Arkadaşlar pluginler/skriptler hakkında bişeyler sorucam

EmreAAyaz

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar sunucu açıcam ve sunucuma ekstra şeyler eklemek istiyorum normal o klasik pluginler dışında neler eklenebilir ? 6 gb açmayı düşünüyorum skript önerileriniz varsada yazarmısınız

ensiha

Bratackk <3
En iyi cevaplar
0
Önerilerim Degilde Senin Yaptırıcakların Varsa İsteklere Yaz Yapan Olur Yapmazlarsa Ben Görünce Yaparım

İstek Yapmadan Önce Biraz |Türkçe| - |İngilizce| Araştır
Bu Arada Sunucu Türü Ne ?

EmreAAyaz

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Faction açmayı düşünüyorum fakat sadece lapisle tutmiycam lapisten kısıcam maden diye bi olay ekliycem büyük bi madende kasılıcaklar kasılmaları daha uzun sürücek fakat daha çok para kazanıcaklar.Peki herhangi bi block kırıldığında xp gelmesini nasıl yapabilirim ? bide bi svde gördüm iron ore kırınca iron ingot çıkıyo ?

bide ingilizce skriptlerin paylaşıldığı platformlar biliyosan link atarmısın

ensiha

Bratackk <3
En iyi cevaplar
0
Faction açmayı düşünüyorum fakat sadece lapisle tutmiycam lapisten kısıcam maden diye bi olay ekliycem büyük bi madende kasılıcaklar kasılmaları daha uzun sürücek fakat daha çok para kazanıcaklar.Peki herhangi bi block kırıldığında xp gelmesini nasıl yapabilirim ? bide bi svde gördüm iron ore kırınca iron ingot çıkıyo ?

bide ingilizce skriptlerin paylaşıldığı platformlar biliyosan link atarmısın
İngilizce Skriptler Buraya Tıklayarak Patform'a Gidebilirsin
Birde İron Ore Kırınca Demir Düşme Skript
PHP:
on break iron ore:
    cancel event
    set block to air
    drop iron

Son düzenleme:

EmreAAyaz

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
peki bir şey sorucam hiç skript bilgim yokta mesela prison plsi kullanmak yerine skript falan kullansam bi sorun olurmu asıl anlatmak istediğim skriptler pller kadar etkilimi kısaca bu

ensiha

Bratackk <3
En iyi cevaplar
0
peki bir şey sorucam hiç skript bilgim yokta mesela prison plsi kullanmak yerine skript falan kullansam bi sorun olurmu asıl anlatmak istediğim skriptler pller kadar etkilimi kısaca bu
Etkili Ama Mesela Javanın Yapıp Skriptin Yapamadığı Şeylerde Var tabii ki
+ Olarak Skript Kodları Sistemde Java Kodlarına Dönüşür Ve Servere İşler
Yani Pl Kullanırsan Daha İyi Performans Sağlarsın Ama Bu Perfomans'ı Çok Etkilemez Full Skript ile Açılan Serverlerde Var
Forumda Skript Platformu Bulunmakta Orada ki istek yerine girip isteklerini yapıcak bazı kişiler bulabilirsin

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Skriptlerde yapılan değişkenler (eğer silinmezse) sonsuza kadar durabilirler ve bunun fazla olması sunucu hafızasını da yorabilir. Bunun yüzünden sıkıntı çeken çok arkadaş oldu.

Skriptler Pluginler kadar etkili olamaz. Çünkü yazdığın skript, Skript Plugini içinde işlemden geçirilerek önüne sunulur. Bazı looplar bu olay yüzünden hata çıkarabiliyor.

Bir de not ekleyim. Sunucu için değil ama yazarken Plugin daha çok eğlendiriyor ve problem çözme kabiliyetini de geliştiriyor.

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
MMO tarzı katabilirsin .-. Şahsen ben çok severim :D.Mesela oyuna boss için özel bi sistem ekleyebilirsin
Kod:
on break iron ore:
    cancel event
    set event-block to air
    drop iron
    wait 3 seconds
    set event-block to iron ore
gibi bir skript ile değişirsen enishanınkini regen block a döner .-.