Basic Speed Java Coding (eclipse) - Anti Build v0.1

Sezdolonoid400

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Selam arkadaşlar ben Sezdolonoid400.
Bundan 2 gün önce Java kodlamasına başladım ve 1,2 videoyu iyice idrak ettikten sonra kendi çapımda birşeyler denemeye başladım.
Bugün yapmış olduğum Anti Build v0.1'in kodlamasını göstericeğim. Gösteriş için demeyin zaten daha yeni olduğum için videonun ve başlığın başına "Basic" koydum.
Bu yüzden bunu gösteriş için yapmıyorum, asıl nedeni nasıl gittiğimi merak ediyorum sizce iyi bir gelişmem varmı 2 gün içerisinde? Bunu yorumlarda bahsetmeyi unutmayın.
Bu plugini paylaşmayacağım çünkü kullanışsız bir plugin diğer güzel pluginlere kıyasla ama istek olursa paylaşırım. İyi seyirler.

(bu arada merak etmeyin diğerleri gibi zırt pırt bunlardan paylaşmayacağım bundan sonra sadece kullanışlı bulduğum pluginleri paylaşacağım.)

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Java'da sınıf isimleri büyük harfle başlar, düzeni sağlamak için ve genel bir şey olduğu için(örf ve adetler gibi kural değil ama kullanılması hoj* ve Eclipse de sınıfı açarken uyarı veriyor zaten, java'da sınıf isimleri genelde büyük harfle başlar diye*)

Booleanları kontrol ederken boolean == false şeklinde bakmak da aynı şekilde uzun yazı*

direk if(!boolean) şeklinde yaparsan iş görür, true yaparken de !'i çıkarıyorsun zaten.(Neyin ne döndürdüğünü görmek için eclipse'nin tamamlayıcı şeyini kullanabilirsin,
metodİsmi(Parametreleri) : Döndürdüğü şey - Hangi sınıftan geldiği
Şeklinde gözüküyor*

Eğer kendini denemek istiyorsan tek sınıf içerisinde bir şey yapmanın anlamı yok, en basitinden Dinleyici'yi farklı bir sınıfta yapabilirdin.

mrbobakinq

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
ilk defa kodlamayı altta yapan birisini görüyorum
düzenleme: bandicam yerine OBS kullan derim

Sezdolonoid400

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Java'da sınıf isimleri büyük harfle başlar, düzeni sağlamak için ve genel bir şey olduğu için(örf ve adetler gibi kural değil ama kullanılması hoj* ve Eclipse de sınıfı açarken uyarı veriyor zaten, java'da sınıf isimleri genelde büyük harfle başlar diye*)

Booleanları kontrol ederken boolean == false şeklinde bakmak da aynı şekilde uzun yazı*

direk if(!boolean) şeklinde yaparsan iş görür, true yaparken de !'i çıkarıyorsun zaten.(Neyin ne döndürdüğünü görmek için eclipse'nin tamamlayıcı şeyini kullanabilirsin,
metodİsmi(Parametreleri) : Döndürdüğü şey - Hangi sınıftan geldiği
Şeklinde gözüküyor*

Eğer kendini denemek istiyorsan tek sınıf içerisinde bir şey yapmanın anlamı yok, en basitinden Dinleyici'yi farklı bir sınıfta yapabilirdin.
Yeni olduğum için dediklerinden hiçbirşey anlamadım önerimi veriyorsun hatamımı düzeltiyorsun bilemedim :D

karahanio

Peki Hocam
En iyi cevaplar
0
Yeni olduğum için dediklerinden hiçbirşey anlamadım önerimi veriyorsun hatamımı düzeltiyorsun bilemedim :D
Önce Java öğren, sonra Bukkit'e bak diyor. Arkadaşın dediklerine tamamen katılıyorum bu arada değişken isimlerini projeni bu şekilde video veya kaynak kodu olarak paylaşacaksan yabancı yapmaya özen göster. Eclipse'i kullanma şeklin baya ilginç ama istediğin gibi kullanabilirsin nasıl rahatına geliyorsa. Yani OOP bir dilde böyle tek sınıf açıp bir şey yazman hiç olmamış, Polymorphism ve Inheritance kavramlarını öğren ki ileride de bir proje yaparken bu şekilde yapma. Eğer Discord kullanıyorsan özel mesajdan bana kullanıcı adını verirsen Java'ya başlayan biriyle birlikte öğrenme imkanı sağlayabilirim sana ve elimden geldiğince yardımcı olabilirim. Proje basit video çekmeye değer mi değmez mi demeyeceğim fakat eminim ki başlığa "Speed" koyman biraz yanlış olmuş. Videoyu inceledim fakat hiç hızlandırılmış gözükmedi, aynı şeyi bizde 2 dakikada yapıyoruz zaten alıştırma yap biraz hızlanmak adına, söyleyeceklerim bu kadar iyi forumlar ve sıradaki projelerinde bol hız dilerim.

Sezdolonoid400

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Önce Java öğren, sonra Bukkit'e bak diyor. Arkadaşın dediklerine tamamen katılıyorum bu arada değişken isimlerini projeni bu şekilde video veya kaynak kodu olarak paylaşacaksan yabancı yapmaya özen göster. Eclipse'i kullanma şeklin baya ilginç ama istediğin gibi kullanabilirsin nasıl rahatına geliyorsa. Yani OOP bir dilde böyle tek sınıf açıp bir şey yazman hiç olmamış, Polymorphism ve Inheritance kavramlarını öğren ki ileride de bir proje yaparken bu şekilde yapma. Eğer Discord kullanıyorsan özel mesajdan bana bilgilerini verirsen Java'ya başlayan biriyle birlikte öğrenme imkanı sağlayabilirim sana ve elimden geldiğince yardımcı olabilirim. Proje basit video çekmeye değer mi değmez mi demeyeceğim fakat eminim ki başlığa "Speed" koyman biraz yanlış olmuş. Videoyu inceledim fakat hiç hızlandırılmış gözükmedi, aynı şeyi bizde 2 dakikada yapıyoruz zaten alıştırma yap biraz hızlanmak adına, söyleyeceklerim bu kadar iyi forumlar ve sıradaki projelerinde bol hız dilerim.
Ben usta bir Skripter'dım bu yüzden skriptten Bukkite geçtiğim için Bukkit'i aynı Skript gibi kullanıyorum fakat değiştireceğim. Ve benim skriptlerim genelde if else'lere dayalı olduğu için hep onlar üzerine yoğunlaşırım. Discord kullanmıyorum, zaten yeni olduğum için çok hızlı yapamıyorum daha aklıma yeni yeni kazındılar.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ben usta bir Skripter'dım bu yüzden skriptten Bukkite geçtiğim için Bukkit'i aynı Skript gibi kullanıyorum fakat değiştireceğim. Ve benim skriptlerim genelde if else'lere dayalı olduğu için hep onlar üzerine yoğunlaşırım. Discord kullanmıyorum, zaten yeni olduğum için çok hızlı yapamıyorum daha aklıma yeni yeni kazındılar.
Java'nın en büyük olayı OOP oluşu (obje**), bunu kullanmassan kaybedeceğin zamanın ve varolacak sınırlamaların da sınırı yok*
Aynı şekilde API veya Lib yapman da neredeyse imkansız, libleri ve API'leri kullanman da o kadar zor(bukkit de öyle*).