Anime Aylık Anime Değerlendirmesi ve Önerisi (Temmuz 2020)

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
ANİME DEĞERLENDİRMESİ.png
Selam anime severler. Her ay izlediğim animeleri sizlerle paylaşıyor olacağım. Bu konuda da Temmuz ayında izlemeye fırsat bulduğum animelerden söz edeceğim.

Ao no Exorcist (Blue Exorcist) - TAMAMLANDI
Sanırımi izlediğim üçüncü animeydi. Arkadaşlarımın önerisiyle başladım ve gerçekten beğendim. Blue Exorcist, bir şeytan "tohumu"nun iblis kovucusu olup iblisleri engellemeye çalışıyor. Konusu ilk başta öylesine çekti ki ilk sezonu tek günde bitirdim. İlk bölümü izlerken, bu anime bana bir yerlerden tanıdık geliyordu ve sonra olayı çözdüm. İlk bölümünü okulda izlemiştim ve o zamanlar animeye pek ilgi duymayan beni bile içine çekmişti. İlk sezonu bitirdiğim gibi ikinci sezona başlayacak oldum fakat saat gece yarısıydı. O yüzden uyudum ve uyandığım gibi ikinci sezonunu açtım. İkinci sezonu, sonu hariç oldukça iyidi. Sonuyla ilgili hiçbir şekilde tatmin olamadım. Puanım, 8.7/10

Nanatsu no Taizai (The Seven Deadly Sins)
Birinci ve ikinci sezonuna göre yorum yapacak olursam en beğendiğim animelerden biri diyebilirim. Karakterleri ve aralarındaki diyaloglar hoşuma gitti. Ayrıca, hikayede gerçekten hoş. İblis temasının olduğu her animeyi izleyebilirim sanırım. Son sezonu hakkında olumlu bir görüşüm yok. İlk altı bölüm kadar izledim fakat sarmadı pek. O yüzden bıraktım fakat sonunu merak ediyorum. O yüzden sona kadar dayanmaya çalışacağım. İzlemenizi öneririm. Puanım, 8.4/10

DxD High School
2. sezonu yarısında bıraktım ve izlemeye gereği de nedense duymadım ama ilk sezona bayıldım. Özellikle ana karaktere aşırı ısındım, -tabi reelde, yaptıklarını yapmıyoruz değil mi çocuklar.- diğer sezon hakkında bir şey söylemem doğru olmaz. Fakat izleyin, şeytan temasını seviyorsanız pişman olmazsınız. 6.3/10

Daha başka izlediğim bir sürü anime var ama onları konuya dahil etmek istemedim. Çünkü, çerezlik ve tek sezonluklardı. Ama isterseniz yaklaşık sekiz kadar diğer animeyi yoruma yazarım. Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi forumlar!

Vantoxic

"Only" those who are on the right track win.
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Bu anime tam olarak ne oluyor? Oyun falanmı?

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Bende canınız sıkılınca izleyebileceğiniz komedi fantastik türünde olan Konosuba animesini önereyim de bilmeyen kalmasın çok güzel animedir.

Aqua_Collar

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu anime tam olarak ne oluyor? Oyun falanmı?
Anime, Japonya`ya özgü çizim sanatıyla çizilmiş kısa/uzun animasyonlardır. Anime kelimesi İngilizcedeki animation kelimesinin kısaltılmış halidir. Animeler, genelde mangaların televizyona ya da sinemaya uyarlanmasıdır. OAV veya OVA denilen video, DVD, BR şeklinde de piyasaya sürülebilirler.

Aqua_Collar

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence High School DxD gibi ecchi animeler izlememelisin. Nanatsu No Taizai animesine devam edebilirsin gerçekten güzel bir anime. Blue Exorcist bence de çok güzeldi ama dediğin gibi sonu tatmin etmedi. Yeni sezon gelecek diye duydum. Bakalım... <3

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Bence High School DxD gibi ecchi animeler izlememelisin. Nanatsu No Taizai animesine devam edebilirsin gerçekten güzel bir anime. Blue Exorcist bence de çok güzeldi ama dediğin gibi sonu tatmin etmedi. Yeni sezon gelecek diye duydum. Bakalım... <3
ya dxd güzel ama başlangıç animesi olarak önermem fakat kaliteli olduğunu düşünmekteyim. ao no exorcist için ise sonu felaketti umarım daha saçma şeyler olmaz.

sen git şeytanla savaş sonra saçma sapan bir boss kes :p