Film Avengers: Endgame

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18

Avengers: Endgame

Bildiğiniz üzere 10 yıllık Avengers serüveninin sonuna geldik. Avengers ekibine veda edeceğimiz film olan ''Endgame'' yaklaşmakta. Kısa süre önce de fragmanı yayınlandı.

Fragmandan biraz bahsetmek ve sonrasında film hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.

Avengers_logo.png

Öncelikle fragman gelene kadar Marvel hayranlarını delirtti. Kasım ayında geleceği aylar öncesinde söylendi ve aylarca heyecanla bekledik. Daha sonra Marvel 2 kere fragman tarihini erteledi. Açıkçası olmayan sabrım fazlasıyla taşmıştı. Peki bu kadar beklemeye değdi mi? Hayır. Marvel fragmanlar konusunda çoğu zaman dikkatli davranıyor çünkü en ufak bir detaydan tüm filmi ortaya çıkaracak tutkulu hayranları var.

Fragman:
Öncelikle herkesin moralleri ciddi anlamda dipte, ki öyle olmalı zaten. Yaşayan canlıların yarısı toz oldu uçtu. Buna bazı Avengers üyeleri de dahil.
Açılış sahnesinde Tony Stark'ın uzayda mahsur kaldığını görüyoruz. Yemek ve suyunun 4 gün önce tükendiğini ve 1 günlük oksijeninin kaldığını söylüyor. Uzayda sürüklenen bir uzay aracının içinde bozuk zırhıyla birlikte pes etmiş bir şekilde duruyor. Hepimiz Iron Man'in diğer filmlerde olduğu gibi bu filmde de çok büyük rolü olacağını biliyoruz. Bu durumdan kurtulacağı kesin ama kim tarafından olacağını keşke bilsek.
Sonra Thanos'un zırhını görüyoruz. Güzel yeşillik bir alanda korkuluk gibi duruyor. Daha sonrasında da Thanos'un kendisini görüyoruz, o yeşillik alanda bitkin bir şekilde yürüyor. 6 sonsuzluk taşına sahip olan birisi için fazla sevinçsiz. Bu mutsuzluğunun sebebinin ödediği bedel olduğunu düşünüyorum. Ayrıca gezegeni yok ederken kendi büyük bir hasar aldı. Hatta bu hasar kalıcı gözüküyor. Infinity Gauntlet de yanmıştı. Hasar alan eldiven ve Thanos güçsüzleşmiş olabilir mi?
Sonraki sahnede Avengers binasını görüyoruz. Steve Rogers (Captain America) ağlıyor ve yanında Natasha Romanoff (Black Widow) var. Natasha, Thanos'un dediği her şeyi yaptığını ve gezegenin yarısını yok ettiğini söylüyor. Rogers'ın göz yaşları ve Romanoff'un söylediklerine bakarsak oldukça pes etmiş durumdalar. Ayrıca daha Iron Man'in uzayda sürüklendiğini bildiklerini düşünmüyorum. Bruce Banner (Hulk) ise o sırada bir ekranda Scott Lang (Ant-man) ile Peter Parker'ın (Spiderman) resmine bakıyor. Örümceğin öldüğünü zaten biliyor fakat kendisi karıncanın da öldüğünü düşünüyor sanırım.
Yine aynı binanın içinde Thor'u görüyoruz. Görünüşe bakılırsa büyük yenilgiye rağmen yaşayan tüm Avengers üyeleri bir arada duruyorlar. Bu da tamamen pes etmediklerini gösterir. Thor ''Kaybettik.'' diyor ama bu en güçlü Avengers'a yakışmaz. O baltayla Thanos'un kafasını kesecek kişi sensin, kendine gel Thor.
Nebula ekranlara geliyor. Kardeşinin yasını tuttuğunu ve intikam hırsıyla kudurduğunu düşünüyorum. Birinin omzuna dokunuyor, tek değil yani. Kim olduğu hakkında bir fikrim yok. İlk Rocket Raccoon olabileceğini düşündüm ama insana benziyordu, yüzü gösterilmiyor.
Sırada herkesi oldukça heyecanlandıran o sahne... Hawkeye geri dönüyor, Ronin olarak hem de. Natasha da ona bakıyor. Ekip tekrar toplanıyormuş gibi gözüküyor. Bu da kurtuluş mücadelesinin yakın olduğunun işareti.
Asıl önemli sahneye geldik. Steve üniformasının içinde görülüyor. Elinde Peggy'nin resmi var, herkese böyle aşk lazım. Daha sonra Natasha ona ''Bu işe yarayacak.'' diyor. Ne işe yarayacak? İkisi de üniformalarının içindeler. Ortada bir plan var ve saldırıya geçtikleri açık.
Fragmanın son sahnesinde öldüğü sanılan Scott, Avengers binasına geliyor ve ''Kapıyı açar mısınız?'' diyor. Steve oldukça şaşırıyor ve ''Bu eski bir kayıt mı?'' diye soruyor. Natasha ise ''Şu an kapının önünde.'' diyor. Yıllarca Kuantum Boyutunda kalan birinin geri dönüşü şaşırtıcı. Küçük bir detaya değinelim. Scott ''Birkaç yıl önce tanışmıştık, beni hatırlarsınız.'' gibi bir şey diyor, daha önce 5 yıl gibi bir süreden bahsedilmişti. Yani anlaşılan ekibimizin tekrar bir araya gelmesi 5 yıl sürmüş. Geç olsun, güç olmasın.

Bu arada Iron Man uzayda sürüklenirken ''Oksijen yarın sabah tükenecek.'' diyor. Uzaydaki birisi nasıl sabah-akşam ayrımı yapabilir?

Küçük bir güncelleme: Nebula birinin omzuna dokunuyor ama kim bilmiyorum demiştim. Kendisi Tony olabilir ve onu Nebula kurtaracak olabilir.

Küçük bir güncelleme daha: Peggy'nin fotoğrafına bakan bir Steve çoğu zaman ölüme yakın oluyor biliyorsunuz ki. Bahsettikleri şeyi yapmadan önce o fotoğrafa tekrar baktı. Umarım kendisine veda etmeyiz.

Güncelleme: Tahminimce Captain America geçmişe gitme hazırlığı yapıyordu. Eski üniforması ve eski saç modeli ile Winter Soldier zamanlarına gideceğini düşünüyorum.

Sizin fragmanda dikkat ettiğiniz bir ayrıntı var mı? Ayrıca film için heyecanlı mısınız? Ben heyecanımdan ölüyorum sanırım.

piuixcj3ikwcfq2l4lsz (2).png

Whoobies

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir tek bana mı antman ın bu kadar kolay o evrenden kurtulması garip geldi bence captain marvel daki yaşlı teyzenin dövdüğü ırkdan biri olabilir. Ayrıca bir çizgi romanda o ırk süper kahramanların kılığına girdiğinide görmüştüm. Umarım buna bağlarlar.

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Bir tek bana mı antman ın bu kadar kolay o evrenden kurtulması garip geldi bence captain marvel daki yaşlı teyzenin dövdüğü ırkdan biri olabilir. Ayrıca bir çizgi romanda o ırk süper kahramanların kılığına girdiğinide görmüştüm. Umarım buna bağlarlar.
Antman'in Skrull olduğunu mu düşünüyorsun cidden? İhtimal vermem ben.

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Neden kendi başına çıkma ihtimali yok.Ayrıca başındakiler öldü, ayrıca gördüğün gibi ekip ondan bihaber.
Buna Captain Marvel izledikten sonra karar vermeliyiz. Ama ben Scott'un Skrull olabileceğini düşünmüyorum. Yine de birkaç kahraman Skrull çıkabilir. Küçük bir ihtimal.

Whoobies

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Buna Captain Marvel izledikten sonra karar vermeliyiz. Ama ben Scott'un Skrull olabileceğini düşünmüyorum. Yine de birkaç kahraman Skrull çıkabilir. Küçük bir ihtimal.
Gene bir teori eğer scrool değilse ki düşününce yapılırsa çok karmaşık olucağını düşündüm. Captain marvel filmi ile arasındaki kısa zamanı belkide scoot captain marvel yardımı ile çıkıcak en mantıklısı böyle gibi.

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Gene bir teori eğer scrool değilse ki düşününce yapılırsa çok karmaşık olucağını düşündüm. Captain marvel filmi ile arasındaki kısa zamanı belkide scoot captain marvel yardımı ile çıkıcak en mantıklısı böyle gibi.
Zaten Captain Marvel ile beraber çıkacaklar. Başka ihtimal vermiyorum. Captain Marvel kesin Ant-man ile Kuantum Boyutunda tanışacak. İkisi de aynı anda Kuantum Boyutunda bulunuyor, Marvel bunu boşa çıkarmaz.

Whoobies

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Birde hawkeye ı Ronin olarak görsem tadından yenmez .d

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Scott "daha önce tanışmıştık" derken Civil War'dan bahsediyor sanırım, bir yerlerde okumuştum.

Uzayda yarın sabah falan demesine ben de şaşırdım ancak dünya saatine göre söylemiştir diye tahmin ediyorum.

"Steve, işe yarayacağını ve işe yaramazsa ne yapması gerektiğini bildiğini söylüyor."

"İşe yaramazsa ne yapacağımı bilmiyorum" demiyor mu? Kontrol ederseniz güzel olur.
"because i dont know what im gonna do if it doesnt" diyor diye duyuyorum her seferinde.

Bir de, neden Hawkeye'a bu kadar coşuluyor anlayamıyorum, bir şeyler mi kaçırdım önceki filmlerden :ha:

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
"İşe yaramazsa ne yapacağımı bilmiyorum" demiyor mu? Kontrol ederseniz güzel olur.
"because i dont know what im gonna do if it doesnt" diyor diye duyuyorum her seferinde.

Bir de, neden Hawkeye'a bu kadar coşuluyor anlayamıyorum, bir şeyler mi kaçırdım önceki filmlerden :ha:

Evet öyle diyor, nasıl ne yapacağımı biliyorum dediğini anladım bilmiyorum. Ve Hawkeye konusunda haklısın, pek gerekli biri değil.

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hazır olun da teorilerimi sallayayım.

İlk olarak, Stark'ın uzayda ilerlediği sahnede, birileri tarafından bulunup dünyaya döndürülecek. Bu konuda birkaç farklı durum var. Henüz Captain Marvel'ı bilmediğimiz için buraya alakalı olabilir bu bir. İkincisi, Stark dünyaya mesaj gönderiyor. Bu mesaj alındığı zaman Stark'ın yerini tespit edip almaya gitmiş olabilirler. (Thor'un baltası ışınlama özelliğine sahip, hatırlayın Nidavellir'den Wakanda'ya inişini.) Bu sebeple Thor bulup getirebilir diye düşünüyorum burada. Üçüncüsü, Antman gelip başından geçenleri anlattığı zaman aynı kuantum tüneli ile Stark'a ulaşabilirler. (Bence zayıf bir ihtimal.)

Takımı toplayacakları (hayatta kalanları) zaten körün bile koklayarak anlayabileceği kadar net bir durum. Bunun için "şu taşlar birleşmiş bir şey oluşturmuş bu bu olabilir" demeye gerek yok.

Fragmanda Strange hakkında bir bilgi verilmemiş ki bu bence gidişatı açığa çıkaracak kadar önemli bir rol oynadığı için yapılmadı diye düşünüyorum. Strange toz oldu diye "gördük" ancak çılgınca bir ihtimal olsa bile kopyalama büyüsünde oluşturduğu Strange'lerden birini boyutlardan birine mesajcı olarak göndermiş olabilir, Wong ile haberleşip önemli bilgileri vermiş olabilir. Yenilmezler'in Wong'a ulaşmaya çalışacaklarını düşünüyorum bu sebeple.

Ayrıca Antman'in kurtulmasında yine Strange'in payı olduğunu düşünüyorum çünkü boyutlar arası geçiş yapabilen bir tek o var şimdilik bildiğimiz kadarıyla.

Antman yanında mobil kuantum tünelini de getiriyordu hatırlarsanız. Bu şekilde birileriyle iletişim kurup bir yerlere gidebileceklerini tahmin ediyorum.

Şimdilik bu kadar, aklıma geldikçe yazabilirim.

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Hazır olun da teorilerimi sallayayım.

İlk olarak, Stark'ın uzayda ilerlediği sahnede, birileri tarafından bulunup dünyaya döndürülecek. Bu konuda birkaç farklı durum var. Henüz Captain Marvel'ı bilmediğimiz için buraya alakalı olabilir bu bir. İkincisi, Stark dünyaya mesaj gönderiyor. Bu mesaj alındığı zaman Stark'ın yerini tespit edip almaya gitmiş olabilirler. (Thor'un baltası ışınlama özelliğine sahip, hatırlayın Nidavellir'den Wakanda'ya inişini.) Bu sebeple Thor bulup getirebilir diye düşünüyorum burada. Üçüncüsü, Antman gelip başından geçenleri anlattığı zaman aynı kuantum tüneli ile Stark'a ulaşabilirler. (Bence zayıf bir ihtimal.)

Takımı toplayacakları (hayatta kalanları) zaten körün bile koklayarak anlayabileceği kadar net bir durum. Bunun için "şu taşlar birleşmiş bir şey oluşturmuş bu bu olabilir" demeye gerek yok.

Fragmanda Strange hakkında bir bilgi verilmemiş ki bu bence gidişatı açığa çıkaracak kadar önemli bir rol oynadığı için yapılmadı diye düşünüyorum. Strange toz oldu diye "gördük" ancak çılgınca bir ihtimal olsa bile kopyalama büyüsünde oluşturduğu Strange'lerden birini boyutlardan birine mesajcı olarak göndermiş olabilir, Wong ile haberleşip önemli bilgileri vermiş olabilir. Yenilmezler'in Wong'a ulaşmaya çalışacaklarını düşünüyorum bu sebeple.

Ayrıca Antman'in kurtulmasında yine Strange'in payı olduğunu düşünüyorum çünkü boyutlar arası geçiş yapabilen bir tek o var şimdilik bildiğimiz kadarıyla.

Antman yanında mobil kuantum tünelini de getiriyordu hatırlarsanız. Bu şekilde birileriyle iletişim kurup bir yerlere gidebileceklerini tahmin ediyorum.

Şimdilik bu kadar, aklıma geldikçe yazabilirim.

Stark'ın kurtuluşu hakkında:
Ben Nebula ile beraber olduklarını düşünüyorum. Nebula birinin omzuna dokunuyor, o kişi Tony olabilir. O sırada ön kısımda bir aydınlık var. Sanki dünyaya ulaşmışlar gibi. Ama Captain Marvel'in kurtaracağını düşünmem, Thor bir ihtimal.

Taş birleşmesi şeyi:
Tamam orada gerçekten fazla abarttım ama demek istediğim şey başkaydı. Önceki filmde herkes dağılmıştı, bu sefer ne kadar kahraman varsa ortak bir gezegende hep beraber saldırırlar diye düşündüm.

Wong:
Wong hayatta mıydı? Orasını unuttum ama öyle yetenekli bir büyücünün çok katkısı dokunacaktır, mutlaka ona ulaşırlar.

Antman:
Bence Scott oradan Carol ile birlikte çıkacak. Strange olacağını düşünmem.