Haber Bayramlar Engel Tanımaz - 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız Kutlu Olsun!

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Sahibi
Site Yöneticisi
Geliştirici
Mesajlar
950
En iyi cevaplar
8
Puanları
2,950
19_MAYIS.jpg

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız Kutlu Olsun!
Sokaklarda milli beraberliğimizin ve bütünlüğümüzün heyecanı ile birlikte kutlayamadığımız bu bayramımızı, evlerimizde kalma zorunluluğu ile kutlayacağız. Fakat bayramların engel tanımadığını bir kez daha hatırlatmış olalım.

19 Mayıs 1919 tarihi, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işgalci güçlere karşı Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktığı gündür. Türk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı ilk gün olarak kabul edilmektedir. Ayrıca Mareşal Atatürk’ün sembolik doğum günü olarak da tarihe yazılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk bu bayramı, Türk gençliğine armağan etmiştir.

İlk defa Samsun’da kutlamalarına başlanan Gençlik ve Spor Bayramı, 24 Mayıs 1935 tarihinde de resmiyet kazanarak “Atatürk Bayramı” adını almıştır. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün girişimleri ile beraber Fenerbahçe Stadı’nda kutlanan 19 Mayıs günü, Galatasaray Spor Kulübü de dahil olmak üzere birçok spor kulübünün katılımıyla birlikte bir spor günü haline gelmiştir. Beşiktaş Jimanstik kulübü başkanı olan Ahmet Fetgeri Aşeni’nin Spor Kongresi’nde verdiği tekliflerle, 19 Mayıs gününün tüm gençliğe armağan olması açısından “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanması Mustafa Kemal Atatürk tarafından onaylanmıştır.

Gamer Ekibi olarak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı kutlarız. Akşam 21’de hep beraber balkonlarda olalım, kalplerimiz ve ruhumuz bir araya gelsin. İyi forumlar, iyi bayramlar dileriz!
 

FullForceHD

Expecto Patronum!
Editör
Değişim Destekçisi
Mesajlar
781
En iyi cevaplar
0
Puanları
3,220
Bu akşam saat 19.19'da İstiklal Marşı okunacakmış, hep beraber balkonlarda olalım.
 
Son düzenleme:

Üst