıl güçlü olacak derseniz bu sınıfın gizli silahı kritiktir. Kritik sayesinde yüksek hasarlar verebilirler ve gayet hızlıdırlar. Hız ve çeviklik size göreyse bunu seçebilirsiniz.

Guild

Oyunda güzel bir guild sistemi bulunmakta belli bir ücret öderseniz klan kurabilirsiniz veya bir klana katılırsınız. Eğer oyunu oynamayı düşünüyorsanız sizi kendi kurduğum guild'e alabilirim. Guildler birde Guild Hall denilen guild mekanlarına sahip oluyor ama guild aldığınızda olmuyor. Bunun için 50 platin gibi bir ücret ödüyorsunuz. Bu da 10 $'a denk geliyor. (Benim guildim Guild Hall'a sahiptir.)

Pet Sistemi

Petlerin bu kadar önemli bir konumda olduğu oyun yoktur heralde. Oyunda 100'e yakın pet bulunuyor ve önemliler. Oyuna başlarken sadece 3 tane pet seçebilirken ileride başarım (Achievement) tamamladıkça pet kazanabiliyorsunuz.

Resimler

[DOUBLEPOST=1386185237,1386185077][/DOUBLEPOST]Bu oyunla ilgili ingilizce Let's Play videoları çekiyorum. Videolarımı takip edin. Videolar ingilizce ama türkçe olarak her türlü yardımı yapabilirim.

YouTube kanalım:

http://www.youtube.com/channel/UCmBUhXAFySE8r9DauD1m71g

Let's Play:

1

2

Son düzenleme:

MrOxi

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
güzel tanıtım olmuş merak ettim oyunu.

Zerstören

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yeni video eklenmiştir. Videoları ingilizce çekiyorum ama türkçe olarak yardım edebilirim. Oyunu oynuyorsanız guildime alabilirim.