Bilgisayar isyan ediyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bilgisayarım cok nadiren ( 2 - 3 ayda birkere belki ) mavi ekran hatasi verip çöküyordu bunun nedeni büyük ihtimalle bilgisayarı çok zorladığım için oluyordu ama şimdi son 1 aydır sürekli çöküyor buda yetmezmiş gibi acayip semboller falan cikior ekrana acaba mesajmı veriyor bana :/ şimdi olayın resimlerini sırayla koyuyorum nedeni ne olabilir acaba ekran kartına birşeymi olmuş.

Çökmeden once her şey kilitleniyor ve acayip acayip semboller çıkıyor.

Ardından meşhur mavi ekran. Acayip semboller başka birşeye dönmüş.

LegendWH

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yakında evine darbe yapar söylemedi deme bak
Büyük ihtimal monitörün içindeki parçalar zarar görmüş veya yanmış mönitörü değiştir derim ben.Ama emin değilim pcciye falanda götürebilirsin
Bu arada çaktırmadan poketürkün reklamını yapmışsın görmedik sanma :p

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
illümünati sana mesaj göndermeye çalışıyo
gerçekte: ekran kartını kontrol et

ByArtem323

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sıkıntı ya ekran kartından yada ekranından.Ekranındaysa 300 200 lira arasında para alabilirler bende ekranı bozmuştum ordan biliyom.

BattleDragon14

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mavi ekran konusunda, format attığında da geçmiyorsa büyük ihtimalle Ram ile alakalıdır. Ram'in bir kısmı ya da bir bölümü bozuk olabilir. İşlev, o bölüme geldiğinde de Ram'in o bölümü bozuk olduğu için mavi ekran veriyor olabilir. Ekran konusunda: Benim eski bilgisayarım 2 GB Ram'e sahipti. Ekran video programın açınca ekran yeşil/mor/pembe böyle kafayı yiyordu, ekran kartının da bir etkisi var sonuçta, nasıl ekran kartı olmadan monitör bir işe yaramıyorsa, burada da aynı şekilde.

CMO

Emekli
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Mavi ekrandaki hata kodunu atabilir misin ?

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
Sorun ekran kartında. Ekran kartını değiştirmezsen veya sorununu çözmezsen yananilir dikkat et.

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ekran kartını zorluyor olabilirsin. Gücü yetmiyor olabilir. Mavi ekran hatası çok sık oluyorsa daha büyük sorunlara yol açabilir. Bir bilgisayarcıya götür ve baktır tavsiyem.

TurkiyeQQ

/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7
En iyi cevaplar
0
Bazı arkadaşlar GPU'da sorun var demişler lakin tam emin olmak için "Minidump" dosyalarını paylaşın.

Edit: Mavi ekranda okunduğu kadarıyla BIOS Memory'i devre dışı bırakıp güvenli modda çalıştırın tarzı birşeyler söylüyor sanırım.

Edit 2: Mavi ekrandan önce bilgisayara herhangi bir USB Bellek, HDD, CD vb. şeyler takıncamı mavi ekran geldi?

Edit 3: Hatanın kodunu internette araştırdım ve GPU'da şu problemler olması muhtemeldir:
1. Ekran kartı fiziksel olarak bozuk.
2. Ekran kartı sürücüsü problemli.
3. Bilgisayardaki herhangi bir yazılım ile mevcut ekran kartı sürücüsünde çakışma problemi mevcut.

Minidump dosyalarını paylaşın.

Son düzenleme:

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mavi ekrandaki hata kodunu atabilir misin ?
Bida çökerse detaylı bir şekilde çekip atıcam.
Kırmızı ekran almadığına şükret ne diyelim. :(
Kırmızı ekran nedir pc tamamiyle iflas mı ediyor ?
Sorun ekran kartında. Ekran kartını değiştirmezsen veya sorununu çözmezsen yananilir dikkat et.
HDD de sanırım ekran kartı yüzünden yandı herhalde ./

FreshLemon

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Üşengeçler için en kolay çözüm format at olmazsa başka çözümlerde var bebeq

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...