Arsalarda Fly Skripti-Komutsuz

Styloideus

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar yaptığım küçük bir skripti paylaşmak istedim.Baya bir skript inceledim arsalarda fly ile alakalı fakat neredeyse hepsi /uç /fly tarzı komutlar gerektiriyordu.Ben de oyuncuların komut yazmadan fly alabilecekleri bi skript yazdım.
*İlk satırdaki grass or cobblestone ifadesini arsalar warpınızdaki zemin block olarak ayarlayın örneğin benim skriptimde oyuncu çim ya da cobblestoneye bastığında fly modu aktif oluyor.

* skQuery gerektirir
*İkinci satırda "plotworld" 'ü arsalar worldünüzün ismine göre yazın.PlotMe'nin defaultu plotworld'dür.

Kod:
on walking on grass or cobblestone:
    player is in "plotworld":
        if player's flight mode is false:
            set player's flight mode to true
            send "&6Uçuş modun aktifleştirildi. İyi Uçuşlar :)"

SonHukumdarAkad

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bunu execute console command "/fly %player%" şeklinde yapsaydın olurdu çünkü böyle yaptığında server.propertiesden flight on yapman gerekiyor on yaparsanda hile kullanabilirler.

iZeckGH

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Grass veya Cobblestone yerine Güneş senörü filan olsa iyi olurdu.
Çünkü böyle her Grass ve Coblestone da yürüdüğümüzde kontrol edicek birazda olsa ram israfına neden olacak.

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
Vay be herşeyin skripti çıktı olum biz 137 ile /fly @p yazan üstüne basınç plakası koyan adamlarız.Hiç sıkıntısıda olmazdı.Neden bunun skripti olsun ki bence saçma özellikle serverinde faction da varsa %100 deli saçması bir iş.

iZeckGH

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Vay be herşeyin skripti çıktı olum biz 137 ile /fly @p yazan üstüne basınç plakası koyan adamlarız.Hiç sıkıntısıda olmazdı.Neden bunun skripti olsun ki bence saçma özellikle serverinde faction da varsa %100 deli saçması bir iş.
Hatırlıyorum o günleri. Vip hammedelerine vipler atlayarak girerdi :D.

Blueyescat

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
teleport eventi altında kontrol etmen (Işınlanınca dünyası plotworld ise) daha sağlıklı olur. Bu arada uçma gücü kapalıysa diye kontrol etmene gerek yok :)

Styloideus

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
teleport eventi altında kontrol etmen (Işınlanınca dünyası plotworld ise) daha sağlıklı olur. Bu arada uçma gücü kapalıysa diye kontrol etmene gerek yok :)
tavsiyen için teşekkürler,teleport eventini denedim fakat şey sıkıntısı çıktı oyuncu başka worlddeyken plotme worldüne ışınlandığında açılmıyordu.plotme worldündeyken tekrar plotme worldüne tplendiğinde açılıyordu onu çözemediğim için on move on kullandım.

Yeni oyuncular arsalarda fly olduğundan bihaber oldukları için warp arsalar yazdıktan sonra basınç plakası falan aramıyorlar direk /p home yazıp gidiyorlar o yüzden fly alamıyorlar.skriptte adam arsalara geldiği an fly modun aktifleştirildi iyi uçuşlar yazdığı için ekstaradan bir şeyler yapması gerekmiyor.sunucumda dediğin gibi cmd block kullanıyordum da oyuncular basınç plakasını görmediği için alamıyorlardı ^^

Bunu execute console command "/fly %player%" şeklinde yapsaydın olurdu çünkü böyle yaptığında server.propertiesden flight on yapman gerekiyor on yaparsanda hile kullanabilirler.
set player's flight mode on kodu skQuery gerektiriyor skQuery'de flight:false olsa bile verebiliyor fly o yüzden sorunsuz şekilde çalışıyor.Dediğin de mantıklıymış aklıma gelmedi teşekkürler tavsiye için.

Blueyescat

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Teleport eventinden sonra 5 tick falan bekletip sonra dünyayı kontrol edersen sorun çözülecektir diye düşünüyorum.