Balowing#6123 Komedisi

YeQiu

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu kardeşimiz ilk olarak Minecraft sunucumun discordundaki farklı birisini kurucu zannedip eklenti satmaya çalışmış, ardından bana yönlendirdiler. Bana yazdığında her haltı sattığını söyledi özetle. Logo, eklenti, harita gibi.

Eklenti örneği olup olmadığını sorduğumda daha önce yapmadığını ve olmadığını söyledi. (Profesyonel gibi kaydı dm'ime :D)
Ardından bana shader ile yakından çekilmiş iki tane harita fotoğrafı attı ki haritanın çalıntı olup olmadığını bilmiyorum, şahsi düşüncem çalıntı olduğu yönünde. Zira haritanın ne özelliklerinden ne şusundan busundan ne de yapılış amacından bahsetti. Sağ alttaki Windows'u Etkinleştir yazısından bahsetmeyeceğim..

1621525204461.png

1621525218814.png

Bunları gördükten sonra zaten umudumu kesmiştim o yüzden cevaplamadım fakat sonrasında bir kaç mesaj daha gönderip, "alcanmı?", ".", "Cevap verecek misin?" şeklinde taciz etti ve mecburen döneceğim sonra dedim.

Sonraki gün yazdığı mesaj ise beni bitirdi. Buradan spoiler vermeyeyim aşağıdaki fotoğrafdan okuyup anıra anıra gülersiniz. :')

1621525395466.png

Bütün bunlar sizin için bu arkadaşı engellemek adına yeterli değil mi?
Durun daha bitmedi, işler daha da komikleşiyor. Bunu yazdığında cevap vermedim ve böyle bıraktım. Aynı gün (bugün) ilerleyen saatlerde bir arkadaşımın bana attığı fotoğraf üzerinde engellemeye ve sunucumdan atmaya karar verdim. Çünkü belli ki CraftRise'a yatırmak için 10tl arayan vasıfsız bir arkadaşımızdı.

1621525524881.png

Bütün konuyu okuyup bir şey anlamayanlar veya okumaya üşenip geçenler için özet:

CraftRise oyuncusu küçük bir çocuk 22 yaşındaki bir abisini sunucuya yatıracağı 10tl için dolandırmaya çalışıp tabii ki başarısız oluyor.

Edit: Son attığım mesajdaki linke tıklayıp buralara geldiysen cevap yazarken düşünmeye zahmet etme. Hangi kartı kullanıyorsan barkod falan bir şeyler ver sana 10tl yollayayım. Değmez böyle şeylere.

Edit 2 (Güncelleme): Evet, yazıp 10tl istedi, adam gibi iban veya barkod falan verse atacaktım da fakat illa CraftRise para birimi olarak istediği ve diğerini kabul etmediği için engeli bastım tekrar :D

Son düzenleme:

Erkutay_

DragonBlock
En iyi cevaplar
11
Ardından bana shader ile yakından çekilmiş iki tane harita fotoğrafı attı ki haritanın çalıntı olup olmadığını bilmiyorum, şahsi düşüncem çalıntı olduğu yönünde. Zira haritanın ne özelliklerinden ne şusundan busundan ne de yapılış amacından bahsetti. Sağ alttaki Windows'u Etkinleştir yazısından bahsetmeyeceğim..
evet, harita çalıntı

Neels

Discord: ByNeels#1212
En iyi cevaplar
21
Ruh hali
Dur dur, bende atayım :D Bizde arkadaşımla şaşkınlıkla okuduk :D
1621589737786.png

1-2 Saatte eklenti yapmış :D
1621589776366.png
1621589801620.png

Daha sonra sunucumun Discord sunucusuna girip küfür falan etmiş :D
Arkadaşıma da "15TL'yi nasıl ödeyeceksiniz, CraftRise RC karşılığı ödeyebilirsiniz" falan demiş
Garip bu çocuk :D

ByEness

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aynı sıkıntıyı bende yaşamıştım bu şahısla. :fp:

TumuBurada

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence Birisi Şu Çocuğa RC Kodu Atsın . Başkalarını Rahatsız etmesin.

TumuBurada

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
20210522_231759.png

@Neels Ayrıntıyı Farkettin mı Bilmiyorum ama "Allah Allah" Tersten Yazmış Birazcık Daha Gülesim Geldim

Feloxx

play.soylumc.com 1.16.5 Survival
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaş dolandırıcı :D bana da yazdı BukkitTürk ekibinde olduğunu iddiaa etti fakat değilmiş sahibi ile konuştum :D