Ayıplı Ürünün İadesi Hakkında Detaylı Bilgi Bilen Arkadaşlar Bakabilir mi?

DarkEvoG401

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar. Ben tam olarak 6 ay önce bir ürün satın aldım ve bu ürün 1-2 ay içerisinde kendi belli etmeye başladı. Kitlenme, donma, siyah ekran, mavi ekran, ekran kartını güncelleyememe, RAM'den ve Ekran kartından kesme gibi bir takım sorunlar yaşadım ve garantiye gönderdim. Bana hiçbir şeyinin olmadığını ama Power Supply'ini değiştirdiklerini söylediler. Sonra ürünü tekrar elime aldım ve tekrar aynı sorunlar devam ediyordu bu sefer 2. garantiye gönderdiğimde RAM belleklerini ve kasa iskeletini değiştirdiler. Böylelikle değişmeyen tek şey işlemci ve diskler kaldı. 2. garantiden sonra sorunlar hala devam ediyordu ve 3.'yü iade talebinde bulunarak geri gönderdik ve bize "Elektrik prizlerinizde sorun vardır. Kasanın bulunduğu mekanda kapalı. 4 gün kesintisiz test ettik ve soruna rastlamadık. Bu yüzden iadeniz reddedildi." dediler. Biz nasıl olur ya? Ben bunu eve götürücem bu tekrar kitlenecek dedim. Eve gittim ve bilgisayarı taktım. Açtıktan 10 dakika sonra yine kitlendi. Biz bu sefer Pazartesi günü kurum ve kuruluşlara başvurmak üzere yolumuzu alacağız. Beni bu konuda bilgilendirmek ve bilgi vermek isteyen arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsunlar. Çok büyük bir daniskanın içerisindeyiz. Ben özellikle Türk firmasından aldım ki bu bilgisayarı kolaylık olur sorun olduğunda diye. Halbuki alakası yokmuş. Daha zorlandık ve oyalandık. Yorumlarınızı bekliyorum..

Kanıtlar;

(NOT: Elimde 2. garantiden sonra yalan söylediklerinden dolayı hatalarını çekmiş olduğum 32 belge bulunmaktadır. Bunların içerisinde maalesef ki ekran kartının güncellenememesi ve bilgisayarın kendini kapatması gibi bir takım sorunlar dahil değil çünkü bu sorunları 2. garantiden önce yaşadım ve aklıma hiç video çekmek gelmedi.
Yaklaşık şuana kadar yaşamış olduğum sorun +70 üzerindedir. Değerli bilgilendirmelerinizi bekliyorum.
)

Sedatreyiz27

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Dostum eline herhangi bir fiş,garanti belgesi varsa tamir ettir?
Veya tüketici haklarına başvur.
İyi forumlar.

DarkEvoG401

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
6 Ay geçmişse iade edemessin. O Apu'lu 5 para etmez kasa yerine g4560+rx 460/gtx 1050 ekran kartlı bir sistem toplayabilirdin. Tekrardan geçmiş olsun.
İade işlemlerine biz 4. ve 5. ay başladık fakat firma bizi oyaladı ve 6. ayından tam olarak 4 gün geçti. Yarın ise tüketici haklarına başvuracağız. Konuyla ilgili edindiğimiz bilgiye göre;

6 ayın öncesinde başvurduk. Oyalayanlar düşünmeli onu biz değil. 6 ay sonrasında başvurmadık biz. Sorunları ise 6 ay içerisinde yaşadık, 6 ay sonrasında değil.

smt287

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Geçmiş olsun kardeşim. İnşallah iyi sonuçlanır. Şahsen benim bilgisayarımın 10 yıllık geçmişi var. Senin yaşadığın kadar sorun yaşamamışımdır.

DarkEvoG401

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Geçmiş olsun kardeşim. İnşallah iyi sonuçlanır. Şahsen benim bilgisayarımın 10 yıllık geçmişi var. Senin yaşadığın kadar sorun yaşamamışımdır.
Bir videomda 8 senelik bilgisayarımıda gösterdim. Bende onda bu kadar sorun yaşamadım teşekkürler :D

Maxiinet

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Tüketici haklarına, başvuruda bulunarak. Elinizde bulunan belge,fiş,fatura v.b içerikleri, başvuruda kullanırsanız. Satıcı, bilgisayarınızı alıp parasını verme yükümlülüğünde değildir ancak. Ayıplı ürünün yenisini vermek yükümlülüğünü taşımaktadır. Onun dışında yapabilecek başka bir şey yok 6 ay önce aynı durumdaysa 6 ay bozuk kalması senin suçundur. 1-2 ay içerisinde kendini belli etmiş ancak sen 4 ay o şekilde kullanmıssın. Normal kanunlar gereğince satıcı firmanın elinde belgeler v.s var ise Tüketici hakları bile bu konuya el atmaz. Aslında en büyük hatalardan biri senin ben 7 yıllık bilgisayar kullanıcısıyım ve hayatımda sadece BIOS şifresini unutma hatası başıma geldi onun dışında her sene güncelleme parça yenileme ve güçlendirme yapıyorum. Geçmiş olsun umarım sorununa çare bulunur. En büyük sorun hiçbir satıcı firmaya güvenme hepsi dolandırıcı.

DarkEvoG401

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Tüketici haklarına, başvuruda bulunarak. Elinizde bulunan belge,fiş,fatura v.b içerikleri, başvuruda kullanırsanız. Satıcı, bilgisayarınızı alıp parasını verme yükümlülüğünde değildir ancak. Ayıplı ürünün yenisini vermek yükümlülüğünü taşımaktadır. Onun dışında yapabilecek başka bir şey yok 6 ay önce aynı durumdaysa 6 ay bozuk kalması senin suçundur. 1-2 ay içerisinde kendini belli etmiş ancak sen 4 ay o şekilde kullanmıssın. Normal kanunlar gereğince satıcı firmanın elinde belgeler v.s var ise Tüketici hakları bile bu konuya el atmaz. Aslında en büyük hatalardan biri senin ben 7 yıllık bilgisayar kullanıcısıyım ve hayatımda sadece BIOS şifresini unutma hatası başıma geldi onun dışında her sene güncelleme parça yenileme ve güçlendirme yapıyorum. Geçmiş olsun umarım sorununa çare bulunur. En büyük sorun hiçbir satıcı firmaya güvenme hepsi dolandırıcı.
4 ay boyunca kullanmadım. 3 kere garantiye gitti. Uzun süre firmada kaldı. Ben bilgisayara elimi taş çatlasın 1-2 ay dokundurtmuşumdur. Ayrıca ben kullanmadım. Firma oyaladı. Biz ilk garantiden iadesini istedik ama 2. garantide yine tamir ettiklerini söyleyip geri verdiler. 3. iade talebinde de sorun yok diyip gönderdiler.

Maxiinet

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben hayatımda hiçbir satıcı firmaya güvenmedim güvenmemde senin en büyük sorunun bu 1.iade'den sonra firmalara güvenmeye devam da etmissin onu demiyorum bari 2.iade'den sonra tüketici haklarına başvurma yetkin bulunuyor gidip kullansaydın. Hakkını alamayacaksın gibi gözüküyor da neyse kolay gelsin.

DarkEvoG401

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Ben hayatımda hiçbir satıcı firmaya güvenmedim güvenmemde senin en büyük sorunun bu 1.iade'den sonra firmalara güvenmeye devam da etmissin onu demiyorum bari 2.iade'den sonra tüketici haklarına başvurma yetkin bulunuyor gidip kullansaydın. Hakkını alamayacaksın gibi gözüküyor da neyse kolay gelsin.
Ülke durumlarının gazına geldim ve dışarıya paramın gitmesini istemedim. Ayrıca Türk firmalara destek olmak istedim. Ama görünüyor ki asla güvenilmemeli. Eminim yabancı bir firma olsaydı ben iade istemeden 3. garantide kendiliğinden parayı iade edecekti. Çünkü yaşadığım sorunların haddi hesabı yok.

Arkadaşlar yeni bir güncelleme ve sorum var sizlere. Bu firmaya biz 2. gönderişimizde iade/değişim talebinde bulunmuştuk ve bizim kasamızda RAM belleklerinde arıza tespiti yapılmıştı, fakat ürün iade edilmemişti. Yalnız sorun şurda 3. garantiye gönderişimiz de üründe arıza tespiti yapılır ise iadeniz alınacaktır dendi. Ben zaten 2.'de iade talebinde bulunmuştum ve arıza tespiti yapmışlardı. Şimdi sonuç ne olur :D

Maxiinet

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Türk firmalarına güvenmiyorum ve güvenmeyi de düşünmüyorum mümkünse.
Para kazandıralım diyoruz dolandırıcı çıkıyorlar. Düzgün davranmıyorlar.
En iyisi türk olmayan firmalara devam :)

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Sorun büyük ihtimalle anakart veya hard diskte. Garanti yerine yetkili bir yere götürün bilgisayarı orada birlikte deneyin. Sonra yapmazlar ise kayıt vs. kanıtlarınızı alıp tüketici hakları mahkemesine gidebilirsiniz.