Bilgisayar Parçalarından Anlayanlar Gelebilir mi ?

vErdemSoykal

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar benim arkadaşımın ailesi çok cimri :lol: o yüzden arkadaşım kendi harçlıklarıyla bilgisayar toplamayı planlıyor. 500 TL bütçesi var bu çok düşük bir bütçe pek bir şey olmaz ama şimdiki kasasını yükselticek işte ben internetten ram , ekran kartı ve işlemci baktımda bi incelermisiniz benim baktıklarım güzel mi ? birde anakart olarak ne olabilir bunlara uyumlu anakarttan hiç anlamıyorum anakart en fazla 250 tl olması lazım.

Detaylı incelemek istiyorsanız bu linklerden bakabilirsiniz;
Ekran Kartı http://www.vatanbilgisayar.com/msi-...-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html#genel-bakis
İşlemci http://www.vatanbilgisayar.com/amd-...5w-32nm-islemci--hd8370d-gpu.html#genel-bakis
Ram http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-4gb-ddr3-1333mhz-cl9-pc-ram.html

Ekran Kartı

Ram;

İşlemci

Arkadaşımın öyle gta 5 felan oyunlarla alakası yok cs:go lol felan oynamak istiyor parçalardan ben pek emin değilim fazlada anlamam kaba taslak anlarım ama cs go da orta ayarlarda 30-60 fps lolde orta ayarda 60 fps arası oynatır mı ? Parçalar iyi mi 500 tl gibi bir bütçe için almaya değer mi? Başka parça olarak ne öneririrsiniz ? bunlar haricinde 500TL ye başka ne alınabilir ekran kartı , ram , anakart ,işlemci olarak ?

vErdemSoykal

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İşlemci gayet kötü duruyor. Her parça için ne kadar bütçen olduğunu söylersen fiyat - performans olarak alabileceğin en iyi parçayı söyleyebilirim.
en fazla 600-700TL
Anakart
İşlemci
Ram x2

Bunlar toplamda
403,5 yapıyor. Geriye ekran kartı kaldı.Ve bu linklerden alman gerekmiyor ürünleri.Aynı Marka - model olduktan sonra her hangi bir yerden 2.el olarak'da alabilirsin.Ekran kartı için ne kadar bir bütçen var ?
Benim için değil arkadaşım soruyor online oyunlar oynuyor hep öyle üst düzey gta5 , fallout 4 falan filan oynamıyor. Arkadaşımın ekran kartı için en fazla 150-200 tl bütçesi var

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kardeşim önce arkadaşının anakartını ve psu'ini söyle ona göre olur veya olmaz diyelim. Böyle alırsınız uyumlu olmaz elinizde kalır. Ayrıca A serisi işlemci alıyorsan ekran kartına niye para veriyorsun ki? AM3+ destekliyorsa FX alırsın.

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
İşlemci ne la öyle 3.7 ghz. Benim bilgisayarım yepyeni paraya kıydım aldım 2 ghz var adil mi bu bir de cimri diyorsun
(Yazım hataları için özür dilerim ama imla kurallarına göre yazarsam cümlede kızgınlık ifadesi kalmıyor.)

Majoras

Arcenia Network
Grafiker
En iyi cevaplar
0
İşlemci ve ekran kartı diğer standart parçalara göre iyi ama RAM ise standart güçteki bir parça, sanıyorum ki normal oyunlarda iyi bir performans gösterecektir.

vErdemSoykal

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kardeşim önce arkadaşının anakartını ve psu'ini söyle ona göre olur veya olmaz diyelim. Böyle alırsınız uyumlu olmaz elinizde kalır. Ayrıca A serisi işlemci alıyorsan ekran kartına niye para veriyorsun ki? AM3+ destekliyorsa FX alırsın.
Dediğim gibi bilgisayar parçalarından çok anlamıyorum az biraz yeni nesil ekran kartlarından anlıyorum. Yani kısacası dediğini anlamadım :D ama hani ucuza alabileceğimiz bir anakart varmıdır arkadaş anakartıda değişmek istiyormuş. Nereden bakıldığını pek bilmiyorum anakartada dxdiagdan baktım belki işine yarar bakarmısın bi;