Miting Beklenen An Geldi - BurnerTroll Forum Mitingi

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hepinizi selamlıyorum Asgardlıl... (Bu değildi, bekle.)

Hepinizi selamlıyorum forum halkı!

Öncelikle birçoğunuz bu "Danışman Üye" olayının ve miting ıvır zıvırının nereden geldiğini merak ediyordur, çünkü biraz ani oldu. Size bu konuda kısa bir bilgilendirme yapayım:

indir.png

Gördüğünüz gibi yaptığım öneri ile böyle bir yenilik eklendi. Daha önceden forumda birileri tarafından konuları açılıyordu ama yöneticilerle irtibata geçilip ciddi bir öneri sunulmamıştı. Şimdi mitinge ve vaatlere (Bunun doğrusu vaad değil mi ya?) geçelim.

Konuya girerken şöyle bir kenara müzik kutusu bırakıyorum, dinlerseniz güzel olur belki.

1. Forum içinde şu anki sistemiyle bir sorunla karşılaşıldığında duruma göre ya rapor ediyorsunuz ve yetkililerin ilgilenmesini bekliyorsunuz ya da çok acilse yöneticilere özelden ulaşmaya çalışıyorsunuz. Bu, sorununuzu o an için çözüyor gibi. Ama sistemin yetersiz olduğunu düşünüyorum (çünkü sadece o anki sorunu ortadan kaldırıyor, dinamik olmadığı için kaynağa inmiyor ki zahmetli bir iş bu) ve seçilmem durumunda sorunların nedenlerine inip bunlar üstünden çözüm arayacağım.

2. Forumda bulunması veya kaldırılması gerektiğini düşündüğünüz şeyler için anketler oluşturup bunu ilgili yerlerle paylaşacağım. (Zaten yapmam gereken görevlerden.)

3. Üyeler arasındaki sorunlarda bu sorunlar forum işleyişiyle ilgili oluyorsa doğrudan müdahale edip üst yetkililere hızlı bir şekilde hareket edilmesi için bilgi vereceğim. (Örneğin, konunuzu sabote eden biriyle tartışıyorsunuz; bu forum işleyişiyle ilgili bir sorundur, müdahale edilecektir. Yine örnek veriyorum, filan sunucuda xXxCadıAvlayanxXx kişisi tahta baltamı çaldı gibisinden konular forumu bağlamıyor, bunlara müdahale edemeyiz.)

4. Şu anda yapılıyor mu bilmiyorum ama eskiden olduğu gibi özel günlerde (bayramlar gibi) sohbet eklentisinin getirilip ana sayfada üyelerin sohbet edebilmesi için yönetime bir teklif yapacağım. Uygunsa yaparlar diye düşünüyorum.

5. Forumdaki kapsamlı etkinliklerin sayısı suyunu çıkarmayacak şekilde arttırılacak. Ve bu etkinlikler sonucunda kazananlara biraz daha farklı ödüller (başkanınız zengin değil o yüzden şimdilik forum içinde sınırlı kalacak ödüllerden söz ediyorum) sağlamayı düşünüyorum. (Örneğin ana sayfaya YouTube ekranı iliştirmek gibi, kazanan klasik ödüllerin yanısıra linkini paylaşacağı bir şarkıyı kurallara aykırı olmadığı sürece burada dinletebilecek, tabii sistem buna elverirse, burası beni aşar çünkü.) Elbette bu konuda son söz yine forum yönetimine ait olacağı için yönetime ısrar edersiniz artık. B)

6. Belli aralıklarla forumda uzun soluklu yetkinlikler gösteren üyeleri puanları yetmese bile bu yararlılıklarından dolayı "Forum Meclisi" üyesi olup bu saygın ekipte fikirlerini belirtebilmesi için meclise alınmaları adına başkan olarak bizzat aday göstereceğim. Evet, puanım yetmiyor diye üzülen üyeler için böyle bir vaadim var. Özellikle açıklanacak olan forumlarda yararlı konular açanlar bu konuda daha fazla avantaj elde edeceklerdir.

7. Meclis üyelerinden etkin rol almak isteyenleri belli forum kategorilerinde görevlendireceğim ve oraların işleyişinden sorumlu olmalarını, bir bakıma o küçük bölgenin gayrıresmi yetkilisi (durumlara bağlı olarak belki resmi bir şekilde, etiket sahibi olarak bile yapabilirler, bu da yine forum yönetimine bağlı) olmasını sağlayacağım. Bu arkadaşlar da bize o bölümün işleyiş düzenini koruyarak ve aktif tutarak yardım edecekler.

8. Forumda söz sahibi olmak için illa meclise girmenize gerek kalmayacak. Belli aralıklarla öneri ve tartışma konuları açarak fikirlerinizi burada paylaşmanızı ve üstlere daha hızlı şekilde taşınmasını sağlayacağım.

9. Kazananını kendinizin seçtiği çeşitli yarışmalar yapılacak. Örneğin resim veya herhangi bir yetenek yarışması düzenlenip en çok beğeni alan çalışmanın seçilmesi gibi.
Buna henüz düşünmekte olduğum Eurovision tarzı forum içi müzik paylaşma yarışması da dahil. (Katılımcılar paylaşılan parçalara belli sayıda puan verme hakkıyla oy verecek gibisinden. -atıyorum bir kişinin 3 kişiye oy verme hakkı olacak, bu kişi x kişisine 10, y kişisine 9, z kişisine 8 puan verecek ama mutlaka 3 puan hakkını kullanmak zorunda olacak- ) Detayları henüz tam olarak hazır değil, seçilirsem üstünde düşüneceğim.

10. Ve belki de çoğu üye için en merak edilen kısım... Birçok kişinin ısrarla istediği grupları yeniden gündeme taşıyacağım. Enine boyuna yönetimle görüştükten sonra uygun bir hale getirebilir ve uzlaşabilirsek foruma getirilmesi için çaba sarf edeceğim.

Düzeltme: Gruplar eklentisi yokmuş galiba forumun yazılımında. Ama olduğunda peşine düşeceğim.

Maddelerde yer vermediğim sohbet konularına kısaca değineyim, forum içindeki canlılığa göre müzikli sohbet konuları açacağım.

Özet olarak, eski üyelerden yeni üyelere; birçok üyenin istediği fırsatları foruma yerleştirmeye çalışacağım! Daha iyi bir forumu hep beraber inşa edeceğiz!

Ee, gaza gelen oldu mu bari?

Sevgili halkım, benden şimdilik bu kadar. Eklemek veya sormak istediğiniz, hoşunuza giden & gitmeyen şeyleri ciddi bir şekilde konuşmak isterseniz sizi konunun altına, yorumlara bekliyorum.

2. Düzenleme: Danışman Üye adaylarının ekip üyelerini, sloganını ve logosunu belirtmesi gerekiyormuş. Slogan ve logo işi bana gereksiz ve çocukça geldi. Eğer kesinlikle gerekiyorsa eklerim ancak şu anda düşünmüyorum.

Ekip üyeleri olarak da @Iskefiyeli18 ve düşünmekte olduğum bir kişiyi daha göstereceğim. Teklifimi kabul ederlerse resmi olarak benimle çalışmış olacaklar.

Sevgili forum üyeleri!

Yapılan seçim sonucunda danışman üye seçilmiş olmanın gururunu sizinle paylaşıyorum. Bu süreçte başta mitingleri ilgiyle takip eden ve forumun gelişmesinden yana olan üyelere, forum meclisi üyelerine, bana destek olan herkese, böyle bir organizasyon oluşturan yönetime ve bu demokratik yarışta benimle rekabet eden @TheMissingLink'e teşekkürlerimi sunarım.

Bundan sonrası için çizeceğim yol haritasında işe anket ve tartışma konusu açarak başlayacağım. Bir sonraki seçime kadar görev sürem boyunca sözlerimi tutmaya gayret edeceğim.

Bu yolculukta sizler de geribildirimlerinizle gelişme sürecinin bir halkası olun.

Hepinize iyi bayramlar, iyi akşamlar!​

Son düzenleme:

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Gruplar xf2 addon bulunmuyor :(. Meclis üyeleri aday olabiliyor muydu :hmm1:

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
O konuda aydınlatılmamış birkaç nokta var sanki. Mesela başkanı tüm forum mu seçebilecek yoksa sadece meclis üyeleri mi? Ve nerede bu meclis üyeleri şu an? @AdexTR
Şimdilik Meclis Üyeleri tarafından seçilmekte, ileriki seçimlerde genele yayılabilir. Meclis üyeleri, görünürde 3500 ödül puanına sahip olan her üyedir; sistemde bir hatamız yoksa kendilerine otomatik olarak Discord bağlantısı iletilmekte. Özetle şu kanaldaki herkes meclis üyesi:

Screenshot_3.png

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Attığı şarkının Thor Ragnarok gibi çöp bir filmin ana şarkısı olarak çalınmasından da anlaşılacağı üzere (ki evet buradaki en önemli ayrıntı bu) bu kendini bilmez "şahıs" forum başkanlığını hak etmiyor. Ha diyeceksiniz vaatleri güzel, nerede kendi yaptığı şeyler, nerede forum yönetimine bahsederim demediği şeyler. Evet işte böyle bir şahıs sizi elinde oynatarak başkan olacağını sanıyor, EYYY HALK biz buna izin verir miyiz? Hem grupların kalkması da benim foruma gelmemle yaklaşık aynı zamana geliyor yani benim gereksizliğim grupların gereksizliğini bastırıyor ki bu da demek ki gruplar benden daha gerekli o yüzden ALL HAIL PW ALL HAIL LHW
(baştaki asgard şeyini mesajı yazdıktan sonra gördüm ne gsl)

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Başarının yarısı inanç yarısı sabırdır.
Yürüdüğün bu yolda başarılarının devamını bekliyorum.

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Forumda çok fazla ölü kategori var. Onların canlanması için bir şey yapılmalı bence. Sonrasında forumda daha çok oyun turnuvaları düzenlenmeli. (Şu ana kadar birkaç tane düzenlendi. Yetmez bu.) Eğer böyle şeyler olacaksa güzel olur.

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Forumda çok fazla ölü kategori var. Onların canlanması için bir şey yapılmalı bence. Sonrasında forumda daha çok oyun turnuvaları düzenlenmeli. (Şu ana kadar birkaç tane düzenlendi. Yetmez bu.) Eğer böyle şeyler olacaksa güzel olur.
Danışman üyenin kurul oluşturmasına izin verilirse ölü kategoriler için görev dağılımı yapmayı düşünüyorum.

Yaz tatili bitmek üzere olduğu için oyun turnuvalarına ilgi oldukça düşük olacak, bu nedenle yapılmaz diye düşünüyorum ama anketlerde yeterli sayıda talep olursa neden yapılmasın?

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
"Öhöm öhöm, ben de buradan reklamımı yapayım hani beni de seçebilirsiniz-"

Tabii ki şaka yapıyorum, ama hani ödüllerde bütün foruma şarkı dinletmek varsa, dua edin de şarkı seçimi bana kalmasın, yoksa 1 hafta boyunca "The Wheel of Fortune Turning Over" açtırırım :D

Öhöm, ben sana başarılar diliyorum, ve Öhöm özellikle beşinci maddeyi öhöm görmeyi çok isterim öhöm öhöm :D