Aynı serverde faction ve creative olması ?

Chu6ka

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar benim faction serverim ben warp olarak başka dünya açarak yani orda creative mod olmasını istiyorum adamlar normal world a item kaçıramasınlar filan buildler yapsınlar creative dünyada kendi kafalarına göre yani bu nasıl olucak ? yardım edicek varmı?

SerPiggy

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Creative için ayrı faction için ayrı server açıp bunları bungeecord ile bağlayabilirsin.

Chu6ka

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Hm peki yardımcı ola bilirmisin? bungeecord ?

tayi62

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
@SerPiggy Arkadaşımıza Katılıyorum ayrı serverler aç çekirdek server yap

Chu6ka

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Hm peki bu konuda yardımcı ola bilcek varmı ?

Chu6ka

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Hm tamam kardeşim skype : tentagop yada facebook : fb.com/tentagop ulaşa bilirsin genellikle facede oluyorum

Crafted

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Aynı serverde demişsin, Bunun çözümü çok basit.
1. Farklı bir dünya yarat.
2. O dünyaya ışınlanma yerine Command block koy ve [gm 1 @p] yaz. Bu sayede o basınç plakasına basan kişi gm1 olur.
3. Creative yapabilirsin bu şekilde. Merak etme item atamazlar, Factionu başka bir dünyaya yap Bu sayede dünyadan dünyaya ışınlanınca Gamemodesi 1 iken 0 olur
4. Faction'u Ayrı bir dünyaya Creative'yi Ayrı bir dünyaya yapman gerekmektedir.
5. Plugin paketin TheLegend olmaması gerek. Onda tüm dünyalardaki permler ve yetkiler aynı çünkü.

Chu6ka

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Crafted biraz yardımcı olurmusun kardeşim? yani ben world açtım başka bir world adı creative mesela oraya warp ile ışınlanıp orda command block ile gm 1 @p yaptım buraya kadar anladım şimdi öbür dünyaya item kaçırmamaları için napmam lazım ?

Crafted

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Crafted biraz yardımcı olurmusun kardeşim? yani ben world açtım başka bir world adı creative mesela oraya warp ile ışınlanıp orda command block ile gm 1 @p yaptım buraya kadar anladım şimdi öbür dünyaya item kaçırmamaları için napmam lazım ?
Faction ve Creativeyi farklı dünyalara yaptıysan zaten item kaçıramazlar fakat diğer dünyanın permlerini ayarlamak için böyle yap
plugins > groupmanager > world > groups ve users'i kopyala
plugins > groupmanager > digerworldun adı > groups ve usersi yapıştır, Sonra değiştire tıkla.
Sonra sunucuna Stop çekip Start'at permlerde gelecektir.

Chu6ka

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Kardeşim diğer dünyadan item kaçırmamaları için nabıcam ? yani eminmisin ? creative adlı dünyadaki itemlerin hepsi orada kalıcak ? ayrı chest gibi ?

Chu6ka

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Yani bak geçiremezler biliyorumda adamlar ya e'den invanterlerine koyarsa yada /chest lerine ?

Crafted

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Yani bak geçiremezler biliyorumda adamlar ya e'den invanterlerine koyarsa yada /chest lerine ?
Creative dünyasındaki permlerde alphachest şeylerini silebilirsin. Bu sayede /chest ile kaçıramazlar. Creative dünyasında /chest komutu kullanamazlar Factionda kullanabilirler.

Chu6ka

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Aynen onu yapıcam peki ya invanterlerine koyarlarsa yani e den ?