Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Selam arkadaşlar aklında sunucu işlerine yeni karışmış olsun başlamayı düşünenler için
"başarılı bir sunucu için püf noktalar"ı açıklamak istedim umarım işinize yarar.

♒ Hangi Tür Sunucu Açmalıyım ♒

Bu soru hepinizin aklında eminimki vardır ve en kolay yolu seçip ya survival yada factions'a yönelmekte birçok kişi
ama maalesef bu yanlış bir seçim kendinize sorun nasıl bir sunucu açarsam daha çok hoşuma gider şöyle düşünenler
olacaktır elbet oyuncu sıkıntısı çekerim kendi istediğim sunucu türünü açarsam eğer siz oynamaya şevk edici bir
sunucu hazırlarsanız istediğiniz bir sunucu açın yine oyuncu toplarsınız. ( tabi abartmamak lazım )

♒ Eklentilerimi Nasıl Seçmeliyim ♒

Öncelikle hazır plugin paketi kullanmayın kendi plugin paketinizi oluşturun nasılmı ? hangi tür sunucu
açacaksanız ona uygun bir plugin paketi bulup paketteki pluginleri tek tek spigot veya bukkit den edinip
tamamiyle kendimize göre editlemeliyiz.

♒ Oyun İçi Hareketler ♒

Oyun içinde lay lay lom kafasıyla hareket ederseniz kitleniz kısa ömürlü olur size üst düzey ciddiyetli olun demiyorum
fakat eşit oranla oyuncularla muhabbet edip ( saygı çerçevesinde ) resmi davranarak ( türkçeyi öz ve temiz kullanarak )
oyuncularla ilgilenirseniz o adamda sunucuya girme hevesi olacaktır ayrıca şuanda birçok sunucuda görüyorum
adminler vs. hakaret içerikli konuşmalar yapıyor oyuncularda yapıyor rehber denilen şahsiyetler bile duruma
el atmıyor siz siz olun oyun içi hakaret içerikli terimler kullanmayın daha doğrusu hayatınızda asla.
Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.

♒ Yapıt Seçimleri ♒

Buildinmi kötü ? burada sana 3 şık kalıyor ;
1-) Özel olarak yaptır
2-) Ekibine mimar alabilirsin
3-) Paylaşılmış bir yapıtı kullanabilirsin ( yapıtın üzerinde değişiklikler yaparsan daha hoş olur )

♒ Reklam ♒

Aslında bu kategori çoğu kişinin canını sıkıyor benimde dahil maalesef birçok sunucu sahibi bu reklam işini
bir türlü kavrayamadılar reklamınızı başka bir sunucuda yapar iseniz bu sizin boş insan olmanızla birlikte
çöp adını verdiğimiz sunucular arasına girmiş olursunuz ayrıca sunucunuza [Reklamcı] diye bir
görevli almanız durumunda aynı şeyler sizin içinde geçerli olur reklamlarınızı internet platformlarında yani forum.minecraftturk.com
gibi platformlarda yapmanız sizin için daha iyi olabilir veya belli bir ücret karşılığı göz önünde bulundurabilirsiniz sunucunuzu veyahut
bir youtube kanalıyla anlaşabilirsiniz.
Sunucunuzun tanıtım konusunu forumda açınca her türlü yoruma katlanmak zorundasınız tabi size hakaret ederlerse katlan demiyorum
ama insanlar görüşünü belirtince misal "emek verilmemiş bir sunucu" gibi kelimeler denince bu"baltalamak" değildir.
Baltalamak = kışkırtıcı, ayaklanma, sunucuya hakaret, iftira gibi şeyler baltalamaktır insanların kendi görüşlerini belirtmelerine bile
katlanamıyorsan vazgeçmeni öneririm.

♒ Tavsiye Eklentiler ♒

CratesPlus ( Şans kutusu )
☎ Minigames ( Ödüllü parkur vb )
Rütbe ( klasik tagları kullanmayın )
Görev ( Oyuncuların"npc" lerden alabilceği görevler )

♒ Sunucu Sürümü ♒

Öncelikle 1.7 ye takıntılı arkadaşlar çok aramızda onların amaçlarını çok iyi biliyorum tek amaçları oyuncu toplamak neymiş
efendim 1.8 oyuncu gelmiyor hocam sen 1.8 açmassan adamlar alışıyor 1.7 ye 1.9 çıktı artık 1.7 oynanmaz halde kaldı
hele zaten 1.9 un yenilikleri 1.7 ye taş çıkarttı iyice oynanmaz oldu 1.7 1.7.X - 1.8.X yapan arkadaşlara
sesleniyorum bu hiçbirşeyi değiştirmez her şey eksik olur önerim size 1.8 yapmanızdır hem güzel sistemlerin
bulunmasıyla birlikte çeşit çeşit blok bulunmakta birçok plugin yakında 1.7 den desteğini çekmesi yakındır.

Son düzenleme:

MrLineLex

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Benimde düşüncem 1.8.x ve 1.7.x idi ama bu aralar 1.7.x artık bırakmalıyız diye düşünmeye başladım ve haklısınız.Anlatım öz ve sade olmuş teşekkürler.