Barinaktan Kacis [Adventure map] Zombie Survival

tarik0697

Marangoz
En iyi cevaplar
0
CANI SIKILANLARA ONERİLİR
Kisi siniri yok (1-&)
Bol Bol yaratik oldurmen gerekiyor
Merhaba Sayin Minecraft Oyunculari,Ben barinaktankacis adli bir adventure map yaptim .
Niçin Yaptın ?
-Çünkü son zamanlarda serverlara girmekten sıkıldım bu can sıkıntısını azaltmak ıçın bir adventure map yapmaya karar verdim
Bu fikir aklina nerden geldi ?
-Bu fikir aklima bazi oyuncular mesela benim gibi yaratik oldurme zevki oldugundan geldi,Yaratik yani sonucta kim zevk almaz ki boyle bir isten :)
Kim yapti ?
-Blockman0698 ve Wido tarafindan yapildi .
Bu mapin amaci nedir ?
-Bu mapin amaci karanlikta spawn olan yaratiklarin spawn olmasini engelleyip barinaktan kacmak
Degisik bir sistem varmi ?
-Evet var.Level marketi sistemi var Command Blocklarla yaptim . Ama farkli bir sistem mesela market te 5 tane torch aldiniz 5 levelinizi alir.Ama demirodasindan demir zirh aldiginizda mesela 25 level bir ayakkabi aldiginizda 25 level olmaniz gerekir ve ayakkabiyi alinca leveliniz gitmez.
Oyunun kurallari varmı ?
1-Creative moda yada survival moda girmeyin Adventure modda oynayin
2-Hard-Medium'da oynayin
3-Agaclari,taslari ve [Kirilabilir] yazisi olan tabelalari yerleri kirabilirisiniz
4-Evinizin önüne sur doseyebilirsiniz
5-Creeperlar patlayip hasar olusturuyorlarsa /gamerule mobGriefing false yazin
6-Eger olunce esyalariniz kayboluyorlarsa /gamerule keepInventory true yazin
7-Evdeki Torchlari almayin yada daha onceden yerlestirilmis olanlari.
8-Soartex Fanver[http://www.minecraftforum.net/topic/824150-15-soartex-fanver-smooth-and-clean-24/] Texture Pack'ini kullanin eger blocklarda ates varsa mcpatcher[https://bitbucket.org/prupe/mcpatcher/downloads] indirin .
Hikaye'si Nedir ?
Yıl 2027 Amerika Birlesik Devletlerine ait icinde toksit madde tasiyan bir ucak belirlenemeyen bir bicimde inflak etti . Ucagin dustuge yerdeki kasaba sakinleri 3 gün boyunca bir hastaliga salgina yakalanmadı . Ancak kasabadaki bir teknisyen agir bir hastaliga yakalanmis ve bu hastalik diger insanlarida etkilemesti böylecelikle bir salgin baslamisti . Doktorlar bu hastaliga yakalanmis bir kisiyi karantinaya aldilar . Hastalikli kisi 2 saata yakin bir sure sonra mutasyon gecirdi . Bu mutasyon hastayi bir yaratiga donusturdu. Hasta saldirganlasmis ve insanlari oldurme, yeme hissi duyuyordu. Bunu fark eden doktor butun dunyaya bildirdi ama cok gecti. Bu yaratiklar cogaldi baska insanlari oldurduler zombiye donusturduler . Biz ise barinagimiza kactik barinagin her yerine kapadik ordan kimse giremez kimse cikamazdi biz bile . Barinagimizda ki ilk günde yataklarimiza yattik . 2.gün ise arkadasim barinaktan tirsinc sesler geldigini soyledi bizde bunun uzerine barinagi arastirmaya karar verdik . Barinakta tam aramayı bırakırken birden karsida insana benzer bir sey gördüm ona yaklastim oda bana yaklasiyordu . Ben ona biraz daha yaklastim oda benim yanima kosarak geliyorduki neden geldigini anladim cunku beni oldurmek istiyordu oda mutasyon gecirmis bir canavardi . Karanlikta cogalmislardi bizde arkadasimla barinaktaki evimize kactik . Aletlerimizi kusandik canavarlari oldurmeye basladik ama ne yazikki gene cogaliyorlardi bende bir fikir uretip etrafi aydinlatma karari verdim ve bu plan isime yaradi . Ancak bundan sonraki sorun buradan nasil kurtulacagimizdi ben etrafi gezerken bi tren yolu bulmustum yolun devamini yanlislikla kapatmislardi . Duvari saglam kapatmamislardi saglam bir aletle orayi kirabilirdik ve kacabilirdik .
Görseller

Spawn
2013-03-17_11.03.35.png

Disardan Spawn Goruntusu
2013-03-17_11.06.04.png

Spawn'in Ust kati
2013-03-17_11.06.38.png

Tas Kazma Alani
2013-03-17_11.03.55.png

Market
2013-03-17_11.07.27.png

Demir Odasi
2013-03-17_11.08.22.png

Yukardan Bakis
2013-03-17_11.05.35.png

Dikkat Spoiler İcerir Oyunun 1.sonu {Nyan Cat}
2013-03-17_11.45.25.png

Dikkat Spoiler İcerir Oyunun 2.sonu{Enderdragon}
2013-03-17_12.27.06.png

Map'in Linki:
İndirmek İcin Tıkla
Map Alinti Degildir
Hata farkederseniz lutfen mesaj atin
Gelen Yenilikler
-Map'in Linki Yenilendi
-Havai Fisekler bazi yerlerde silindi quartz 'la etraf suslendi.
-Eksik Tabelalar eklendi .
-Yeni Market Eklendi (Buyucu Marketi).
-Acik Kalan yerler duzeltidi.Markete eklenenler markete 5 Level Karsiligi 20 Saniye Boyunca Yaratıklara Tek Atma Ozelligi , 20 Saniye Boyunca Olumsuzluk yetenegi rejenerasyon ve 5 Level Karsiligi Uzun bir sure Boyunca gece'de gorme ozelligi verildi .
-Muzikteki beklenemeyen hatalar duzeltildi.
-Yeni Market Eklendi Yay Marketi 5 Level Karsiligi Power lı vede Infınıty'lı yay veriyor.[Power I Infınıty I]Enchant Basilirken Yayı Elınıze Almayı Unutmayin.
-Yeni Market Eklendi Enchant Marketi Esyalariniza Enchant Basabilirsin Ve Enchant Bascaginiz Esyayi Elinize Almayı Unutmayin !
-Gizli Yerler Geldi
-Chestlerin Bulunma Zorlugu artirildi.
-Eklemeler S.S.S(Sıkca Sorulan Sorular)
-Para Birimimiz Nedir ?
-Para Biriminiz Leveliniz dir.
-Marketteki Esyalarin ne kadar level istedigini nerden anliycaz ?
-Tabelalarda yaziyor 5 level gerektiriyor diye .
-Oyunu nerden bitircez ?
-Oyunda 2 ayrı bitiris var.Birincisi Ray'larin oldugu yerdeki obsidian'i diamond pickaxe'le kirip disariya kacmak. 2.Bitiris ise 75 level olup end'e gitmek.
-Diamond Pickaxe nasil yapicaz ?
-Chestler'deki(sandik)diamond lari toplayip yapicaksiniz
-Ekleme:1.Sonu basittir
-Yemek yemek icin evin icinde mutfak tarafindaki demir kapınin oldugu yerin yanindaki butona tıkla
-Nasıl daha kolay level kasariz ?
-Evin ust katinda domuzlar var onlari keserek level kasabilirsiniz
-Hic Chest Bulamiyorum Nerdeler ?
-Chestlerin yerleri zorlastirilmistir genellikle agaclarin yapraklarinin arasina ve topragin icine koyulmustur not:Bunlar Gorulur sekildedir Kazmaniz yada kirmaniz gerekmez bulmak icin.
-Esya Almaya Calisiyorum Iksırden Bazen Ozelligi Veriyor ama vermeyincede levelimi direk aliyor napabilirim ?
-Onu bende Farkettim Onun icin mecburen kendine ne kadar level gittiyse kendine ver sunun gibi /xp 5l ,server icin /xp name levelL

tarik0697

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Buglarin buyuk kismi fixlendi oyunun zorluk seviyesi ayarlari icin buton eklendi enchant marketi eklendi etraf daha fazla agaclandirildi map zorlastirildi. Spawnerlarin sayisi artirildi