az fps

sdfdsfa

• sdfdfs

Kullanılan: 0 0.0%
  • sdfdsf

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Shrike

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
selamlar bu çarşamba akşamı asus rx480 strix oc edition aldım ama mc de 200 civarı bir fps alıyorum ama cs de 300ü görüyorm yardım edin

kayra06

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minecraft 1.8 FPS Arttırma
Merhaba UnioCraft oyuncuları. Bu rehberimiz Minecraft 1.8 sürümünde FPS'inizi nasıl arttıracağınıza dair bilgiler içermektedir. Yapılan işlemler adım adım verilmiştir.
NOT: Bu rehber 1.7'de 30 FPS üstü alan ancak 1.8'de FPS'i oynanmayacak seviyeye gelen arkadaşlar için hazırlanmıştır. Ancak herkes bunu kullanarak FPS'ini yükseltebilir. 100 FPS'in üstündeyseniz boşuna kullanıp oyun performansı için kaliteden ödün vermeyin.

1. OptiFine modunu yükleyin.
Bir çoğunuzun zaten kullandığı OptiFine modu hakkında bilgi vermek gerekirse şu şekilde özetleyebilirim; OptiFine Minecraft üzerinde bazı optimizasyonlar yaparak oyun performansını arttıran bir moddur. Ayrıca F3'e basmadan FPS gösterme gibi bazı ekstra özellikleri de vardır.
OptiFine'ı http://optifine.net/downloads adresinden indirip yükleyebilirsiniz. Kurulumu çok basit olmakla beraber internette tonlarca rehberi de vardır. Bilgisayarı genel olarak kullanan herkes hiçbir rehber okumadan OptiFine kurabilir. Ancak bu tarz şeylerle hiç ilgili değilseniz Google'a "OptiFine nasıl kurulur?" diye sormayı düşünebilirsiniz.

2. UNIO-FPS-BOOST kurun. (opsiyonel)
Minecraft ayarlarını düzenleyerek elde ettiğimiz konfigürasyon dosyasını direkt olarak Minecraft'a entegre etmek için yaptığımız küçük bir uygulama ile direkt olarak FPS'inizi yükseltebilirsiniz. Ancak tüm ayarları tek tek kendiniz yapmak istiyorsanız bu adımı yok sayıp bir sonraki adımı okumaya başlayabilirsiniz.
http://unio.ooo/fpsboost18 linkinden uygulamayı direkt olarak indirip kurabilirsiniz. Dosya .exe formatına sahip olduğundan bazı virüs programları tanınmayan kaynak sebebiyle virüs algılayabilir. Bunu yok sayabilirsiniz. Yok saymak istemiyorsanız bu adımı atlayıp bir sonraki adıma geçin. Ayarları manüel olarak yapabilirsiniz.

3. Ayarlamaları yapın.
Optifine kurdunuz ve Minecraft'ı açtınız. Şu an da FPS arttırmak için tüm gerekenler var. Hemen "Ayarlar" butonuna basın, ardından "Video Ayarları" butonuna basarak önemli olan kısma gelin. Ayarları dilerseniz tek tek okuyabilirsiniz. Dilerseniz de aşağıya eklediğimiz resimleri direkt olarak geçirebilirsiniz. Tavsiyem ayarları direkt olarak geçirin. Ayarlar maksimum FPS için ayarlandı.

Ana Video Ayarları - Mümkün olduğunca değiştirmemeye çalışın.

Detay Ayaları - Mümkün olduğunca değiştirmemeye çalışın.

Animasyon Ayaları - All OFF'a basın ve mümkün olduğunca hiçbir şeyi açmayın.

Kalite Ayaları - Mümkün olduğunca hiçbir şeyi değiştirmeyin.

Performans Ayaları - Mümkün olduğunca hiçbir şeyi değiştirmeyin.

Diğer Ayarlar - Tam Ekran ve Tam Ekran Çözünürlüğü (1280x720) ayarlarını değiştirmeniz şiddetle tavsiye edilmez. Diğer ayarları istediğiniz gibi düzenleyin.

4. Minecraft'a verdiğiniz RAM miktarını düzenleyin!
Minecraft'a verdiğiniz RAM miktarını düzenleyerek de oyun performansını arttırabilirsiniz. Ancak bu durum bilgisayardan bilgisayara değişiyor. Oyuna çok fazla RAM vermek bazı bilgisayarlarda işe yarasa da bazı bilgisayarlarda işi daha kötü bir hale sokuyor. Hatta bazı bilgisayarlarda RAM'i azaltmak fazlasıyla işe yaramakta! İşte RAM'i nasıl düzenleyeceğiniz ile ilgili resimler:

Launcher'ı açın ve Edit Profile'a basın.

Karşınıza Profile Editor adında bir sayfa çıkacak. Solunda bulunan tiki işaretleyin. İşaretlediğim "-Xmx1G" kısmını kendinize göre değiştirin. Ben bu bölümü "-Xmx512M" olarak değiştirdim ve FPS'im bir miktar arttı. Ancak bu sizde işe yaramazsa "-Xmx2G" olarak değiştirmeyi deneyin. "1G" kısmı 1 Gigabyte anlamına geliyor. RAM'iniz 4GB altıysa bunu "512M" olarak değiştirmek muhtelemen işe yarayacaktır. Ardından "Save Profile" butonuna basın.

5. Görev yöneticisi aracılığıyla Java'ya daha çok öncelik verin.
Görev yöneticisini kullanarak Java'ya daha çok öncelik verebilirsiniz. İşte resimler:

CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına aynı an da basarak görev yöneticisini açın. Yukarıdan Ayrıntılar[W10 ve W8] ya da İşlemer[W7 ve altı.] sekmesine basın. Ardından javaw.exe'yi bulup sağ tıklayın.

Önceik ayarla >> Yüksek seçeneğine basın arından gelen uyarıyı onaylayın.

6. Bitiş!
Tebrikler! Ayarlarınızı başarıyla yaptınız. Artık bilgisayarınız ile alabileceğiniz maksimum seviyede Minecraft performansı alıyorsunuz! Ayrıca daha fazla performans için bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları silin, virüs taraması yapın, Java'yı ve ekran kartı driverınızı güncelleyin. Ayrıca kullandığınız texture pack FPS'inizi büyük oranda etkileyebilir. Default packleri kullanmaya özen gösterin. Süslü paketler FPS'i yüksek oranda düşürecektir. 16x16 boyutları üstünde texture pack kullanmayın. Mümkün olduğunca düşük boyutlarda texture pack kullanarak FPS'inizi yüksek oranda arttırabilirsiniz.

İyi oyunlar dileriz!
ALINTIDIR.

Shrike

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
sanırım troll olduğunu anlayamdın anladıysanda post kasıyorsun ki 2.olan daha mantıklı geldi kardeşim 1080p her şey full 32render distance 250fps azmı
??

kayra06

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sanırım troll olduğunu anlayamdın anladıysanda post kasıyorsun ki 2.olan daha mantıklı geldi kardeşim 1080p her şey full 32render distance 250fps azmı
??
Açıkcası suan 500 fps çıvarında alıyorum ve sürekli fazla almak istediğim için buda onun için açilmiş bir konudur dedim. qwe:QWE

kayra06

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hadi troll konuya mesaj attın onu anladık. Verdiğin önerilerin yarısı yanlış onu ne yapacağız? @kayra06
Önerim bana ait değildir en alt tarafında belirtim alıntıdır diyerek.
Bende Çok etkili bir biçimde işe yaramakta madem benim alıntı aldığım şey yaniş sen ver bakalım bilgileri :D

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Önerim bana ait değildir en alt tarafında belirtim alıntıdır diyerek.
Denemediğin bir şeyi zaten önermemen gerek. Örnek vereyim mesela Ram kısmında belirtilen Java argümanını kullanırsan, oyun içerisinde Ram miktarı %80'lere geldiğinde Garbage Collector çalışır ve oyun 3 saniye kadar donar sonrasında Ram miktarı düşer ve bu olay Ram miktarı tekrar yükseldiğinde tekrar yaşanır. (Bir kaç dakikada bir) Bir süre sonra bu takılmayı farkedersin ve oyundan soğursun. Bu yüzden bir öneri yapmadan önce yapacağın öneriyi iyice kontrol et.

Shrike

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
yerşeyi düşürünce 550gördüm ama oyunun zevki çıkmaz

kayra06

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bana egon dışında fps'ini arttırmak istemenin tek bir sebebini söyle.
Bu ego değil. Çok iyi bir bilgisayarım yok sadece elinizdeki bilgisayarla neler yapabilceğinizi anatmaya çalişiyorum ama hitap ettiğim kısım bu forum değil.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu ego değil. Çok iyi bir bilgisayarım yok sadece elinizdeki bilgisayarla neler yapabilceğinizi anatmaya çalişiyorum ama hitap ettiğim kısım bu forum değil.
Zaten monitörün 75 Fps den sonrasını algılayamaz. Algılasa bile gözün bunu göremez. Sırf oradaki sayı yükselsin diye insanların oyun zevkini azaltmanın anlamı yok.

kayra06

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Denemediğin bir şeyi zaten önermemen gerek. Örnek vereyim mesela Ram kısmında belirtilen Java argümanını kullanırsan, oyun içerisinde Ram miktarı %80'lere geldiğinde Garbage Collector çalışır ve oyun 3 saniye kadar donar sonrasında Ram miktarı düşer ve bu olay Ram miktarı tekrar yükseldiğinde tekrar yaşanır. (Bir kaç dakikada bir) Bir süre sonra bu takılmayı farkedersin ve oyundan soğursun. Bu yüzden bir öneri yapmadan önce yapacağın öneriyi iyice kontrol et.
Konu Bu sayfadan alıntıdır. https://github.com/UnioDex/UnioCraft/blob/master/1.8-FPS-BOOST.md
@UnioCraft @UnioDex Verdiğiniz yararlı ancak yanış olduğunu söyleyenlervar bizi aydınlatır mısınız

Zaten monitörün 75 Fps den sonrasını algılayamaz. Algılasa bile gözün bunu göremez. Sırf oradaki sayı yükselsin diye insanların oyun zevkini azaltmanın anlamı yok.
Benim Aldığım FPS sen almıyorsun diye üzülecek bir şey yok.

EpicWatch

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
yerşeyi düşürünce 550gördüm ama oyunun zevki çıkmaz
Arkadaşlar adamın bukadar üzerinize gitmenize gerek yok, sadece yardım etmek istemiş fakat kendisi denememiş bunda fazla tartışılıcak bir durum yok.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Konu Bu sayfadan alıntıdır. https://github.com/UnioDex/UnioCraft/blob/master/1.8-FPS-BOOST.md
@UnioCraft @UnioDex Verdiğiniz yararlı ancak yanış olduğunu söyleyenlervar bizi aydınlatır mısınız

Benim Aldığım FPS sen almıyorsun diye üzülecek bir şey yok.
60 FPS den fazlasını göremediğini söylüyor arkadaş sana. Ben 700-800 FPS alabiliyorken 60 FPS'e limitleyip vsync'ı boşuna açmıyorum. Benim oyunum senin 500 FPS'inden daha akıcı vsync sayesinde. Ayrıca gidipde bütün grafikleri kapatarak oyunun içine ettikten sonra "FPS'im yükseldi yuppiii!" diye seviniyorsan bir sıkıntın var demektir.

kayra06

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
60 FPS den fazlasını göremediğini söylüyor arkadaş sana. Ben 700-800 FPS alabiliyorken 60 FPS'e limitleyip vsync'ı boşuna açmıyorum. Benim oyunum senin 500 FPS'inden daha akıcı vsync sayesinde. Ayrıca gidipde bütün grafikleri kapatarak oyunun içine ettikten sonra "FPS'im yükseldi yuppiii!" diye seviniyorsan bir sıkıntın var demektir.
Bence sende bir sıkıntı var... Her konuda herkeze ters çevap vermektesin. @ThtrkmN @AdexTR @Crowley07 @H7 @formatontl

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...