(Bilgilendirme) Alıntı & Çalıntı Plugin Paketi Farkı Nedir?

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Merhabalar sevgili forum üyeleri
Son günlerde gördüğüm kadarı ile insanlar alıntı ve çalıntı plugin paketlerini karıştırmaya başlamış bende bu konu hakkında bi konu açayım dedim :

Çalıntı Plugin Paketi Nedir ?
Çalıntı plugin paketi yapımcısından izinsiz veya başka sunuculardan illegal yollar ile elde edilip kullanılan plugin paketine denir.

Alıntı Plugin Paketi Nedir ?
Alıntı plugin paketi internette plugin paketi yapıp ücretsiz olarak paylaşılan plugin paketleridir ve herkezin kullanması ve yararlanması için paylaşılır.

Not: Çoğu kişi bu paketi şu sunucundan aldınız burdan gördünüz gibi yorumlar yapıyor şimdi kimse kimseyi kandırmasın !
şu an açık olan sunucuların en az %80-85 oranında alıntı plugin paketi kullanıyor yapılan tek şey prefixler ve renkler ile oynamak sonrada adı
bize ait bu paket oluyor bu arada bakın hepsi demedim %80-85 oranında dedim şahsen ben bile alıntı paket kullanıyorum bunu saklayacak değilim
bi kaç farklı plugin paketinden işime yarayacakları topladım ve bu paketi çıkardım kullanıyorum paket bana ait değil yani benim sunucumdaki
kimseyede plugin paketi bana ait demdim sunucuyu ilk açtığımda 2 3 ay kullandığım (tahminimce) plugin paketi bana aitdi sonrasında bi çok hata olması sebebi ile tps düşürdüğü için değiştirdim 1 2 kez en az plugin paketini ve şu an son topladığım altıntı plugin paketini kullanıyorum neyse konu çok uzadı.

Yani ayıp (kötü hernederseniz) olan altıntı plugin paketi kullanmak DEĞİLDİR ! onu senin gibi göstermektir !
lütfen bundan sonra bunlara dikkat ederek yorum yapalım.​

AlperKTS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Çalıntı plugin paketi yapımcısından izinsiz veya başka sunuculardan illegal yollar ile elde edilip kullanılan plugin paketine denir.

Arkadaş adam zaten paketi koymassa bu Çalan kişi plugin paketi nasıl çalıcak :D

Çoğu kişi bu paketi şu sunucundan aldınız burdan gördünüz gibi yorumlar yapıyor
Plugin paketini alsa ne olucak ?__? kendi gibi göstersin ne olucak ??

illegal yol dediğin nedir ?

AlperKTS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Plugin paketi dediğin nedir. Alt Üstü Groupmanager ile essentialsı değiştiriyorsun plugin paketi yapmak bile saçma.

(Özet plugin paketinde sadece = essentials groupmanager değiştirmek ) yapan kişi 2 dakikada yapıp atar. basit bir iş sadece doğru pluginleri bilmen lazım. o da internete yazınca çıkıyor zaten

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Bazı gereksiz insanlar var maalesef, sunucuna girip ''paket çalıntı, menü çalıntı, şu çalıntı'' falan diyorlar.
Bu yüzden bu insanlara bir türlü anlatamıyoruz çalıntı değil, alıntı.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali

Plugin paketini alsa ne olucak ?__? kendi gibi göstersin ne olucak ??

illegal yol dediğin nedir ?
paketi biri satın alır başkasına verir veya sunucusunda pluginer i vb si varsa ona çaldırır oda internette paylaşır yada arkadaşlarına verir illegal yollardan biri budur yada saldırı yolu ile elegeçirme olabilir bugünlerde 2side mümkün bizim aklımıza gelmeyecek yollar bulur çalacak kişi örneğin map çalma eklentisi gibi yani çalacak olan bi yolunu bulur ayrıca internetteki bi çok paket birbirinden bakılarak yapılma kabul ediyorum ama ayrıntılı incelenirse nerdeyse çoğunun özünde betacraft plugin paketi olduğunu düşünüyorum onuda kendileri yaptı sonuç da ayrıca internette tamamiyle kendi yapımı olan paketlerde mevcut ve madem plugin paketi yapmak bukadar kolay neden bazı kişiler yapmak yerine satın alıyor ve satanlarda plugin paketi satıyor alınmasaydı adam uğraşıp satmazdı herhalde dimi bide editliyor üstüne satan kişi ? ayrıca kendinin gibi göstermek ayıp tır orda da yazdığım gibi anlaşılan sen ayıp nedir bilmiyorsun bu emek hırsızlığıdır bu haram lokma gibidir bu kul hakkıdır varmı dahası ?

MehmetChik

İnsan beklentisi kadar mutludur.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Herkes plugin alıntı yapıyor. Kimse sıfırdan essentials,group menager. kodlayıp kullanmıyor. Elbette alıntı dediğimiz olay olacak. Şahsen ben kendi pluginerime kodlatıyorum çoğu yeni eklentiyi. Yararı oluyor.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Herkes plugin alıntı yapıyor. Kimse sıfırdan essentials,group menager. kodlayıp kullanmıyor. Elbette alıntı dediğimiz olay olacak. Şahsen ben kendi pluginerime kodlatıyorum çoğu yeni eklentiyi. Yararı oluyor.
katılıyorum çoğu kişi alıntı kullanıyor konumda da belirtmiştim
şu an açık olan sunucuların en az %80-85 oranında alıntı plugin paketi kullanıyor
fakat benimderdim alıntı kullanmaları değil bu alıntı kullanan insanlara çoğu kişinin hırsız muamelesi yapması.

successed

PLAY.İZMİRMC.COM 1.13 #BİR BLOK DÜNYASI!
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhabalar sevgili forum üyeleri
Son günlerde gördüğüm kadarı ile insanlar alıntı ve çalıntı plugin paketlerini karıştırmaya başlamış bende bu konu hakkında bi konu açayım dedim :

Çalıntı Plugin Paketi Nedir ?

Alıntı Plugin Paketi Nedir ?
Alıntı plugin paketi internette plugin paketi yapıp ücretsiz olarak paylaşılan plugin paketleridir ve herkezin kullanması ve yararlanması için paylaşılır.

Not: Çoğu kişi bu paketi şu sunucundan aldınız burdan gördünüz gibi yorumlar yapıyor şimdi kimse kimseyi kandırmasın !
şu an açık olan sunucuların en az %80-85 oranında alıntı plugin paketi kullanıyor yapılan tek şey prefixler ve renkler ile oynamak sonrada adı
bize ait bu paket oluyor bu arada bakın hepsi demedim %80-85 oranında dedim şahsen ben bile alıntı paket kullanıyorum bunu saklayacak değilim
bi kaç farklı plugin paketinden işime yarayacakları topladım ve bu paketi çıkardım kullanıyorum paket bana ait değil yani benim sunucumdaki
kimseyede plugin paketi bana ait demdim sunucuyu ilk açtığımda 2 3 ay kullandığım (tahminimce) plugin paketi bana aitdi sonrasında bi çok hata olması sebebi ile tps düşürdüğü için değiştirdim 1 2 kez en az plugin paketini ve şu an son topladığım altıntı plugin paketini kullanıyorum neyse konu çok uzadı.

Yani ayıp (kötü hernederseniz) olan altıntı plugin paketi kullanmak DEĞİLDİR ! onu senin gibi göstermektir !
lütfen bundan sonra bunlara dikkat ederek yorum yapalım.​
java kodlamasını yapan arkadaşın bir hakkı bulunmakta buna dünya "telif" diyor, Bu telif hakkı kimde ise plugin tamamen ona aittir, Yani birileri bu plugini serverine koyup config düzenledi diye o plugin ona ait olmuş olmaz! Bir pluginin size ait olması için sıfırdan sizin tarafından kodlanmış olması gerekir!

yani açtığınız konu kadar yaptığınız yorumlar çok saçma, gereksiz, cahilce ve dünya görüşüne aykırıdır.

BY_MAFYA

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
java kodlamasını yapan arkadaşın bir hakkı bulunmakta buna dünya "telif" diyor, Bu telif hakkı kimde ise plugin tamamen ona aittir, Yani birileri bu plugini serverine koyup config düzenledi diye o plugin ona ait olmuş olmaz! Bir pluginin size ait olması için sıfırdan sizin tarafından kodlanmış olması gerekir!

yani açtığınız konu kadar yaptığınız yorumlar çok saçma, gereksiz, cahilce ve dünya görüşüne aykırıdır.
Kardeşim evet yorumun doğru bir yorum fakat seninki birazda şuna benziyor sen photoshop programı ile bir fotoğrafın üzerinde uğraşıyorsun o fotoğraf aslını kaybediyor fakat sen diyorsun ki fotoğrafın yayın hakkı photoshopa aittir ama sen o fotoğrafa emek verdin eskisinden eser kalmadı anladın mı yani demek istediğim sen plugini editlediğinde aslını kaybediyor ve sana özel sana ait bir şey oluyor

successed

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kardeşim evet yorumun doğru bir yorum fakat seninki birazda şuna benziyor sen photoshop programı ile bir fotoğrafın üzerinde uğraşıyorsun o fotoğraf aslını kaybediyor fakat sen diyorsun ki fotoğrafın yayın hakkı photoshopa aittir ama sen o fotoğrafa emek verdin eskisinden eser kalmadı anladın mı yani demek istediğim sen plugini editlediğinde aslını kaybediyor ve sana özel sana ait bir şey oluyor
Tamamda bu durumda o yaptığın fotoğraf senin oluyor, yani pluginin config dosyası sadece senin oluyor, photoshop programı ve içindeki ham resim senin olmuş olmuyor ?

BY_MAFYA

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tamamda bu durumda o yaptığın fotoğraf senin oluyor, yani pluginin config dosyası sadece senin oluyor, photoshop programı ve içindeki ham resim senin olmuş olmuyor ?
Arkadaşların tartıştığı şey ham resim yani config hazır ayarlı config ve kendisine özel ayarladığı config yani hazır resimi direk indirip kullanmak mı yoksa o resime şekil vermek mi ?

successed

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaşların tartıştığı şey ham resim yani config hazır ayarlı config ve kendisine özel ayarladığı config yani hazır resimi direk indirip kullanmak mı yoksa o resime şekil vermek mi ?
Problem aslında burada başlıyor, Config editleyenler malesef komple plugini ben yaptım diyerek paylaşıp insanlara lanse etmeye çalışıyor. Bu konuda çok bilinçsiz davranılıyor...

BY_MAFYA

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Problem aslında burada başlıyor, Config editleyenler malesef komple plugini ben yaptım diyerek paylaşıp insanlara lanse etmeye çalışıyor. Bu konuda çok bilinçsiz davranılıyor...
Aslında evet sizinde söylediğiniz gibi bir şey oluyor malesef ama o arkadaşlar pluginler bizim demiyorlar sadece emeklerini iyi reklam etmeye çalışıyorlar sonuçta sizde sanırım bu tür işlerle uğraşıyorsunuz bende uğraşıyorum config editlemekte uğraş isteyen bir iş