Architectus|Hikayem Bıraktım Ve Geri Geldim Peki Neden ?

Ne Yapmalıyım ?

• Mimariye Devam et ve Geliş

Kullanılan: 8 88.9%
  • Mimari bırak ve Burayı Terket

Kullanılan: 1 11.1%
  • Mimariyi bırak Eğlenmene bak

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    9

Architectus

HATA KODU 404: Üye Bulunamadı
En iyi cevaplar
0

Merhaba arkadaşlar ben Harun Orhan...
Bugün burada yazmış olduğum yazı Minecraft'a nasıl başladığım, Nasıl Devam Ettiğim, Neden Bıraktığım ve Neden Geri Döndüğüm olacaktır.

Bölüm #1 Nasıl Başladım;

pekte iyi başlayamam aslında konulara ozamanlar daha on üç - on dört yaşındayım evimizde bir bilgisayar ama ne bilgisayar benden büyük abi diye sesleniyorum bilgisayara sistemi pek iyi değildi internetteki birkaç oyunda bile donuyordu sistemim minecraft oyununu kaldırdığı içinde onun dışında pek oyun oynayamazdım
oyunu nasıl buldum tam hatırlamıyorum ama bir arkadaşım söylemişti oynayalım diye çocukluk işte
o günden beri devam ediyorum şu an onyedi yaşındayım.

Bölüm #2 Nasıl Devam Ettim Neler Yaptım

Oyunu yaklaşık 5-6 ay sadece oynamak için oynadım sunuculara girdim kale savaşları yaptım
daha sonrasında bir sunucuya girdim @bydemir06 'ın sunucusu idi ozamanlar mimarisi iyi olan pek sunucu yoktu ben ise bu sunucuya girdiğimde hayranlıkla bakıyordum kesin çalmışlar falan diyordum ozamanlar öyle diyordum çünki ben kumdan ev bile yapamıyordum çok şaşırmıştım daha öncesinden bydemirle konuşmuştum o gün onun sunucusu olduğunu gördüm kurucu idi mesaj attım çaldınızmı diye biz yaptık dediler bende öğrenmek istiyorum ne yapmalıyım dedim oda çalışmalısın dedi onların bir ekibi varmış olympos diye onlara katılmak istedim ama belli bir yetenek gerekiyormuş bende internette yaptığım birkaç araştırma ile öğrendiklerimi onlara gösterdim öğrenci olarak aralarına aldılar
hergün 5-6 saat yeri geliyor 11 saat mimari ile uğraştım bunlar iyi ise bende onlar gibi olacağım dedim
minecraft'da bir forum sitesi olduğunuda ozamanlar öğrendim çünki olympos takımı birçok yapı paylaşıyormuş onların yapılarına bakmak için girdiğimde farkettimki türkiyede tek mimari takımı olympos değil
ve diğer takımlarda beni almazlardı daha üst yetenekler bekliyorlardı olymposda devam ettim yoluma
ta ki belli bir yere kadar...

Bölüm #3 Neden Bıraktım?

Bundan yaklaşık 3-4 ay önce Olympos ekibinde bir tartışma çıktı arkadaşım @Eirenes müşterilerinden biriyle arasında bir sorun çıkıyor bu yüzden arkadaşım müşteriyi banlıyor Bydemirin ortaği Artem323(Uğur) ise Ferhata yapamassın diyor ama bana göre Ferhat(Eirenes) haklı idi bende kavgaya dahil olup Yapabilir diyorum biz ekipten bir süreliğine çıkıyoruz durum bydemire bildiriliyor ve bydemir Uğuru haklı görüyor
benim yolum onlar ile burada bitiyor Eirenes ve Ben Ekipsiz kalıyoruz 1-2 yıl boyunca yaptığımız işte tek kalıyoruz. bende ekip kuralım diye fikir sunuyorum ve eirenes'i davet ediyorum kabul ediyor Arkadaşım
@CollapseBL de geliyor bir süre sonra @VIthreon 'a da soruyoruz oda geliyor 4 kişilik bir aile oluyoruz takımın adını pars olarak kararlaştırıyoruz takımda herkes Kurucudur kararı alıyoruz herkes ekipten çıkabilir tekrar gelmek istersede kapımız açık diyoruz

aradan bir süre geçtikten sonra bydemir bana mesaj iletiyor yaptığın adamlık değil tarzı burada suçlu olarak görülmeye başlanıyorum sanki amacım hep ekip kurmak gibi anlaşılıyorum bir süre üstüme geliyor bende ona buna devam edersen forumda konu açarım rahat bırakması gerektiğini söylüyorum oda aç diyince forumda bir konu açıyorum 1 saat içinde 3 bine yakın görüntülenme alıyor açtığım konu büyük zarara yol açıyor ekiplerinde onlarda ekiplerini kapatmak durumunda kalıyor.

bizde Pars ekibinde bir süre beraber devam ettikten sonra arkadaşlarım ekipten çıkmak istiyor bende engel olmuyorum onlar gidince Collapse ve Ben Kalıyoruz iki kişi takımı yürütemeyince mimariyi yavaş yavaş bırakmaya başlıyoruz ben Çekilme kararı alıyorum ve Mimariyi tamamen bıraktığımı ilan ediyorum çünki arkadaşlarım dediklerim gitti eski ekibim yoktu bu yaptıklarımdan dolayı insanlar beni yanlış tanıdı başka ekiplere giremezdim okadar yetenekli değildim ve yanlış tanınmıştım
nedenmi geri geldim ?

Bölüm #4 Neden Geri Döndün?

İnsanlar beni ya tanımıyor yada Yanlış tanıyorlardı ben mimari işini bir hobi olarak yapıyordum mimari olmayınca pek yapacak birşeyim kalmıyordu geri dönmek istedim önce bazılarından Helallik almam gerekiyordu Olympos ekibi ile bağlantıya geçtim bydemir ile helaleşip barıştık daha sonra onlara katılmadan dostça onların sunucusunda uzun süredir yapı yapmadığım için sunucunuzda birkaç yapı yapı yapabilirmiyim diye sordum ve birazda olsa yapı yapma konusunda bazı şeyleri hatırladım...

Eskileri düşündüm yanlış davranışlarımı buldum şimdi onları düzeltmeye çalışıyorum
şu anda güzel bir ekibe girdim ve gerçekten davranışlarımın yanlış kişilerle arkadaşlık yüzünden bu hale geldiğini anladım çünki yeni girdiğim ekipte bir dostluk var

Soru ; Yeni Girdin Nerden Biliyorsun ?
Cevap; Skype Gruplarına Katıldığımda Eski Mesajlar Yüklendi Cidden Çok Samimi Bir Dostluk Var

Buda Benim Hikayemdi Bir Karanlığın İçinde Işığa Yürüyüşüm

Biraz Uzun Bir Yazıydı Konuya uğrayan ve Okuyan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

bydemir06

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tüm konuyu okumuş bulunuyorum :)

Cidden içten yazdığın belli oluyor simdi ise benden sana bir az da eskileri hatırlatma zamanı gelsin o zaman.

2010 @DenizCan_ ile beraber sunucum da vip olan bir kardesimdi o zamanlar Olympos ekibi yok Tmg(Turkmmogames) adlı global bir ekipti toplam kitlemiz. +121 kisiyi geciyordu. Nervous adlı mc sunucum da vip ti bizler devam ediyorduk ve denizi ekibe aldik ekipte cikan belli basli tartismalar olsada bir aile ruhu vardi örnegin ; 3Milyon blogu elle koyardik denizcan gelir zeus ile patlatirdi sonra tum mimar ekibini +40 a varan ekibi toplayip ayni mapi yapmisligi vardir. Sonra bir kavga sonucu denizcan a ekipten atildin dedim ve denizcanin agladigi kuslugumuz aklima geliyor. Sonra 2012 nin sonuna dogru ekipte kavgalar cikiyor ve tmg kapaniyor. aradan gecen sure sonra ekip kurallimi diyorum abi ne ekibi Tmg de olani gordun diyor. Sonuc olarak destekliyor ve kuruyoruz 0 ekip eski baglantidan almak yok ama kemali aliyoruz @Rosenrot @Mryaman @ali daha sayamacagim kadar ki bir sure sonra harun geliyor kalabalik doneme +60 ozaman olympos neyse bir seyler gosteriyoruz bekir o zaman ogrenci ama durmak yok devam sonra harun ile bir muhabbet geciyor. " metin hani mc de metin2 mapi yapiyordunuz ya hatirladinmi ? " bir an evet hatirladim skype de o zaman en az konusma 5 saaten basliyor Harun ile konusmalar filan dun ne dediysem bugun yine diyorum eski dost eskimez sadece dostu gider anilari kalir harun iyiki tanidim iyiki vardin amma yanlislarin amma dogrularin hic bir zaman onune engel koymadim olymposdan her ayrilcam diyisinde yaklasik 10 15 kere :) Gittme kal ne gerek var dedim her ekip actiginda destekcinim denim ama bu son olay hem sende gerek bende derin izler birakti beni iyi taniyan biri olarak soruyorum ?

Konuna anti cevap olarak yazmak ve seninle tum isleri bittirmek istese idim amma yalan amma gercek konu acarak uste cikarmiydim ?

Olymposun dusmani coktu hayla oyle ronin den birileri gelmis facebook da ygs sinavina girecekleri icin basarilar mesajima kufur ediyormu ? Gelip hirsiz diyormu ? simdi senden benim yetenegimin olup olmadigini calip calmadigimi soylemeni isterim :)

Para goz oldugumu da soyluyormu ronin evet. Eger bensem para goz yine haklisiniz konu uzamasin diye gittim kapatim olymposu ta mersine bekirin yanina simdi bir hedefim var bu yaz tum olympos ekibinin yanina gittmek gibi :)

Eski dostuda yad etmek gerekir ama harunum senin de yanina gelicem cayini icicem eskiler unutulmaz simdi bm (block mind) ekibi ile aramizda bir problem yok neden onlar beni biliyor ben onlari cok cok iyi yerlere gelmen dilegi ile.

cep telefonu ile yazdim yazim yanlislarimdan dolayi ozur dilerim.

bydemir06

Architectus

HATA KODU 404: Üye Bulunamadı
En iyi cevaplar
0
Tüm konuyu okumuş bulunuyorum :)

Cidden içten yazdığın belli oluyor simdi ise benden sana bir az da eskileri hatırlatma zamanı gelsin o zaman.

2010 @DenizCan_ ile beraber sunucum da vip olan bir kardesimdi o zamanlar Olympos ekibi yok Tmg(Turkmmogames) adlı global bir ekipti toplam kitlemiz. +121 kisiyi geciyordu. Nervous adlı mc sunucum da vip ti bizler devam ediyorduk ve denizi ekibe aldik ekipte cikan belli basli tartismalar olsada bir aile ruhu vardi örnegin ; 3Milyon blogu elle koyardik denizcan gelir zeus ile patlatirdi sonra tum mimar ekibini +40 a varan ekibi toplayip ayni mapi yapmisligi vardir. Sonra bir kavga sonucu denizcan a ekipten atildin dedim ve denizcanin agladigi kuslugumuz aklima geliyor. Sonra 2012 nin sonuna dogru ekipte kavgalar cikiyor ve tmg kapaniyor. aradan gecen sure sonra ekip kurallimi diyorum abi ne ekibi Tmg de olani gordun diyor. Sonuc olarak destekliyor ve kuruyoruz 0 ekip eski baglantidan almak yok ama kemali aliyoruz @Rosenrot @Mryaman @ali daha sayamacagim kadar ki bir sure sonra harun geliyor kalabalik doneme +60 ozaman olympos neyse bir seyler gosteriyoruz bekir o zaman ogrenci ama durmak yok devam sonra harun ile bir muhabbet geciyor. " metin hani mc de metin2 mapi yapiyordunuz ya hatirladinmi ? " bir an evet hatirladim skype de o zaman en az konusma 5 saaten basliyor Harun ile konusmalar filan dun ne dediysem bugun yine diyorum eski dost eskimez sadece dostu gider anilari kalir harun iyiki tanidim iyiki vardin amma yanlislarin amma dogrularin hic bir zaman onune engel koymadim olymposdan her ayrilcam diyisinde yaklasik 10 15 kere :) Gittme kal ne gerek var dedim her ekip actiginda destekcinim denim ama bu son olay hem sende gerek bende derin izler birakti beni iyi taniyan biri olarak soruyorum ?

Konuna anti cevap olarak yazmak ve seninle tum isleri bittirmek istese idim amma yalan amma gercek konu acarak uste cikarmiydim ?

Olymposun dusmani coktu hayla oyle ronin den birileri gelmis facebook da ygs sinavina girecekleri icin basarilar mesajima kufur ediyormu ? Gelip hirsiz diyormu ? simdi senden benim yetenegimin olup olmadigini calip calmadigimi soylemeni isterim :)

Para goz oldugumu da soyluyormu ronin evet. Eger bensem para goz yine haklisiniz konu uzamasin diye gittim kapatim olymposu ta mersine bekirin yanina simdi bir hedefim var bu yaz tum olympos ekibinin yanina gittmek gibi :)

Eski dostuda yad etmek gerekir ama harunum senin de yanina gelicem cayini icicem eskiler unutulmaz simdi bm (block mind) ekibi ile aramizda bir problem yok neden onlar beni biliyor ben onlari cok cok iyi yerlere gelmen dilegi ile.

cep telefonu ile yazdim yazim yanlislarimdan dolayi ozur dilerim.

bydemir06
delete

Son düzenleme: