Authme ile siteden kayıt olma

ClaimZ

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar size bir soru yönelticeğim
authme ile siteden kayıt sistemi yapıyorlar
bunların kodları nedir nasıl yapılır bi kısaca bizi aydınlatır mısın açıklamasını yapar mısınız bende serverime kurucam kodlarıyla bilgilendirin bizleri

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
O AuthMe ile yapilmiyor. Sanirim AuthX ile ve MySQL register ile yapilabiliyor.Ve bunlar komutlar ile yapilmiyor. Hem websitenizi programlamali hem veritabani ile sitenizi eslemelisiniz.

Ve bu soruyu soran herkese su sorulari sorak istemisimdir. Eger sorun olmazsa dogru cevaplayin lutfen:
Website niz var mi?
Website nize kaydet butonunu ekleyebilecek kadar bir bilginiz var mi?
Veritabani ile sitenizi esletirabilecek kadar bilginiz var mi?
Sadece siteden de kaydedebilmek icin mi yapiyorsunuz yoksa gercektende yuzlerce kisinin oynayacagi bir server kurmayi mi dusunuyorsunuz?

ClaimZ

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
kardeşim zaten bilişimciyim kodlamadan tut tasarıma kadar biliyorum ama minecraftta yeniyim ve serverimizi açtık beni burda yargılarken kendin komut diyon ben yukarda kod diyorum ayrı bi yaşamdasın

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Iste benim sansima da bilisimci cikmis. Her zaman bu web register konularini goruyorum da o yuzden bunlari sordum. Neyse. MySQL register pluginini kullanabilirsin. Aslinda bir kac tane daha var ama onlar inactive yani guncellenmiyorlar. Bu plugin bir de eslemeyi yapabilmesi icin su plugini gerektiriyor. Ikisinin linklerini de asagiya yazacagim:
http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/mysql-register/
http://forums.bukkit.org/threads/lib-sqlibrary-database-wrappers-for-all-database-engines.33849/
Ilk sitede zaten database hakkinda biraz bilgi vermis. Config kolmasi disinda bir islem yapilmasina gerek yok. 2. link zaten bir islem gerektirmiyor.

ClaimZ

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
kardeşim benim kodla ilgili bir sorunum yoktu sadece mantığı anlatacaktınız yani ben minecrafta yeni başladığım için mantığını çok çözebilmiş değilim bana sadece şunu anlatacaktın site mysqle kayıt edecek kayıt edileni authme çekecek deseydiniz bu sistemi yapardım ama sonradan mantığını çözdüm ve kodladım şu an çalışıyor verdiğin hiçbirşeye ihtiyac yok normal authme işe yarıyor kendinden var www.turkserverx.tk

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Evet. Su an AuthMe Reloaded in configine bakiyorum. MySQL Register in yaptiginin aynisini yapabiliyor. Siteniz de hos gorunuyor. :D

turk031

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Zor İş Hic Ugrasma Bence Oyundan Girmek Hem Daha Kolay.

Hsbas

Berk
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Wordpress ve Mybb için eklentiler mevcut bu konuda. Onlara göz atmanı öneririm.

ClaimZ

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hsbas ayrı bi dünyada yaşıyor

ClaimZ

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Onlarla hiç alakası yok benim söylediğimin. Siz wordpress ve mybb için platform kast ediyorsunuz. Ben ise sistem kodlamaktan...
Benim yaptığım şey authmeyi veritabanına bağlayıp siteden çekmek. Siz Portal diyorsunuz. Bu konununda değeri kalmadı. Sistemi kodladım

Hsbas

Berk
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Onlarla hiç alakası yok benim söylediğimin. Siz wordpress ve mybb için platform kast ediyorsunuz. Ben ise sistem kodlamaktan...
Benim yaptığım şey authmeyi veritabanına bağlayıp siteden çekmek. Siz Portal diyorsunuz. Bu konununda değeri kalmadı. Sistemi kodladım

Ben direk olarak wordpress yada mybbden bahsetmiyorum. Bağlamanız için gereken eklentilerden bahsediyorum. O eklentileri inceleyerek fikir edinebilmeniz için söyledim. http://img.****************/upfiles/smiley/dontknow.gif
Kodladıysanız sorun yok, tebrikler. http://img.****************/upfiles/smiley/ok.gif

Reafles

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Authme'den Mysql bağlantısını yaptıktan sonra site kodlaması yapmanız gerekmektedir Sitedeki verileri Authme'nin belirlediği gibi sitenize çektirdiğiniz takdirde hiç sorun olmadan çalışacaktır.